Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Слободяник Марії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:35, 19 грудня 2019; 8464545 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Springfield-city.png

Спрінгфілд

(англ. Springfield) — місто, в якому відбувається дія мультсеріалу «Сімпсони» та, яке розташоване недалеко від Шелбівіля іКепітал-Сіті. Режисер Метт Грейнінг заявив в інтерв'ю журналу Smithsonian, що ще в дитинстві він був шанувальником телешоу Father Knows Best («Батько знає краще»), дія якого розгорталася в місті Спрінгфілд, розташованому за 160 кілометрів від його рідного Портленда в штаті Орегон. Засноване 1796 року Джебедаєю Спрінгфілдом, місто більше схоже на невелике містечко, ніж на мегаполіс.

Країна Штат Мер Рік заснування Девіз Площа Кількість жителів
США Спрингфілд Джо Квімбі 1796 "Великий дух збільшує і маленького" 2.088.723 км 30,720

У Спрінгфілді є:

  • Атомна електростанція
  • Церква Спрингфілда
  • Спрінгфілдський Технологічний Інститут
  • Океанська гавань і кальмаровий порт
  • Спрінгфілдська Ущелина
  • «Таверна Мо»
  • Гетто
  • Дві початкові школи (Початкова Школа Спрінгфілда і Початкова Школа Західного Спрінгфілда)
  • Трек для собачих перегонів
  • Величезне звалище автопокришок (яке горить впродовж 35 років)
  • Діловий район
  • «Боулінг Барні»

Найближче до Спрінгфілду розташоване місто — Шелбівілль. Міста відчайдушно змагаються один з одним у всьому, і це протистояння починається від конфлікту між їх засновниками — Джебедаєю Спрингфілдом і Шелбівіллем Менхеттеном. Менхеттен хотів заснувати місто, де будь-яка людина могла б одружуватися на своїй двоюрідній сестрі, але Спрінгфілд відмовився підтримувати цю ідею, і тоді Шелбівілль, зі своїми послідовниками відокремились і заснували своє власне місто.

Історія

Jebediah Springfield.png

Заснування

Спрінгфілд (так само як і Шелбівілль) був заснований у 1796 році вихідцями з Меріленда, які покинули рідний дім у пошуках Нового Содому, після того, як неправильно витлумачили уривок з Біблії. Пращурі теперішніх спрингфілдців жили в цій місцевості, що носив назву Спрінж-Філд задовго до цього, але офіційно роком заснування Спрингфілда вважається саме 1796-й, в честь цієї події поселенцями було посаджено лимонне дерево. Місто кілька разів ставало мішенню для нападів корінних жителів Америки, а також стало місцем проведення щонайменше двох битв під час громадянської війни в США. Засновником міста був першопроходець Джебедая Спрингфілд, якого в місті шанують як сміливця і героя, і бронзова статуя якого прикрашає головну міську площу. Як говорять легенди, він був настільки сильний, що одного разу йому вдалося осідлати дикого буйвола, а в інший раз — вбити ведмедя голими руками. Девіз міста — «Шляхетний дух робить великою, навіть маленьку людину» («A Noble Spirit Embiggens the Smallest Man») — приписують Джебадаї. Спочатку він подорожував зі своїм другом, Шелбівіллем Манхеттеном, але між ними стався розбрат — Шелбівілль хотів заснувати місто, в якому можна одружитися з своїми сестрами, а Джебедая був категорично проти цього, в результаті кожен з них залишився при своєму, а на карті США з'явилися два нових міста — Спрінгфілд і Шелбівілль. В епізоді «Lisa the Iconoclast» Ліза Сімпсон при підготовці доповіді з уроку історії виявила в Спрингфілдському музеї визнання Джебедаї Спрингфілда, в якому написано, що до заснування міста він був піратом по імені Ганс Спрингфілд, а буйвола він насправді не осідлав, а вбив . Також стало відомо, що його язик дійсно був з срібла (до цього дослідники вважали, що срібний язик — це метафора, що говорить про приголомшливі ораторські здібності Спрингфілда). Тим не менш, жителі Спрингфілда, як і раніше, шанують Джебедаю як героя і засновника міста, тому, що Ліса зберегла своє відкриття в таємниці. Назва міста перекладається як Польове родовище, Родовище оточене кільцем. Дану назву та навіть значення дали місту черниці Св. Терези Авільської . За її передсмертним видінням, саме тут мали знайти діамант миру. Ним виявилась Маргарет-Меґґі Дж. Сімпсон.

Географія

Спрінгфілд оточує гірський хребет, ущелини, гігантські сандали, пустеля, ліс, річка, озера, долини, рівнини, лужне плато і вулкан. Місто розташоване на березі океану, і з міста веде тільки один міст.

Поділ міста

Місто поділено на кілька районів:

  1. Спрінгфілдська Маленька Україна
  2. Маленька Італія
  3. Грецький район
  4. Тибет-таун
  5. Західний Спрингфілд
  6. Російський квартал
  7. Кректаун
  8. Маленький Нью-Джерсі
  9. Південний Кальмаровий Порт
  10. Район Картонних Коробок
  11. Джанківілль
  12. Віддалені ранчо
  13. Східний Спрингфілд
  14. «Бум Таун»
  15. Спрингфілдскі висоти
  16. Чайнатаун
  17. Нижню східну частину (Єврейський Квартал)
  18. Нетрі

В епізоді «A Tale of Two Springfields» місто було розділене стіною на дві частини — Старий Спрингфілд і Новий Спрингфілд через невдоволення малозабезпечених містян введенням нового телефонного коду. Мер Квімбі захопив контроль над Старим Спрингфілдом, в той час як Гомер Сімпсон став керувати Новим Спрингфілдом. Пізніше міста об'єдналися в одне, після концерту за мир групи The Who Головна вулиця міста знаходиться в жахливому стані через мешканців, які возять важкі вантажі на автомобілях і залишають на колесах ланцюги, навіть після того, як сніг розтанув. (Гомер в одному з епізодів їхав головною вулицею з роялем, прив'язаним до даху свого автомобіля, з ланцюгами на шинах, які ламали асфальт і при цьому зі сміхом кричав: «Дивіться, як ламається асфальт!»). Деякі ями на вулиці стали такими широкими, що в них провалюються легкові та вантажні автомобілі. Найближчі до Спрингфілду міста це Норт Гевербрук, Шелбівілль, Огденвілль та Кренфорд У багатьох епізодах міський ландшафт відрізняється. Іноді можна бачити хмарочоси в діловому центрі, а іноді місто повністю складається з невеликих затишних будиночків.

Клімат

Спрингфілд розташований у місцевості, де не є рідкістю опади, як у вигляді дощів, так і у вигляді сильних снігопадів. Тим не менш, в основному небо безхмарне й місцевість залита сонцем. Поруч з містом розташований величезний водний масив — океан, за містом — високі гори, саме же місто розташоване на річці, що протікає через ущелину. Всі ці фактори призводять до того, що клімат в місті не можна назвати м'яким. Навпаки, трапляються різні природні катаклізми, такі як сходження лавин, землетруси, кислотні дощі, повені, шторми, удари блискавок, торнадо, виверження вулкану і метеоритні дощі. Незважаючи на погодні катаклізми, містяни стійко переносять усю негоду.

Забруднення навколишнього середовища

8ccbee970b65642d463ef995.jpg

Відповідно до книги «Ми вже там? Путівник по Спрингфілду», гостям міста настійно рекомендується ходити в захисних костюмах і носити із собою лічильник Гейгера, тому як місто є одним з найбільш радіоактивно забруднених в США. Причина цього в тому, що атомна станція була побудована в часи, коли політика комісії з нагляду за атомними об'єктами була незвичайно м'яка, і захист реактора побудували не з декількох захисних шарів цементу, свинцю і графіту, а з звичаєвого гіпсу. Управління заводу видає персоналу премії за допомогу у швидкому й тихому усуненню ядерних відходів: в декількох епізодах бочки із залишками ядерного палива були помічені в підвалі будинку Сімпсонів. Крім цього, Спрингфілд є найбільшим в штаті звалищем старих покришок, пожежа на якій не припиняється ось вже 35 років, що теж не покращує якість повітря. В епізоді «Trash of the Titans» Гомер Сімпсон був обраний санітарним інспектором Спрингфілда. Після розтрати річного бюджету за один місяць (на покупку розкішних костюмів для прибиральників і нових вантажівок), він придумав план по зароблянню грошей, і Спрингфілд став брати гроші з інших міст, за те, щоб ті привозили свої відходи та нагромаджували їх у печери поруч з містом. Незабаром печери виявилися переповнені, і сміття вирвався на простори Спрингфілда, в результаті чого все населення та будинки були змушені переїхати на п'ять миль вниз по дорозі. У повнометражному мультфільмі «Сімпсони в кіно» Гомер спровокував грандіозну екологічну катастрофу, скинувши відходи в спрингфілдське озеро. Через це місто накрили величезним куполом.

Демографія

Спрингфілд — багатонаціональне і багатоконфесійне місто. У місті проживають європеоїди (Родина Сімпсонів, Родина Фландерсів, родина Ван Хутенів, родина Віггамів, Садівник Віллі, Утер, директор Скіннер), афроамериканці (Доктор Гібберт з сім'єю, Карл та Лу), латиноамериканці (Людина-бджола), індійці (Апу Нахасапімапетілон і його родина) і східні азіати (Куки Кван, Акіра). Тим не менш, в епізоді «Duffless», директор Скіннер відзначає, що в початковій школі Спрингфілда зовсім немає дітей-азіатів. Існує велика різниця в добробуті між фінансово успішними містянами, такими як Клоун Красті і Містер Бернс (стан якого, за оцінками журналу Форбс, становить приблизно 8,4 мільярда доларів), та представниками найбідніших верств (Нельсон Мюнц, Клітус Спаклер). Відповідно до епізоду «Papa's Got a Brand New Badge» населення міста становить 30 720 чоловік. В епізоді «A Tale of Two Springfields», Мардж зазначає, що населення у Спрингфілді зростало так швидко, що в місті довелося вводити додатковий телефонний код. У половині міста залишився старий (636), в іншій половині — з'явився новий (939).

Злочинність

У місті є кілька в'язниць — Спрингфілдська в'язниця, Спрингфілдська колонія-поселення, Спрингфілдська жіноча в'язниця і Державна в'язниця ім.Монтгомері Бернса. У кількох епізодах, наприклад «The Seven-Beer Snitch», показується, що Спрингфілд розташований в штаті, де досі практикуються страти, про це красномовно свідчить електричний стілецьі газова камера, розташовані у виправних установах. Також у місті є психіатрична лікарня під охороною «Тихий ліс» («англ. Calmwood»). Поліцейський департамент Спрингфілда на чолі з шефом поліції Кленсі Віггамом — корумпована і абсолютно некомпетентна організація. В основному нам показують тільки трьох співробітників поліції — Віггама, Лу і Едді, хоча, коли Мардж поступає на службу в поліцію, нам показують і інших співробітників департаменту, які в основному сміються над нею. Два рази в історії міста Спрінгфілдській поліцейський департамент був позбавлений своїх повноважень. У першому випадку їх замінили п'яні дружинники, введені Гомером, щоб забезпечити найкращий захист «Найбільшому у світі кристаллу фіаніта» від талановитого злодія-ведмежатника. А в епізоді «Papa's Got a Brand New Badge» обов'язки з підтримання порядку в місті взяла на себе охоронна фірма «Спрингщит», очолювана Гомером і його помічниками, Ленні і Карлом. В епізоді "Homer vs. The Eighteenth Amendment "посаду шефа поліції була тимчасово передано Рексу Баннеру, але в кінці епізоду його катапультували із міста. В основному, організована злочинність в місті контролюється сицилійською мафією очолюваною Жирним Тоні і його спільниками, але також є і трохи представників японськоїЯкудзи, між ними сталося, як мінімум, одна війна за територію. У місті є і українська мафія, але вона не контролює майже нічого.

Культура та мистецтво

У Спрингфілді знаходиться оперний театр, відкритий амфітеатр, ботанічний сад, жива джазова сцена. Одного разу місто було обрано розважальної столицею штату. Крім цього, у місті надзвичайно багато для такого невеликого містечка музеїв — Музей Спрингфілда (один з найцінніших експонатів якого — найбільший у світі кристал фіаніта), Спрингфілдській Дім Знань, Спрингфілдській Музей історії природи та Музей Марок. Одного разу у Спрингфілді побудували концертний зал, але його закрили після того, як всі пішли з відкриття після двох перших музичних тем із П'ятої Симфонії Бетховена, і з тих пір в будівлі розташована Державна в'язниця ім. Монтгомері Бернса. У серії Any Given Sundance 19 сезону говориться що у Спрингфілді є Академія мистецтв будівля якої зроблена з сирої глини і кожен вечір перебудовується

ЗМІ

Головна газета в місті — «Спрингфілдскій Покупець». KBBL-студія — головний постачальник новин, найпопулярніший телеканал — KBBL-TV (6-й канал), на якому працюють відомі в Спрингфілді журналісти Кент Брокман, Скотт Крістіан і Арні Пай. На цьому ж телеканалі Клоун Красті і Третій Номер Мел представляють своє комедійное шоу. Білл і Марті ведуть ранкове шоу в ефірі радіо KBBL. Як альтернатива імперії KBBL, існує іспаномовний «Канал Очо» (ісп. «Восьмий канал») з власною зіркою — Людиною-Бджолою, який утримує увагу латиноамериканській аудиторії за допомогою своєї безглуздої мильної опери.

Релігія

F1f825011747ec887f61fae7207ae5f4.png

Віра та релігія відіграють важливу роль у житті Спрингфілдського суспільства. Найбільша церква в місті — Перша Спрингфілдська Церква «Західного Відділення Американського Реформістского Пресвілютеранства» на чолі з Преподобним Лавджоем. Також до послуг віруючих синагога (рабин Хайман Крастофскі), католицька церква (Центральний міський собор), Англіканська церква, і буддистській храм. Індус Апу тримає статую Ганеши в задній кімнаті свого магазинчику «На швидку руку» і, можливо, молиться там, а в початковій школі навчається кілька менонітів. Також у місті є Свідки Єгови.

Міський уряд цілком світській. У 1963 році вийшов закон, що забороняє молитися в будинках, що належать місту. В одному з епізодів можна побачити напис «Вільно від релігії з 63 р.» на цеглі в будівлі мерії. В епізоді «Sweet Seymour Skinner's Baadasssss Song» Шкільний інспектор Чалмерз звільняє з посади директора Неда Фландерса після того, як той вимовляє «Слава Господу!» по шкільній радіо-трансляції, що суперечить чинній в американських школах забороні на молитви.

Джерела

Фотогалерея

Альбом


Відеоматеріали

Блог

Springfieldforever

Посилання на сторінку автора

Слободяник Марія

Опитування

[1]