Навчальний курс "Мультимедійні технології"
Зміст
- 1 Назва курсу
- 2 Учасники проекту
- 3 Лабораторні роботи
- 3.1 Лабораторна робота 1
- 3.2 Лабораторна робота 2
- 3.3 Лабораторна робота 3
- 3.4 Лабораторна робота 4
- 3.5 Лабораторна робота 5
- 3.6 Лабораторна робота 6
- 3.7 Лабораторна робота 7
- 3.8 Лабораторна робота 8
- 3.9 Лабораторна робота 9
- 3.10 Лабораторна робота 10
- 3.11 Лабораторна робота 11
- 3.12 Лабораторна робота 12
- 3.13 Лабораторна робота 13
- 3.14 Лабораторна робота 14
- 3.15 Лабораторна робота 15
- 3.16 Лабораторна робота 16
- 3.17 Лабораторна робота 17
- 4 Архів учасників
Назва курсу
Мультимедійні технології
Учасники проекту
Викладач Шлянчак Світлана Олександрівна Отримати консультацію викладача
Група ІНФ18Б Електронний журнал
Список студентів (за алфавітом)
- Кравчина Ігор Петрович
- Красніцька Анастасія Ігорівна
- Настусенко Софія Дмитрівна
- Носачов Владислав Васильович
Лабораторні роботи
На власній сторінці користувача у розділі мої роботи створіть таблицю за зразком поданим нижче.
Лр 1 | Лр 2 | Лр 3 | ... |
---|---|---|---|
Посилання 1 | Посилання 2 | Посилання 3 | ... |
Текст
Лабораторна робота 1
Текст. Представлення текстових даних
Завдання
- Ознайомтеся з правилами набору тексту.
- Створіть Вікі-статтю (посилання 1), в якій розмістіть короткий конспект з правилами набору тексту, використовуючи засоби Вікі-розмітки та дотримуючись правил набору тексту.
- Короткий конспект з правил набору тексту для форматів А4 та А5 підготувати за допомогою текстового процесора. Посилання на pdf або jpg розмістити на створеній раніше сторінці (статті).
- Короткий конспект з правил набору підготувати у вигляді презентації. Посилання на pdf або jpg розмістити на створеній раніше сторінці (статті).
- На створеній засобами Вікі-ЦДПУ сторінці охарактеризуйте як тлумачать такі терміни: медіатекст, аутентичний текст, мегатекст, стереотекст, структура тексту, паралельний текст, прецедентний текст, типологія текстів, лінгвістика тексту, текстологія, Lorem ipsum.
- Ознайомтесь з секретними функціями MS Word та перевірте як вони працюють.
Лабораторна робота 2
Текст. ...
Завдання
Звук
Лабораторна робота 3
Звук. Використання засобів мультимедіа в додатках
Мовна анотація
При підготовці документів часто застосовують мовну інструкцію, яка дозволяє прокоментувати щось в документі, додати замітку, швидко зафіксувати думки, що виникли при читанні або редагуванні.
Мовна анотація є прямим розширенням можливостей OLE (Object Linking and Embedding - впровадження і зв’язування об’єктів). Завдяки технології OLE ми можемо вводити і форматувати дані в найбільш зручному для себе додатку, а потім використовувати ці дані в будь-якому іншому додатку, що підтримує специфікацію OLE. Різні програми, що працюють в Windows, підтримують технологію OLE. Програми, які не використовують стандартний інтерфейс Windows, будуть сприймати мовну анотацію тільки в тому випадку, якщо ця можливість була вбудована в додаток його розробниками. Найбільш повно використані можливості OLE в додатках, що входять в сімейство MS Office. Операції, що виконуються при створенні та прослуховуванні мовної анотації в додатках MS Office, є однотипними. Далі в якості прикладу розглянемо, як застосовується мовна анотація при роботі з документами MS Word.
Найвідповідальніша частина роботи при підготовці мовної анотації - запис голосу в цифровий файл. Для виконання цифрового запису за допомогою комп'ютера, обладнаного найпростішої звуковою картою, єдиним додатковим обладнанням є мікрофон. Якщо ви користуєтеся ноутбуком, то в ньому є вбудований мікрофон і потрібно лише уточнити місце його розташування в корпусі. Найпростішою програмою, яка допоможе вам виконати запис з мікрофону, є програма Звукозапис. Ця програма входить в набір стандартних засобів мультимедіа Windows і встановлюється за замовчуванням. Основний файл програми звукозапису має ім'я SNDREC32.EXE і розташований в основній системній папці WINDOWS.
Для введення мовної анотації до документа MS Word слід встановити курсор в потрібне місце тексту і вибрати команду Вставка> Об'єкт. У вікні Вставка об'єкта вибирається вкладку Створення і пункт Звук (або Звукозапис). При цьому можна вибрати вид значка, який з'явиться в установленому місці документа.
Після натискання кнопки OK активізується програма звукозапису. Вікно цієї програми включає інтерфейс управління зі стандартними елементами Windows. В окремому вікні розташовано щось схоже на екран осцилографа (рис. нижче).
Для початку запису потрібно натиснути кнопку Запис. Для зупинки запису слід натиснути кнопку Стоп. Для збереження запису у файлі використовується команда Зберегти як ... в меню Файл. Для завершення введення мовної анотації слід після виконання запису просто завершити роботу програми звукозапису. У документі в установленому місці при цьому з'явиться значок, вигляд якого може бути ось таким: Для того щоб прослухати мовну анотацію, досить просто двічі клацнути по цьому значку. Перед виконанням запису рекомендується вибрати формат запису, який визначає його якість і обсяг вихідного файлу, і зробити налаштування рівня запису. Програма звукозапису записує на диск стандартний звуковий файл з розширенням WAV. Чим вище якість запису, тим більше обсяг файлу.
Завдання
- Підготуйте дві мовні анотації, що введені з мікрофону: 1) про секретні функції MS Word та 2) про правила набору тексту.
- В текстовий документ, що підготовлений в MS Word та до файлу-презентації додайте ці мовні анотації.
- Знайдіть в Інтернеті музичні вставки (WAV-файли) та додайте їх до презентації.
- За допомогою гіпертекстових зв’язків організуйте навігацію по розділам створеного документа. В текстовому документі створіть гіперпосилання на зовнійшній файл (презентацію). При створенні всіх посилань необхідно передбачити повернення до попередньої точки, а також перехід на початок основного документа.
- До кожного гіперпосилання додайте підказки.
- За допомогою гіпертекстових зв’язків організуйте навігацію по слайдам презентації. На одному із слайдів презентації створіть гіперпосилання на зовнійшній файл (документ). При створенні всіх посилань необхідно передбачити повернення до попередньої точки, а також перехід на перший слайд презентації.
- До кожного гіперпосилання додайте підказки.
- Презентацію та документ завантажити на Google-диск, посилання з відкритим доступом на перегляд цих файлів розмістити в таблиці, яка є звітом виконання ваших робіт.
Лабораторна робота 4
Графіка. Робота з фігурами і зображеннями в редакторі презентацій.Основи роботи з анімацією
Завдання
- Виконайте вправу на роботу з фігурами. Завантажити файл
- За допомогою фігур створіть таке зображення:
- Виконайте вправу на роботу з WordArt. Завантажити файл
- Виконайте вправу на роботу з зображеннями. Завантажити файл
- Виконайте вправу на роботу з анімацією. Завантажити файл
- Створіть мультфільм за мотивами казки "Колобок". Фони, Персонажі
Лабораторна робота 5
Графіка. Робота з інтелект-картами (мережевими картами знань)
Завдання
- Переглянути сервіси, що дозволяють створювати карти знань (ментальні карти, карти пам’яті, карти розуму, інтелект-карти).
Сервіси створення карт знань:
- http://www.text2mindmap.com/ – сервіс, що дозволяє перетворити багаторівневі списки у карти знань;
- http://mind42.com/ – безкоштовний сервіс, що має простий і зручний інтерфейс;
- http://www.lucidchart.com – безкоштовний сервіс за умови роботи над картою не більше 3 людей;
- http://bubbl.us/ - безкоштовний сервіс, що надає можливість організувати асинхронну колективну роботу (безкоштовно можна створити не більше трьох карт);
- http://www.mindmeister.com/ - сервіс, що має безкоштовний (базовий) тарифний план, підтримує синхронну колективну роботу та забезпечує роботу із вкладеними структурами карт;
- http://cacoo.com - сервіс, що має безкоштовний тарифний план, дозволяє створювали карти зі складними зв’язками, підтримує колективну роботу;
- https://www.draw.io/ - безкоштовний сервіс, що дозволяє створювати та редагувати складні карти та має вигляд програми у вікні браузера, інтегрується з хмарними сервісами;
- https://www.mindomo.com/ru/index.htm - функціональний онлайн сервіс, що дозволяє створити безкоштовно не більше 3 карт.
- Зареєструватись на одному з сервісів карт знань та створити карту знань з обраної теми. Створена карта знань повинна містити не менше 10 елементів.
- Посилання на створену карту знань розмістити у розділі «Інтернет ресурси до теми» на Вікі-сторінці. Обов’язково підписати карту знань за зразком:
[Карта знань до теми: «вказати обрану тему», факультет, група, рік]
.
(заняття 5) Робота з редактором діаграм та блок-схем. MS Visio Завдання
Лабораторна робота 6
Лабораторна робота 7
Лабораторна робота 8
Лабораторна робота 9
Лабораторна робота 10
Відео
Лабораторна робота 11
Лабораторна робота 12
Лабораторна робота 13
Анімація