Релігія Великобританії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 10:27, 6 листопада 2019; 8465004 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Релігія Великобританії

Кожен громадянин Великобританії має право сповідувати свою релігію. Британія - це переважно християнська країна: 10 - 16% громадян належать до Римської католицької церкви, а 26 мільйонів британців є прихожанами Англіканської церкви, яка офіційно має статус державної релігії Англії . У Шотландії налічується 1,1 мільйона членів Пресвітеріанської церкви, яка є державною церквою Шотландії. У Північній Ірландії приблизно половина населення відносить себе до протестантів, а майже 40% жителів складають католики. В Уельсі Англіканська церква втратила статус державної в 1920 році. Це означає, що зараз там немає офіційної державної церкви, а найбільш численними конфесіями є інші протестантські течії, найбільш авторитетної з яких є Пресвітеріанська Церква Уельсу (методизм «лівого», кальвинистского спрямування). Священнослужителі офіційно визнаних церков Великобританії можуть отримувати заробітну плату від держави, якщо вони працюють у в'язницях або лікарнях.

Римсько-католицька церква

У 1850 році на території Великобританії була відновлена римсько-католицька церква, вперше після Реформації, під час якої вона була повністю заборонена. Великобританія розділена на сім провінцій, кожній з яких управляє католицький архієпископ, і 30 єпархій - 22 в Англії і 8 в Шотландії, на чолі кожної з яких стоїть єпископ. Всього у Великобританії перебуває близько 4000 римсько-католицьких церков. Ірландія розглядається Папою Римським як єдина територія з 1300 парафіями, а Північна Ірландія розділена на сім єпархій.

П'ятидесятницький храм в Лондоні (будівля колишнього кінотеатру)

Близько 1 млн жителів Британії відвідують п'ятидесятницькі і харизматичні церкви [4]. П'ятидесятників називають найбільш швидкозростаючою християнською конфесією в країні.

Найбільшими п'ятидесятницькими спілками країни є П'ятидесятницька церква «Єліму» (138 тис.), Асамблеї Бога (68 тис.), Новозавітна церква Бога (28 тис. Дорослих, хрещених членів), Апостольська церква Великобританії (10 тис.), Хіллсонг-Лондон (10 тис.), Церква Бога пророцтв (5 тис.).

Стрімко зростає число прихильників пятидесятничества серед вихідців з Африки. Тільки в одній нігерійській Спокута християнської церкви Божої 80 тис. Дорослих хрещених членів церкви. Окрему групу становлять незалежні британські харизматичні церкви і руху (285 тис.)

Іслам

Мечеть Байтул Футух в Лондоні. Найбільша в Західній Європі [5].

Британська мусульманська громада - одна з найбільших в Західній Європі. За деякими оцінками її чисельність становить від 1,5 до 2 мільйонів чоловік. Громада має 600 мечетей і молитовних центрів. Одним з найбільш важливих мусульманських установ в Західній Європі є Центральна мечеть в Лондоні і знаходиться при ній Ісламський культурний центр. Значна частина британських мусульман прибула на початку 19-го століття, коли моряки і торговці-мусульмани стали прибувати до Великобританії з її колоній. Інша хвиля мусульман мала місце після Першої світової війни, коли демобілізувався жителі колоній залишилися у Великобританії, і третя велика хвиля прибула після Другої світової війни, щоб заповнити недолік робочої сили на рудниках і фабриках. У сімдесятих мусульмани прибували в основному з Кенії і Уганди, а в кінці століття більшість емігрувало з Ірану, Іраку, Сомалі, а також з Боснії та Косово

Сіхізм

Сикхська громада в Британії включає від 400 000 до 500 000 членів, причому найбільше сикхів живе у Великому Лондоні, Манчестері та Бірмінгемі. Найстаріший сикхський храм відкрився в Лондоні в 1908 році. Сикхи прибувають до Великобританії зі Східної Африки, Індії та інших колишніх британських колоній.

Індуїзм

Індуїстська громада в Британії налічує 400 000 чоловік. Перший індуїстський храм був відкритий в Лондоні в 1962 році. В даний час їх більше 120. Індуїзм сповідають емігранти з Індії, а також більш ранні поселенці родом з Кенії, Танзанії, Уганди, Замбії, Фіджі і Карибських островів. Серед течій індуїзму найбільш поширений вишнуизм - Свідомість Крішни.

Буддизм

Буддизм сповідують деякі англійці, а також вихідці з Азії і Південної Азії. Всього у Великобританії перебуває близько 800 буддистських груп і центрів і 750 монастирів і храмів.

Найбільшою і впливовою організацією в Європі вважається Буддійське суспільство Великобританії (Ця інформація базується в 1924 р), яке видає журнал "The Middle Way" ( "Серединний шлях"), який публікує інформацію про буддизм в європейських країнах і в США. У Великобританії існують також Буддійська місія (з 1926 р), Лондонська буддійська вихара (з 1954 р), храм Буддхападіпа (з 1966 р), Тибетський центр, Британська буддійська асоціація (з 1974 р), Дзенський тренувальний центр, " друзі західної буддійської громади "та ін. Всього таких організацій близько 40, вони є членами Буддійського суспільства Великобританії.

Іудаїзм

Перші євреї прибули до Англії за часів нормандського завоювання. Вони були виселені королівським указом в 1290 році, але допущені знову під час громадянської війни 1642-51 років. Перші євреї прибували з Іспанії і Португалії, але в наш час Британію в основному населяють євреї з європейських і східноєвропейських країн, які ховалися на Британських островах від гітлерівської окупації. Всього в країні близько 300 тис. Євреїв.

Інші віросповідання

Крім вище перерахованих церков і віросповідань, на території Великобританії діють численні секти (наприклад, саєнтологи), культи і невеликі незалежні церкви і релігійні об'єднання.

СТАВЛЕННЯ БРИТАНЦІВ до РЕЛІГІЇ та МОРАЛІ

Опитування громадської думки показало, що 76% населення вірить в існування бога, 69% - в існування гріха, 68% - душі, 60%-раю, 49% - життя після смерті, 37% - сатани, 31% - пекло.

Ці цифри, звичайно, не сприяють визначенню вигляду середнього віруючого британця, однак, вони безсумнівно вказують на присутність віри в умах більшості жителів Великобританії.

Тим не менше, питання релігії в звичайному житті британців витісняються питаннями моралі та громадянської відповідальності. Хоча можуть виникнути розбіжності між старшими та молодшими поколіннями і між статями, британці досить чітко знають, що правильно, а що неправильно, хоча це знання необов'язково грунтується на будь-який з визнаних християнських церков.

Опитування показали, що більшість населення вважає аморальним вживання героїну і марихуани, а також інших наркотиків, хуліганство футбольних фанатів, наукові експерименти над людьми і тваринами. Невдоволення невеликої частини населення викликає гомосексуалізм і порнографія.

Британці здебільшого схвалюють шлюби, володіють традиційними поглядами на любов і сімейне життя. Але в той же час зростає кількість підтримують більш рівноправність всередині шлюбу, вірність, взаємоповагу і порозуміння, які вважаються найбільш важливими аспектами шлюбу.

Що стосується цивільної відповідальності, то опитування громадської думки показують, що ставлення британців до влади залишається традиційним, і багато хто вважає, що закону підкоряються всі без винятку. Більшість опитаних вважає, що дітей треба виховувати в повазі до влади і батькам, чесними, ввічливими і поважними по відношенню до інших людей. Багато хто не схвалюють тих, хто порушує закон, протестує проти суспільства і виховують дітей в непокорі. Мало хто схвалює ідею загального страйку. Більшість респондентів погоджується, що школи повинні прищеплювати дітям повагу до інституту влади, а також вважає, що обмежена цензура необхідна, щоб зберегти моральні стандарти суспільства.

Перераховані погляди населення Великобританії показують, що після періоду вседозволеності в 70-х-80-х роках багато хто повернувся до традиційних моральних цінностей. Більшість підтримує "старі цінності" і ідею громадянської відповідальності.

Список літератури

Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http://www.uk.ru/