Конспект урока№4 Ковалевой Евгении

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 21:58, 7 жовтня 2008; Ковалева Евгения (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Тема: Урок-лекція. "Поняття про телекомунікації та комп’ютерні мережі. Поняття про програмне забезпечення телекомунікацій. Поняття про глобальну мережу Інтернет та її ресурси. Ідентифікація комп’ютерів в мережі. Адресація в Інтернеті. Різні способи під’єднання комп’ютерів до Інтернету. Поняття про гіпертекстовий документ. Служба перегляду гіпертекстових сторінок. Веб-сервери. Адреса веб-сторінки. Програми-браузери. Правила роботи та налагодження. Правила навігації. Збереження веб-сторінок на зовнішніх носіях даних. Зміна видів кодування при перегляді гіпертекстових сторінок."

МЕТА:

Навчальні: • дати подання про призначення комп'ютерних мереж, їхніх видах. • познайомити учнів зі структурою локальних мереж. • навчити виділення різних типів топологий локальних мереж. Розвиваючі: • розвивати в учнів уміння обміну файлами в локальній комп'ютерній мережі. • прищеплювати учнем основні прийоми роботи в мережі. • формувати навички виділення топології мережі. Виховні • прищеплювати інтерес до предмета. формувати навички самостійності й дисциплінованості

   Інтернет — це глобальна комп'ютерна мережа, що поєднує багато локальних, регіональні й корпоративних мереж і десятки мільйонів, що включає в себе, комп'ютерів. 


Поняття про телеконференції (групи новин). Обмін інформацією деякого загального призначення між групою користувачів через мережу Інтернет реалізується через телеконференції, форуми, чати тощо. Інші терміни для телеконференцій — групи новин, служба новин. Приклади тем для обговорення у групах новин: як схуднути, як подолати комп’ютерний вірус, як домогтися успіху тощо. За допомогою телеконференцій можна отримати повідомлення на задану тему або надіслати корисну, на вашу думку, інформацію іншим учасникам. Комп'ютерна мережа – це сукупність комп'ютерів і різних пристроїв, що забезпечують інформаційний обмін між комп'ютерами в мережі без використання яких-небудь проміжних носіїв інформації

  Глобальна мережа – це об'єднання комп'ютерів, розташованих на великій відстані для загального використання світових інформаційних ресурсів.


Адресація в Інтернет Для того, щоб зв'язатися з деяким комп'ютером у мережі Інтернет, Вам треба знати його унікальний Інтернет - адреса. Існують два рівноцінних формати адрес, які розрізняються лише за своєю формою: IP - адреса й DNS - адреса. IP - адреса IP - адреса складається із чотирьох блоків цифр, розділених крапками. Він може мати такий вид: 84.42.63.1 Кожний блок може містити число від 0 до 255. Завдяки такій організації можна одержати понад чотири мільярди можливих адрес. Але тому що деякі адреси зарезервовані для спеціальних цілей, а блоки конфігуруються залежно від типу мережі, то фактична кількість можливих адрес небагато менше. І тим ні менш, його цілком достатньо для майбутнього розширення Інтернет. З поняттям IP - адреси тісно зв'язане поняття "хост". Під хостом розуміється будь-який пристрій, що використовує протокол TCP/IP для спілкування з іншим устаткуванням. Це може бути не тільки комп'ютер, але й маршрутизатор, концентратор і т.п. Всі ці пристрої, підключені в мережу, зобов'язані мати свій унікальний IP - адреса. DNS - адреса IP - адреса має числовий вигляд, тому що його використовують у своїй роботі комп'ютери. Але він досить складний для запам'ятовування, тому була розроблена доменна система імен: DNS. DNS - адреса включає більше зручні для користувача буквені скорочення, які також розділяються крапками на окремі інформаційні блоки (домены). Наприклад: www.klyaksa.net Якщо Ви вводите DNS - адресу, то він спочатку направляється в так званий сервер імен, що перетворить його в 32 - бітний IP - адреса для машинного зчитування.

.

Є два головні способи під’єднання ПК до Інтернету: постійне (досить коштовне, оскільки потребує виділеного каналу — телефонної лінії, радіоканалу тощо); сеансове, що здійснюється методом телефонування до провайдера у зручний для користувача час (одна година з’єднання коштує вдень 2-3 грн, ввечері та вночі це значно дешевше). Різні способи під’єднання комп’ютерів до Інтернету. Віддалений доступ

       Віддалений доступ інакше називаний Telnet, забезпечує можливість підключатися до віддаленого комп'ютера. Іnternet відкриває двері у всесвітнє комп'ютерне середовище з безліччю комп'ютерів, що пропонують програми, бази даних і інші ресурси, що ми можемо переглядати  чи використовувати в роботі. 

Використовуючи Telnet, ми можемо відвідувати бібліотечні каталоги далеких університетів, шукати інформацію про що завгодно - від утворення далеких галактик до рецептів картопляного супу, переглядати рішення Верховного Суду чи тексти популярних пісень. Лінії, що комутуються

    Телефонна лінія у вас вдома – це лінія, що комутується; з'єднання відбувається, коли ви набрали номер, і переривається, коли ви кладете трубку. Між двома мережами перед початком сеансу передачі даних також може бути установлене  з'єднання, що комутується, а по закінченні цієї передачі - роз'єднується. Знижена вартість міжміської і міжнародного зв'язку робить такий варіант можливим для тих, хто працює з невеликими локальними мережами. Можна подзвонити на вузол Іnternet і, використовуючи   з'єднання, що тільки комутується, одержати доступ до послуг Іnternet.

Мікрохвильовий зв'язок

        Мікрохвильове устаткування дозволяє з'єднувати мережі без проводів, переправляючи дані за допомогою передавача на прийомну антену місця призначення. Між двома пунктами стоять репітери (повторювачі), задача яких прийняти сигнал, підсилити його і передати на наступну станцію. Гранична відстань між станціями може мінятися в залежності від ландшафту, тому що мікрохвильовий зв'язок діє в середовищі  прямої видимості.

Поняття про гіпертекстовий документ. За допомогою мережі популярні ілюстровані комп’ютерні журнали, книги, каталоги, енциклопедії, довідники, навчальні посібники можна переглядати на екрані дисплея безпосередньо в шкільному комп’ютерному класі. Документ, що є на екрані називається гіпертекстовою сторінкою .Одна тема може висвітлюватися на багатьох сторінках. Від одної сторінки до іншої можна переходити за допомогою гіпертекстових посилань. Гіпертекст — це текст, що містить гіпертекстові посилання на інформаційні ресурси, які можуть розміщатися в різних файлах на різних серверах. Гіпертекст створюють або автоматично методом перетворення звичайного тексту на гіпертекст (це можна робити навіть у програмі МS Word), або вручну засобами мови НТМL.


Браузер налаштовує користувач засобами команд Сервіс, Властивості браузера. Тут можна: 1) задати обмеження доступу неповнолітнім для перегляду сайтів для дорослих; 2) створити профіль з особистими даними, якщо ви хочете популяризувати інформацію про себе в Інтернеті; 3) задати рівень безпеки доступу до сертифікованих інформаційних ресурсів: високий, середній, низький; 4) вибрати одне з можливих під'єднань до Інтернету; 5) зберігати адреси за певну кількість останніх днів у журналі; 6) вимкнути режим відображення рисунків з метою прискорення роботи браузера; 7) вимкнути режими відтворення звуку, відео та анімації; 8 ) заблокувати контакт з окремими адресами Інтернету . .