Стаття до проекту " Штучний інтелект" Андронатій Вікторії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


01-1-Google-Glass.jpg

Тема статті

Google glass


Опис проблеми

Google Glass — дослідження та розробка програм компанією Google для дисплея доповненої реальності, що кріпитиметься на голові (head-mounted display) і матиме вигляд окулярів. Метою проекту Glass є створення хендс-фрі пристрою, що за функціональністю відповідатиме найсучаснішим смартфонам (відображатиме різноманітну інформацію, матиме можливість здійснювати телефонні дзвінки, відеодзвінки тощо) і керуватиметься за допомогою голосових команд, рухів головою та віртуальною клавіатурою.

Проект Glass є частиною проекту Google X Lab, яка працювала з іншими футуристичними технологіями, наприклад такими, як самокерований автомобіль.

Google запатентувала дизайн проекту Glass.

Хоча і Google Glass стали доступні по $1500 з 15 травня 2014 року, вже 15 січня 2015 року Google оголосила, що виробництво Glass призупиняється, зазначивши, що продукт закінчив свою експериментальну стадію в Google Labs. Розробка і виробництво продукта переноситься в інший підрозділ Проект «розумні окуляри» був анонсований в соціальній мережі Google+ інженером-електриком Бейбеком Парвіцом, який також працював над вбудовуванням дисплеїв в контактнілінзи, Стівом Лі, менеджером проекту і «спеціалістом з геолокації») та Себастьяном Труном, який розробив Udacity, і працював над самокерованим автомобілем.

Google вперше продемонстрував новий продукт в 2012 році. Під час презентації «розумних окулярів» розробники та експерти могли придбати собі ознайомлювальну версію за 1500 доларів.

New York Times повідомила, що окуляри будуть доступні для громадськості за ціною що «наближена до вартості сучасних смартфонів» до кінця 2012 року, але інші джерела повідомляють, що окуляри не будуть доступні в 2012 році. Продукт (Google Glass Explorer Edition) буде доступний для американських розробників Google I/O за ціною $1500, доставка на початку 2013 року, той час як реліз версії для користувачів намічений на кінець того ж року.

Оприлюднене 20 лютого 2013 року відео свідчить про те, що теперішній дисплей окулярів набагато менше заважає баченню порівняно із тими моделями, що демонструвалися до сьогодні. До виходу ролика Google підготували конкурс, взяти участь у якому, зможуть до 8000 жителів США. Ті, хто до 27 лютого 2013 року оформлять попереднє замовлення на окуляри й додатково в Google+ або Twitter опублікують вигадану історію про те, як би вони використовували Google Project Glass у повсякденному житті, доповнивши розповідь фото або відео, першими зможуть випробувати гаджет у дії. Іншим охочим доведеться чекати офіційного релізу. Хоча дисплей-окулярів доповненої реальності це не нова ідея, проект привернув увагу засобів масової інформації в першу чергу підтримкою Google, а також в дизайном прототипу, який менше і тонше, ніж попередні концепції.

2008 року Apple запатентувала технологію лазерного дисплею, що кріпиться перед очима людини. Компанії Sony та Microsoft також свого часу отримали патенти на створення мініатюрних дисплеїв, що будуть розміщуватися перед очима людини.

Компанія LLVision Technology Co, засновниками якої є фахівці із Google, Lenovo, Microsoft і China Aeronautics Consortium, випустила окуляри з технологією розпізнавання осіб. На даний час китайська поліція використовує окуляри для затримання злочинців. У лютому 2013 року користувач Google+ Юрій Чернявський (Yuriy Chernyavskyy) у своєму записі вперше повідомив про можливі сумніви відносно того, що Google Glass можливо буде легально використовувати, купувати та продавати, відповідно до чинного законодавства України. Річ у тім, що окуляри з вмонтованою камерою класифікуються Службою безпеки України як недозволене у вільному обігу шпигунське обладнання для прихованого отримання інформації. Тому Google Glass є заборонений для ввезення, тим, хто порушить цю заборону загрожує до 7 років ув'язнення.

22 травня 2015 року депутати ВРУ прийняли закон, що скасовує заборону на ввезення та використання Google Glass в Україні.

«Закон передбачає впровадження інституту громадського обвинувачення, тобто можливість порушувати кримінальні провадження за ініціативи будь-яких фізичних чи юридичних осіб, яким стало відомо про факти корупції.

Цим законом із кримінального законодавства виключили статті, які забороняли придбання, збут чи використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.

„Якщо зараз хтось в залі сидить з годинниками Apple, або з окулярами Google, то це теж речі, які підпадають під діючу статтю“, — пояснив депутат Андрій Кожем'якін, який представляв законопроект.

Тепер громадяни матимуть можливість зафіксувати факти вимагання чи отримання хабара і зможуть на основі цих матеріалів вимагати порушення кримінальних справ», — повідомляє видання "Українська правда".

Блог до проекту

https://shtunnyintilektblog.blogspot.com/2019/05/google-glass.html

Мультимедійна презентація

Google Диск

Календар подій проекту:

Google Календар (https://calendar.google.com/calendar?cid=Mmd2ZWQ1YmpuMWxncXVzajduam1mMzUxbDBAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ)

Опитування до проекту

Google Форми (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNrvEt_z2B0JlAv6hg2ND7RCsIWpQHqciEVTG_WrRvedej5A/viewform?usp=sf_link)

Фотоальбом до проекту

Google Фотознімки (https://photos.google.com/album/AF1QipOf1tP0WW7OoG4_TJeMmyOy50v7q2egyLLeicnn)

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

1.Google Glass — офіційний сайт(англ.)

2.Офіційний блог Project Glass (англ.)

3.Project Glass: Демонстрація на Google I/O (англ.)

4.Патент на віртуальну клавіатуру (англ.)


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка