Лабораторна робота 3 Якушко Максим

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 17:04, 1 квітня 2019; 4702314 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Растрові формати

.BMP

Формат цифрового зображення BMP

  • Windows Bitmap або BMP - розширення графічних файлів, створених для роботи в системі Microsoft Windows. Відрізняється неймовірними розмірами навіть в стислому (заархівованому) вигляді. Розділяється на 8-бітові, 16-бітові або 24-бітові зображення. Але в будь-якому випадку при збільшенні цього формату стають видно точки - пікселі, з яких він і будує картинки. Ще гірше йдуть справи зі зменшенням зображення, коли 100 або 1000 пікселів BMP легко замінює одним.


  • Формат BMP використовується для представлення растрових зображень в ресурсах програм. Підтримуються тільки зображення в моделі RGB з глибиною кольору до 24 біт. Не підтримуються додаткові колірні і альфа-канали, контури обтравки, управління кольором. В принципі формат передбачає використання найпростішого алгоритму стиснення (Run Length Encoding, RLE) без втрат інформації, але цей варіант використовується рідко через потенційних проблем несумісності.


  • Використовувати формат BMP не можна ні в web, ні для друку (особливо), ні для простого перенесення і зберігання інформації. Однак при цьому у BMP є свій плюс - він сумісний з більшістю програм Windows і OS. А все інше - мінуси.

.JPЕG

Формат цифрового зображення JPЕG

  • Формат JPEG використовується з 1992 року. Файли в розширенні JPEG (скорочення від «Joint Photographic Experts Group»), є найпопулярнішими серед всіх форматів, використовуваних в Інтернеті. І це при тому, що зберігаючи файл у форматі JPEG, ви втрачаєте мало не 60% інформації закладеної в первісному файлі. А відбувається це тому, що при збереженні JPEG відкидає всі дані, що заважають мінімалізації файлу.


  • Ні, на перший погляд все в порядку. Але варто придивитися уважніше, і ви побачите, що JPEG зображення куди більш згладжено, в ньому зникає глибина і чіткість контрастів, кольори блідніші, і стають помітні «шуми» при збільшенні.

Але при цьому у JPEG є і свої плюси:

  1. невелика «вага» - обсяг зображення;
  2. підтримка 24-бітної колірної гами, а це - 16 мільйонів кольорів;
  3. формат JPEG є світовим веб-стандартом, а значить - немає пошукової системи, яка б не читала його;
  4. він прекрасно сумісний з більшістю OS (Mac, PC, Linux і т.д.).

.GIF

Формат цифрового зображення GIF

  • Формат GIF (скорочення від «Graphics Interchange Format») відомий тим, що обмежений 8-бітної палітрою. Але при цьому GIF і раніше популярний серед веб-майстрів, і в першу чергу тому, що такі файли не вимагають довгої завантаження. А GIF стискає зображення двома способами: по-перше, за рахунок скорочення кількості квітів, що дозволяє знизити кількість біт на піксель; по-друге, GIF замінює кілька малих моделей зображення в один. Таким чином, замість зберігання п'ять відтінків синього кольору, він зберігає тільки один синій.
  • Тому GIF є найбільш підходящим форматом для передачі графіки, діаграми, і логотипи з відносно-невеликою кількістю використовуваних кольорів. Так само GIF є відмінним форматом для підтримки анімації.

Плюси GIF:

  1. можливість підтримки прозорості зображення;
  2. можливість створення анімаційних ефектів;
  3. передають зображення без втрати якості, але переводячи його на мову 256 квітів.

Мінус GIF в тому, що це, все-таки, застарілий формат, створений ще в далекому 1989 році, коли не виникало особливих вимог до колірній палітрі.

.PNG

Формат цифрового зображення PNG

  • PNG (або «Portable Network Graphics») є графічним форматом, створеним спеціально для передачі зображень в Мережі, а тому саме він був, є і буде найкращим форматом для фотографій, розміщених на вашому сайті. PNG підтримує 24-бітові кольорові зображення, зображення в сірому градієнті, однак не підтримує CMYK-кольори, і тому не може бути використаний для друку графіки.


  • Існує два підформатів: PNG8 і PNG24, цифри означають максимальну глибину кольору, можливу в підформатів. У PNG24 нарешті була реалізована підтримка 256 градацій прозорості за рахунок додаткового альфа-каналу з 256 градаціями сірого. За допомогою цієї функції, наприклад, напівпрозорий логотип може виглядати однаково на абсолютно будь-якому тлі.PNG8 - малораспространен через слабку реклами, створювався спеціально для Інтернету як заміна перших двох форматів і завдяки патентної політиці Compuserve поступово витісняє GIF. Дозволяє вибирати палітру збереження - сірі півтони, 256 кольорів, true color (справжні кольори). Залежно від властивостей зображення дійсно іноді краще GIF-a. Дозволяє використовувати "прозорий" колір, але, на відміну від GIF-a таких кольорів може бути до 256. На відміну від GIF стиснення без втрати якості проводиться і по горизонталі і по вертикалі (алгоритм власний, параметри теж ненастраіваемие). Не підтримує анімацію.


  • Головним плюсом PNG є те, що він не втрачає якості зображення і деталізації після стиснення, підтримує прозорість і займає відносно небагато місця на диску. У мінуси можна віднести те, що цей формат не може бути анімований, його підтримують не всі браузери, і він не придатний для зберігання великих файлів - при збереженні вони невиправдано «важкі».

Векторний формат

.EPS

Формат EPS(Encapsulated PostScript)

  • Encapsulated PostScript ( EPS ) - формат файлів, який базується на підмножині мови PostScript і призначений для обміну графічними даними між різними додатками. Формат EPS був створений компанією Adobe і послужив базою для створення ранніх версій формату Adobe Illustrator .


  • Дані у файлі EPS повинні записуватися відповідно до стандарту DSC . У файлах EPS заборонено використання наступних операторів мови PostScript: banddevice, exitserver, initmatrix, setshared, clear, framedevice, quit, startjob, cleardictstack, grestoreall, renderbands, copypage, initclip, setglobal, erasepage, initgraphics, setpagedevice .


  • У своїй мінімальній конфігурації EPS-файл має так званий BoundingBox DSC comment - інформацію, що описує розмір зображення. Таким чином, навіть якщо додаток не може растеризувати дані, що містяться в файлі, воно має доступ до розмірів зображення і його preview.


  • Програма QuarkXPress версій 4, 5 і 6 не може растеризувати дані з EPS-файлу, тому використовує в верстці тільки preview - зменшену копію всього зображення, яка зберігається в EPS-файлі окремо від основних даних. Програма Adobe InDesign версій CS-CS4 такого обмеження не має. Використання зменшеної за якістю копії зображення призначене для спрощення виводу зображення на екран і, як наслідок, значного прискорення роботи з версткою. Preview може бути записано в форматі TIFF або WMF (тільки для PC ) або зовсім опущено.


  • Формат використовується в професійній поліграфії і може містити растрові зображення, векторні зображення, а також їх комбінації.
  • Зображення, записане в форматі EPS, може бути збережено в різних колірних просторах: Grayscale , RGB , CMYK , Lab , Multi-channel.
  • Preview EPS-файлу також може бути створено з використанням різних методів зменшення обсягу даних: JPEG , TIFF (1/8 bit).

Порівняння форматів

BMP JPG GIF PNG
Приклади bmp jpg gif png
Розмір 10,5 МБ 480 КБ 741 КБ 3,38 МБ
Втрата якості відсутня достатня достатня відсутня
Використання В системах Windows в якості графіки та іконок Найкраще підходить для web-сайтів, та носіїв електронної інформації тому, що має найменший розмір Підходить для деякої анімації та для web-сайтів в якості рекламних банерів Використовується для фонових зображень сайтів, так як дає можливість робити прозорі зображення