Гнучка методологія розробки Agile (DSDM)
DSDM
Метод розробки динамічних систем (Dynamic Systems Development Method, DSDM)
Огляд DSDM
DSDM — це методика розробки програмного забезпечення, що базується на концепції швидкої розробки додатків (Rapid Application Development, RAD). У 2007 році DSDM став основним підходом до управління проектом і розробки додатків. DSDM — ітеративний і інкрементний підхід, який надає особливого значення тривалій участі в процесі користувача/споживача.
Мета методу — здати готовий проект вчасно і вкластися в бюджет, але в той же час регулюючи зміни вимог до проекту під час його розробки. DSDM входить в сімейство гнучкої (Agile) методології розробки програмного забезпечення, а також розробок, що не входять у сферу інформаційних технологій.
Техніки та принципи
Фреймворк являє собою набір принципів, зумовлених типів ролей і наступних технік:
- таймбокс,
- принцип визначенння пріорітетів «MoSCoW»,
- семінари,
- побудування прототипів.
Методика таймбоксов є основною технікою DSDM, що використовується для того, щоб виконати проект в строк, укластися в бюджет і зберегти якість. Таймбокс є ітерацію, в рамках яких проект ділиться на логічні ділянки, рознесені в часі. Таймбокси не діляться на під події, а функціонал не критичний, в наслідок чого він може бути частково виключений з метою економії часу, в порядку, визначеному методом розстановки пріоритетів «MoSCoW». Метод розстановки пріоритетів «MoSCoW» визначає 4 рівня пріоритетів:
- должно быть (must have),
- следует чтобы было (should have),
- нужно (could have),
- можно (want have).
Принципи методології
У DSDM приділяється особлива увага участі в процесі розробки користувача (споживача), що закріплено в принципах, які є невід'ємною частиною фреймворка:
- Активне залучення користувачів в процес розробки;
- Команда розробників може приймати рішення;
- Часта поставка результатів;
- Критерієм прийнятності результатів є їх відповідність бізнесу;
- Ітеративна і Інкрементальний розробка;
- Будь-які дії можуть бути скасовані;
- Стабільність високорівневих вимог;
- Тестування виконується постійно і безперервно;
- Взаємодія і кооперація.