Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Рябової Вікторії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Брюгге (Бельгія)

1200px-Bruges, vief from Bellfry 2.jpg
FlagBrugge.png
GerbBruges.png

Брю́гге (нід. Brugge) — місто в Бельгії, столиця провінції Західна Фландрія. Населення 117 200 осіб (2006), але в Середньовіччі, в добу свого найбільшого розквіту місто налічувало до 200 000 жителів. Це місто надзвичайної архітектури, одне з найгарніших в Європі.

Географія

Carte.png

Брюгге лежить за 16 км від морського берега, на родючій рівнині, на лінії державної залізниці Гент — Остенде. У місті з'єднуються три канали — Гентський, Сльойський і Остендський; ці канали такі глибокі, що по них можуть плисти великі морські кораблі. Часом Брюгге називають «Північна Венеція».

Історія

Історію Брюгге можна спостерегти до III століття, коли св. Хризоліт проповідував Євангеліє його мешканцям. У VII столітті Брюгге став головним містом свого округу, що називався Фландрія.

Досить рано тут розвинулася морська торгівля. Зв'язки з Англією, відколи її завоювали нормани, були такі жваві, що купці з Брюгге заснували лондонську Ганзу, що мала великі права й була така сильна, що граф фламандський у 1242 зобов'язався призначати на схепенів тільки членів Ганзи.

Золотий вік міста починається в 12 столітті і триває до 15 століття. У Брюгге тоді проживає майже п'ятдесят тисяч жителів, в той час як Амстердам тоді був селом з населенням всього близько трьох тисяч чоловік. Присутність бургундської династії також мало величезний позитивний вплив на Брюгге. Дуже важливим моментом було те, що тут проводилися найбільші фламандські ярмарки. Але коли стара система ярмарків стала давати збої, торговці Брюгге стали використовувати нові форми економічного обміну - векселі і акредитиви. Також місто завжди охоче приймало іноземних торговців.

Спад почався в 15 століття, коли почав замулюватися канал Звин, який буквально відрізав Брюгге від моря. Функції головного портового міста перейшли до Антверпена. Спроби повернути місту домінуюче становище в 17 і 18 століттях не привели до успіху. Антверпен міцно тримав свої позиції. Населення міста швидко скорочувалася від 200 000 жителів до 50 000 жителів до 1900 року.

Брюгге не вдалося повернути свої позиції головного торгового центру Фландрії, але він перетворився в популярний туристичний місце вже на початку 20 століття і залишається таким до сих пір! Так, і Друга світова війна майже не залишила шрамів на обличчі міста, тому майже всі історичні споруди - оригінальні.

Визначні місця

У місті налічується 54 мости, з них 12 дерев'яних і розвідних для пропуску суден. Варті уваги такі будівлі: чотирикутний ринок на великій площі (XIV століття) з вежею заввишки 107 метрів; на вежі — відомі куранти; реставрована готична будівля ратуші, побудована в кінці XIV століття; в цій будівлі знаходяться нещодавно відновлені 33 статуї фландрських графів і графинь, які були спалені французами в 1792 році; будівля суду, колишня резиденція графів Фландрії; в цій будівлі знаходиться відомий камін, прикрашений різьбою на дереві, і виготовлений у 1529–1531 роках, з численними гербами, портретами та статуями Карла V, Максиміліана і Марії Бургундської, Фердинанда Арагонського та Ізабелли Кастильської.

Історичний центр міста - головна визначна пам'ятка Брюгге. Гуляючи по ньому створюється враження, що це музей під відкритим небом - старовинні вулиці, чарівні площі і красиві фасади будівель, які, здається, застигли в минулому. Звуки коней, які до сих пір ходять по вулицях Брюгге, і мала кількість автомобілів тільки підсилюють це відчуття.

Іншою цікавою пам'яткою Брюгге є знамениті канали. Завдяки їм місто часто називають "Північною Венецією". Ці водні артерії дуже органічно вписані в архітектуру міста, а мальовничі мости і дивно красиві пейзажі Вас точно не залишать байдужими!


Кафедральний собор Христа Спасителя (Saint Salvator's Cathedral) побудований з цегли ще в XIII або XIV ст., Непоказний зовні, але зате багато прикрашений всередині, з картинами І. ван Оста (van Oost), ван Гука (van Hoek), Квелліна (Quellyn), Мемлінга та Каплиця «Святої Крові», або церква св. Василя, — двоповерхова будівля; нижній поверх був збудований у 1150 році, верхній — у XV столітті, чудово відреставрований у 1829–1839 роках; за переказами, Дітрих Ельзаський у 1150 році привіз у цю церкву кілька крапель крові Спасителя, 700-річний ювілей цієї події урочисто святкувався церквою в 1850 році; Єрусалимська церква з точним відтворенням Св. Гробу; церква св. Якова з багатьма картинами, побудована в 1457–1518 рр.; Єпископська семінарія, шпиталь св. Йоганна, де крім багатьох цінних картин (шість із них належать пензлю Мемлінга), зберігається рака св. Урсули, на якій Мемлінг намалював катування 11.000 кельнських дівчат — твір, що вважається шедевром цього художника. Мемлінгові, так само як і уродженцю Брюгге, математикові Стевіну, винахіднику децимальних мір, споруджено пам'ятники.

Особи, пов'язані з містом

  • Амброзіус Бенсон (? — 1550) — художник
  • Франс Пурбюс старший (1545-1581) — художник
  • Ян Провост (1465–1529) — художник
  • Луї Фінсон (1575–1617) — художник, прихильник караваджизму у Франції й у Нідерландах.
  • Франк Бренгвін — валійський графік і живописець.

Інформація для туристів

  • У Брюгге можна пити водопровідну воду.
  • Не у всіх музеях дозволена фото та відеозйомка. Також в деяких місцях не можна знімати зі спалахом.
  • Чайові зазвичай включені у вартість рахунку. Якщо Ви задоволені обслуговуванням, то можете залишити додаткові чайові. Досить округлити рахунок в більшу сторону.
  • Мова в Брюгге - голландська з фламандським діалектом.
  • Основна грошова одиниця - євро.
  • Оплата карткою можлива в магазинах і ресторанах. За зняття готівки можуть брати комісію. Також в деяких місцях (особливо ринки і невеликі лавки) карти не приймають, тому краще мати з собою трохи готівки.
  • Брюгге - безпечне місто. Єдине, чого потрібно дійсно побоюватися - кишенькових злодіїв. Будьте напоготові і не залишайте цінні речі без нагляду!
  • Ринки зазвичай працюють з 8.00-13.30.
  • Туристичний податок в Брюгге - 2 євро з людини за ніч.
  • Щоб сходити в туалет можна зайти в будь-яке кафе / бар і що-небудь купити. В історичному центрі є кілька громадських туалетів, які є безкоштовними.
  • У Бельгії існує заборона на куріння в громадських місцях.

Цікавий факт

У вересні 2016 року місцева броварня побудувала підземний трубопровід довжиною понад три кілометри, аби вчасно доправляти свою продукцію з історичного центру міста на місце фасування та не псувати старовинну бруківку

Ресурси

Посилання

Про автора

Рябова Вікторія