Стаття до проекту"Моє рідне місто або село" Комашко Софії Олександрівни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Нічний ліверпуль

Ліверпуль

Населення - 441 477 осіб (2002 рік) - п'яте за величиною місто Великобританії (і третій - в Англії). Населення Ліверпульської агломерації перевищує 800 000 жителів. Протягом 2-ї половини XX століття Ліверпуль мав славу депресивного міста: з 1930-х до початку 2000-х років його населення скоротилося майже вдвічі.


Історія

Перша згадка про Ліверпуль сягає 1190 року. До середини XVI століття чисельність населення залишається на рівні близько 500 осіб. Під час громадянської війни в Англії (1642 - 1651) за місто точилися численні бої. У 1699 році згідно рішенню Парламенту Ліверпуль отримав статус адміністративного округу, а у 1715 році у місті був побудований перший у Британії вологий док. Поступово Ліверпуль стає світовим центром торгівлі, і на початок XIX століття 40% світової торгівлі проходить через місто. Чисельність населення починає швидко зростати, місто активно розбудовується. У 1830 році Ліверпуль (разом з Манчестером) стає першим містом у Великобританії, що має міжміське залізничне сполучення (залізниця Ліверпуль-Манчестер). З 1840-х років значно зростає міграція ірландців до міста, і кількість мешканців зростає ще швидше. Вже у 1851 році частка ірландців складає 25%. По мірі того, як місто стає головним портом Британської імперії, будується багато будівель, таких як Сент-Джордж-Холл (англ. St. George’s Hall). У 1880 році Ліверпуль отримав формальний статус міста. Протягом першої половини XX століття місто продовжує активно розростатися, притягуючи все більше і більше мігрантів з усієї Європи. Ліверпуль поступово поглинає передмістя Аллертон, Чайлдвол, Литл Вултон і Мач Вултон. Під час Другої Світової війни місто пережило 8 повітряних атак, більшість з яких припала на березень 1941 року. Близько 2500 чоловік було вбито, 11000 будівель було повністю зруйновано, майже кожна друга - пошкоджена. Проте життя міста тривало. Так, Джон Леннон, учасник гурту "Бітлз" був народжений під час однієї з атак 9 жовтня 1940 року. Після війни місто перебудовується, з'являються нові споруди, зокрема, Сіфортський док (англ. Seaforth Dock), найбільший док у Британії. З 1960-х років Ліверпуль стає світовим центром молодіжної культури. Передусім, це пов'язано з виникненням гурту "Бітлз". У 1974 році місто отримує статус округу в складі графства Мерсісайд.

Географія

Лв2.jpg

Ліверпуль знаходиться на східній стороні лиману Мерсі, і історично лежав у стародавній сотні Західного Дербі на південному заході від графства Ланкашир. Він став міським районом у 1207 році і містом в 1880 році. У 1889 році він став округом, незалежним від Ланкаширу. Його зростання в якості основного порту було паралельно з розширенням міста впродовж Індустріальної революції. Поряд із обробкою генеральних вантажів, вантажів, сировини, такими як вугілля та бавовна, міські торговці брали участь у торгівлі атлантичними рабами. У 19 столітті це був головний порт відправлення для ірландських та англійських емігрантів до Північної Америки. Ліверпуль був домом для Cunard і White Star Line, і був портом реєстрації океанічного лайнера RMS Titanic, RMS Lusitania, RMS Queen Mary та RMS Olympyc.

Транспорт

Основними транспортними вузлами є аеропорт, залізничний вокзал і порт.

Аеропорт імені Джона Леннона знаходиться за 12 км на південний схід від центру міста. Пасажирообіг в 2009 році склав майже 5,7 млн. чоловік. Пов'язаний з Ліверпулем та іншими містами автобусним сполученням. Також недалеко від аеропорту є залізнична станція Ліверпуль Саус Парквей, до якої також можна добратися автобусом.

Залізничний вокзал Liverpool Lime Street побудований в серпні 1836 року. Пов'язує місто залізничним сполученням з усіма великими містами. Пасажирообіг у 2008/2009 році становив понад 14,7 млн чоловік.

Ліверпульський порт є також дуже важливим транспортним вузлом міста. У 2004 році його послугами скористалися понад 800 тис. осіб, було перевезено понад 617 тис. контейнерів і 32 млн. тонн вантажу. За рік Ліверпульський порт пропускає близько 15000 кораблів.

У місті широко розвинене трамвайне і автобусне сполучення. Дуже широко поширені також таксі.

Спорт

FC.png

Найуспішнішим клубом міста є «ФК Ліверпуль», домашньою ареною якого є стадіон «Енфілд Роуд». Клуб є одним із лідерів чемпіонату Англії. У футбольній Прем'єр-лізі виступає також «Евертон».

З баскетбольних команд найсильнішої є «Мерсі Тайгерс» (створена в 2007 році).

Неподалік від міста розташована траса Ейнтрі, на якій проводяться скачки.

Також у місті існує кілька регбійних команд.

Розваги та екскурсії Ліверпуля

Архітектурний вигляд портового Ліверпуля визначається будівлями, побудованими, починаючи з кінця 18 століття. Більш старі будівлі, на жаль, не збереглися. Це одне з кращих місць для знайомства з так званою Вікторіанською Англією, епохою, яка отримала свою назву на честь правлячої королеви.

Найцікавіші пам'ятки зосереджені в районі Альберт-Дока, що є одним з головних символів міста. На території колишнього найбільшого корабельного дока країни розташовані численні ресторани, кафе, магазини і музеї. Варто також відвідати область на південь від Ганновер-стріт і на захід від двох соборів, англіканського і католицького. Тут колись виробляли троси для численних суден Ліверпуля. Ліверпуль і Бітлз

Шанувальники групи Бітлз обов'язково повинні відправитися на Метью-стріт - місце розташування Каверн-клаб (клуб «Печера»). Саме там проходили перші виступи знаменитої на весь світ ліверпульської четвірки. Ця ж вулиця є частиною міського центру під назвою квартал Каверн, який щорічно відвідують тисячі бітломанів. Які по приїзду також поспішають відвідати магазин «Бітлз» і паб The Grapes, де музиканти потягували пиво між виступами.

Музеї та галереї

Ліверпульська філія галереї Тейт розташовується в Альберт-Доці і являє собою чудову колекцію сучасного мистецтва. Крім основних експозицій, там періодично проводять тематичні виставки, і якщо вхід в галерею безкоштовний, то за відвідування короткочасних експозицій доведеться платити. Так, вартість вхідного квитка на виставку, присвячену бельгійському художнику-сюрреаліста Рене Магрітта, - 11 євро. Графік роботи: з вересня по травень, з вівторка по неділю, з 10.00 до 17.50. Щопонеділка закрито. З червня по серпень, кожен день, з 10.00 до 17.50. Продаж квитків для короткочасних виставок закінчується о 16.45.

Морський музей Мерсісайд також знаходиться в Альберт-Доці і займає практично всю північну частину комплексу. Чудові тематичні експозиції, присвячені емігрантам, будівельникам кораблів, трансатлантичної работоргівлі і т. д. будуть цікаві любителям історії і морських глибин. Вхід вільний. Графік роботи: щодня, з 10.00 до 17.00.

Ще один музей з великого числа, що належать Альберт-Доку, гідний того, щоб його відвідали - музей Бітлз. Музей відкритий сім днів на тиждень протягом усього року. Вартість вхідного квитка - 12.95 фунтів. Для дітей від 16 до п'яти - знижка: квиток коштує 7 фунтів. Діти молодше п'яти років - безкоштовно. Для великих сімей діє система знижок. Ліверпульський собор

Ліверпульський католицький собор - дитя 20 століття і велика рідкість для Англії. Побудований в стилі модернізму, він був спроектований сином творця знаменитого Біг-Бена. Думка про будівництво цієї ультрасучасної будівлі зародилася у місцевих католиків після того, як на світ з'явився не менш значний Англіканський Кафедральний собор. Останній був зведений з червоного пісковика на початку 20 столітті в стилі нео-готики. Вважається, що за розмірами собор цілком можна порівняти з Собором Святого Петра в Римі. Величезний дзвін, просторе і скромне внутрішнє приміщення, висока дзвіниця, з якої відкривається прекрасний вид на місто, - відмінні риси. Не всім жителям Ліверпуля до душі вишукування сучасної архітектури. Так, католицький храм за його незвичайний зовнішній вигляд в народі прозвали «вігвам Педді».

Важливі дати

Дата Подія
1190 Перша згадка про місто
1699 Отримало статус адміністративного округу
1715 Побудований перший у Британії вологий док
1880 Ліверпуль отримав формальний статус міста
1974 Місто отримує статус округу в складі графства Мерсісайд

Джерела

Ліверпуль- місто у Великобританії

Футбольний клуб

Карта

Місто Ліверпуль

Галерея

Автор статті:[Комашко Софія]