Проект з інформатики: "Огляд основних фірм виробників тракторів представлених на ринку України" - СТ17Б ФМФ, 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Img 2873.jpg

Огляд основних фірм виробників тракторів представлених на ринку України

Вітчизняний ринок сільськогосподарської техніки є невід’ємною складовою ефективного механізму забезпечення конкурентоспроможного розвитку АПК, продовольчої безпеки і формування високотехнологічного експортно орієнтованого виробництва продукції з високою доданою вартістю.

Ідея проекту

Ідея:Продемонструвати як вітчизняний ринок техніки для АПК є місцем взаємодії інтересів продавців і покупців технічних засобів для агропромислового комплексу.

Автор проекту

Юдко Анастасія Андріївна

Основна інформація про виробників тракторів представлених на ринку України

  • CLAAS

Images.png

Німецька компанія CLAAS є всесвітньовідомим виробником сільськогосподарської техніки. Компанія, заснована понад 100 років тому, сьогодні має 36 підприємств в усьому світі, 13 з них – виробничі підприємства. CLAAS виробляє зернозбиральні та кормозбиральні комбайни, трактори різної потужності, кормозбиральну причіпну техніку, прес-підбирачі та телескопічні навантажувачі. Загалом у групі компаній CLAAS зайнято 11,5 тисяч працівників. В Україні CLAAS працює з 1992 року, за цей час сюди завезено понад 8 тисяч одиниць самохідноїтехніки.

  • John Deere

Без названия.png

Амереканська компанія John Deere понад більше 180 років є виробником сільськогосподарської техніки.Основним напрямком роботи фірми є виробництво сілтськогосподарської техніки та знарядь.С 1837 року John Deere скористався можливостями ,наданням виросту населення,процвітінням і урбанізіцієй.Сьогодні широкі тенденції,основвні на народонаселення і ростом доходів,особливо в розвинутих країнах призводить як до виросту виробництва сільськогосподарської продукції і інвестиції в інфраструктурі крім того,технологічні досягнення і механізація сільського господарства розширюють існуючі ринки і відкривають нові.


  • New Holland

Logo (2).png

Провідний виробник сільськогосподарської техніки, компанія New Holland, закріпила позиції світового лідера в сегменті зернозбиральних комбайнів найпотужнішого класу з оновленням серії машин CR Revelation. Нова серія зернозбиральних комбайнів порівняно з попередньою зазнала ряд змін та вдосконалень, серед яких слід відмітити: вдосконалення системи регулювання подачі зернової маси, системи обробки незернової частини врожаю та підвищення потужності двигунів. Ці машини мають продуктивність збирання врожаю абсолютно нового рівня, адже їхня пропускна здатність зросла в межах 10%. Цього року компанія New Holland Україна офіційно святкує 20-річчя успішної роботи свого представництва в Україні. Яскравим підтвердженням ефективності синьо-жовтої техніки є той беззаперечний факт, що вже чотири роки поспіль компанія New Holland є лідером з реалізації зернозбиральних комбайнів і тракторів на території нашої держави.

  • МТЗ -Беларус

Logo (1).png

До випуску відомих у всьому світі тракторів завод йшов поетапно. Першою продукцією заводу став пусковий двигун, виробництво тракторів починалося з гусеничних машин. А в 1953 році стартувало виробництво тракторів на пневматичних шинах, що і визначило подальшу спеціалізацію підприємства. І вже в 1958 році Мінський тракторний завод випустив стотисячний трактор. У 1995 році за створення малогабаритної техніки групі працівників заводу присуджено Державну премію Республіки Білорусь. На базі тракторів, що випускаються «BELARUS» і з використанням їх вузлів і агрегатів завод організував виробництво 15 моделей так званої альтернативної техніки: комунальні, лесоразрабативающіе машини, транспорт для шахт, вантажні машини.

Незважаючи на те, що кон'юнктура світового ринку в 1998 - 1999 роках характеризувалася значним зниженням продажів, МТЗ зберіг свої позиції серед найбільших експортерів тракторів як на ринках країн СНД, так на найбільших світових ринках: у 1999 році МТЗ виготовив 57,7% від усіх тракторів, виготовлених країнами СНД. В даний час на заводі створено всі необхідні допоміжні цехи, які обслуговують основне виробництво, а також ремонтні цехи, які займаються виготовленням нестандартизованого обладнання і ремонтом основних фондів. Металургійне виробництво МТЗ має великим комплексом сучасних механізованих цехів, де виробництво базується на досить високому технічному рівні. Кожен з них можна порівняти з окремим заводом.

  • «Харківський тракторний завод» (ХТЗ)

Logo.png


«Харківський тракторний завод» (ХТЗ) — найбільше в Україні та країнах СНД підприємство з виробництва уніфікованих гусеничних і колісних сільськогосподарських тракторів загального призначення. Усю сучасну продукцію ХТЗ сертифіковано і вона відповідає стандартам якості, що пред'являються в Євросоюзі. Сьогодні заводом випускаються машини, призначені для виконання найрізноманітніших робіт у багатьох галузях промисловості, сільського та комунального господарства, будівельної сфери На сьогодні ХТЗ представлена широкою гамою тракторівпотужністю від 35 до 250 к.с. Це колісні та гусеничні трактори загального призначення, орно-просапні, трактори малої потужності, які агрегуються (поєднуються) з більш ніж 250 найменуваннями сільгоспмашин та знарядь. Крім тракторів завод випускає дорожньо-будівельну та спецтехніку (на базі тракторів), гусеничні тягачі, гарячоштамповані заготівлі, складноріжучий інструмент і технологічне оснащення, лиття, товари народного споживання, запасні частини. Вироблена заводом техніка використовується в сільському господарстві, житлокомунгоспі, будівництві, промисловому виробництві, для транспортування великих вантажів. Значна частина техніки йде на експорт. За 85 років роботи ХТЗ випустив понад 2,5 млн. тракторів різних моделей і модифікацій.


Аналіз основних сегментів внутрішнього ринку техніки для АПК

На внутрішньому ринку сільськогосподарської техніки трактори займають близько 25 %-30 % від загального обсягу вартості придбання технічних засобів.У цьому сегменті ринку, за даними аналізу статистичної інформації, торік було придбано 3688 шт. тракторів всіх видів.

Трактори потужністю від 40 до 60 кВт займали 8.8 % % всіх продажів на ринку. Незаперечним лідером у цій групі також були трактори «Беларус» і «МТЗ», які разом становили 77.7 % від усіх продажів.

Найбільший сегмент ринку належав тракторам потужністю від 60 до 100 кВт — 40.4 % від усієї реалізованої техніки. У цій групі 56.7 % всієї техніки становили трактори марки «Беларус» і «МТЗ». Водночас попит на трактори таких загальновідомих виробників зі світовим іменем, як Carraro, Case, Claаs, Fendt, John Deere, New Holland та інших сягав більше 5 %.

У сегменті тракторів з потужністю понад 100 кВт провідне місце займають New Holland - 14.2 %,John Deere - 25.5 %, Class - 12.1 %, Fendt - 6.4 %, ХТЗ - 6.2 %, "Беларус" - 7.6 % та інші виробники 28 %.

Таблиця. Купівля сільськогосподарськими підприємствами нової сільськогосподарської техніки у 2017 році

Додаткові матеріали проекту

Посилання на файли, презентації та інші корисні матеріали

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.

Найменування Кількість шт. Середня ціна,грн,за шт
2017 2017 у % до 2016
Сільськогосподарська техніка
|3688| |2013186,8| |134,5
|323| |592466,3| |140,0