Вікі-стаття учня Шовенко В.О.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Назва проекту

Виражальне та зображальне в музиці

Автори проекту

Вчитель Шовенко В.О. та учні 4 класу

Тема дослідження

Музика - як мова почуттів та зображення художніх образів

Проблема дослідження

Індивідуальне сприйняття музичних настроїв, образів та посилань

Гіпотеза дослідження

Музика впливає на кожну людину по різному

Мета дослідження

Під час безпосереднього сприймання музики у дітей домінує активна емоційна діяльність, спрямована на фіксування настроїв, які виникають під впливом музичного твору і виявляються через реакції та відповіді. Ознайомлення з твором викликає загальну емоційну реакцію на сприйняте і потребує усвідомлення. Завдяки цьому відбувається "настроювання" учня на глибше сприймання музичного твору, виявлення його художньо-естетичного значення. Цьому допоможе навичка розрізнення емоційних настроїв твору, завдяки якій юний слухач буде не лише емоційніше реагувати на музику, а й свідомо фіксувати власні емоції та настрої, що, виникаючи в конкретно-почуттєвій формі, дістають вираження у вербальній.

Результати дослідження

Споглядання картин природи викликає у людини певні почуття і настрої, і саме їх композитор прагне виразити в музиці. Мова музики, як і мова живопису, дуже виразна, вона може передавати "барви" – світлі, яскраві або темні, приглушені, може "малювати" картини природи. Виражальне і зображальне в музиці взаємопов’язані.

Висновки

В учнів в кінці проекту буде сформоване вміння застосовувати набуті знання у процесі створення музичних та художніх образів. По завершенню реалізації навчального проекту учні вдосконалюють свої вміння працювати з медіа файлами та програмами. Учні продовжують розвивати вміння самостійного пошуку інформації в мережі інтернет, вчаться систематизувати отримані знання, вміння виступати перед аудиторією, відстоювати свою власну думку, вдосконалюють навички написання власних проектів.

Корисні ресурси