Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Чуйко Катерина Віталіївна (2018 рік)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Культурні досягнення Стародавньої Індії та Китаю

344631 n.png

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Всесвітня історія

Другорядні: Зарубіжня література, Музичне мистецтво, Образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

11-12 років, 6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учасникам проекту пропонується завдання – дослідити особливості культурних досягнень Стародавнього Китаю та Індії і дати відповіді на ключове питання, тематичні та змістові питання до них. Проект здійснюється у ході вивчення відповідного матеріалу в шкільному курсі «Всесвітньої історії.Історія України»(Інтегральний курс) в 6-му класі Вчителем буде проведена вступна презентація в якій буде пояснена мета проекту та очікуванні результати, а також ключове питання, тематичні питання та змістові до них. В презентації ще буде представлена орієнтовна література на яку учні будуть опиратися в ході роботи над проектом. Окремі учнівські групи готуватимуть учнівські презентації, учнівську публікацію та вікі-стаття про результати проведеного дослідження. Результати виконаної роботи будуть представлятись у ході проведення уроків історії в 6-му класі. В кінці проекту учні пройдуть завдання для перевірки у вигляді тестів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання і це дозволяє встановити особисті відносини з матеріалами, які належить вивчити. Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю». Далі учням пропонують проглянути демонстрацію вчительської презентації. Після цього вони поодинці або в групах визначають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій, де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів, їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, думки і навчання свої та своїх товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту). Після цього учні завершують заповнення таблиці «ЗХД»в 3 колонці «Що я дізнався?» та контролю знань з теми. Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Опитування

Таблиця ЗХД

Критерії оцінювання учнівських публікацій

Критерії оцінювання учнівських публікацій

Контрольна робота

Журнал оцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Спочатку вчитель створює буклет проекту і демонструє його учням для пояснення і розуміння ними мети, завдань і форм їхньої діяльності.

МП1.png МПт2.png

На першому етапі вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту, показуючі презентацію, де учні ознайомлюються із ключовим, тематичними та змістовими питаннями теми. Далі вчитель проводить опитування, щоб виявити рівень обізнаності учнів. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД»- «Що я знаю?».Потім вчитель ділить учнів на 2 групи. Кожна з груп обирає собі тему із переліку зазначених в презентації.

Група № 1. Першій групі рекомендується виконати завдання за змістом 1-го тематичного «Як культурні досягнення Стародавнього Китаю вплинули на розвиток людства в наступні епохи?» і відповідних йому 1-го, 2-го т 3-го змістових питань. Рекомендується створити презентацію або публікацію на тему: «Наукові та технічні досягнення стародавнього Китаю».

Презентація або публікація має містити такі складові:

1.Визначити які наукові і технічні винаходи відбулися в стародавньому Китаї.

2.З’ясувати яким чином нові технічні та наукові винаходи Стародавнього Китаю вплинули на суспільство того часу?

Група № 2.Другій групі рекомендується виконати завдання за змістом 2-го тематичного «В чому полягають культурні досягнення Стародавньої Індії та як вони вплинули на розвиток людства в наступні епохи?»і відповідних йому 4-го, 5-го та 6-го змістових питань. Рекомендується створити презентацію або публікацію на тему: «Досягнення мистецтва (музика, живопис, прикладне мистецтво та ін) та архітектури в Стародавній Індії».

Презентація або публікація має містити такі складові:

1.Виявити які досягнення відбулися в мистецтві та архітектурі Стародавній Індії.

2.З’ясувати як досягнння в мистецтві та архітектурі Стародавньої Індії відобразилося на суспільстві того часу?

При виконанні проекту учні використовують вказані вчителем у презентації Інтернет-ресурси та джерела, а також шукають додаткові. Впродовж своєї діяльності учні учні індивідуально заповнюють другу колонку таблиці «ЗХД» – «Що я хочу дізнатися?». На протязі роботи учнів вчитель консультує учнів індивідуально з окремих питань, надає методичні вказівки і поради колективного характеру, стимулює учнів до організованої групової роботи, перевіряє результати їх діяльності на кожному етапі. Вкінці учні презентують свої результати у формі презентацій, учнівських публікацій і заповнюють 3 колонку таблиці “ЗХД” - “Що я дізнався?”. Завершується виконанням підсумковою контрольною роботою і оголошенням оцінок.

Вчительська презентація

Учнівська презентація

Фасилітація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чуйко Катерина

20180203 134843-1.jpg

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та права, предмет:історія

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Курс Intel «Навчання для майбутнього» був розроблений для розвитку вашої творчості та творчості ваших учнів. Програма складається з одинадцяти модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

доц. Грінченко В.Г.

Андронатій Павло Іванович - викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій.