Фізичне виховання для студентів медичних вузів

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Назва курсу

Фізичне виховання.....


Напрям підготовки,спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень: 222 «Медицина» , 221«Стоматологія»;Кафедра __медичної реабілітації.

Мета та завдання навчального курсу

Метою є підготовка майбутніх фахівців до високопродуктивної праці, виховання у студентів потреби в систематичних заняттях фізичними вправами для підтримки свого належного фізичного та психічного стану в залежності від психофізичних навантажень та з урахуванням особливостей їх майбутньої професійної діяльності, зміцнення здоров’я, а також отримання умінь і навичок для застосування різноманітних методів та засобів фізичної культури в майбутньої профілактично- лікувальній діяльності та формування у всіх верств населення престижності здоров’я.

Завдання Для досягнення мети фізичного виховання студентів передбачається комплексне вирішення наступних задач: • збереження і зміцнення здоров’я студентів, сприяння формуванню здорового способу життя, підтримання і підвищення рівня працездатності протягом навчання; • виховання у студентів потреби в систематичних заняттях фізичними вправами з урахуванням особливостей їх майбутньої професійної діяльності та фізичного самовдосконалення; • оволодіння методиками оцінки фізичного розвитку, функціонального стану та самоконтролю під час занять фізичними вправами; • отримання студентами необхідних знань, вмінь та навичок в застосуванні засобів фізичної культури для профілактики захворювань, відновлення та зміцнення здоров’я, продовження професійної діяльності працездатного населення; • формування розуміння ролі фізичної культури у розвитку особистості і підготування її до професійної діяльності, мотиваційно-ціннісного ставлення до фізичної культури, до здорового способу життя, фізичного вдосконалення і самовиховання, потреби в регулярних заняттях фізичними вправами і спортом; • формування системи знань і вмінь з фізичної культури і здорового способу життя.

У результаті вивчення навчального курсу студент повинен

знати: основи організації і методики найбільш ефективних видів і форм раціональної рухової діяльності й уміння застосувати їх на практиці у своїй фізичній активності;основи методики оздоровлення і фізичного удосконалювання традиційними і нетрадиційними засобами і методами фізичної культури;основи професійно-прикладної фізичної підготовки і уміти застосовувати їх на практиці;основи фізичного виховання різних верств населення.

вміти: застосовувати систематичне фізичне тренування оздоровчої або спортивної спрямованість;виконання тестів професійно-прикладної фізичної підготовленості.


Робоча програма курсу

Автор (укладач) курсу

Посилання на сторінки авторів (укладачів)

| Бєлкова Тетяна Олександрівна


Учасники

Сторінка координування курсу "Назва курсу" викладач



Графік навчання

Форма навчання: денна

Варіант Структура

ВСЬОГО: 160 годин аудиторних: лекцій 0;практичних 30 СРС 130.Рік навчання: 2017-2018.Поточний контроль - тести з фізичної підготовленості. Вид контролю: залік.


Змістовий модуль 1

Навчальні теми змістового модуля 1. Модуль 1. Оволодіння основними засобами розвитку фізичних якостей Змістовий модуль 1. Оволодіння основними засобами розвитку гнучкості, спритності та швидкості. Конкретна мета: 1. Мати уявлення щодо поняття фізичної якості „ гнучкість”. 2. Пояснювати поняття динамічна, статична, активна та пасивна гнучкість. 3. Уміти запропонувати засоби та методи для розвитку гнучкості. 4. Мати уявлення щодо поняття фізичних якостей „швидкість” та „спритність”. 5. Уміти запропонувати засоби та методи для розвитку спритності. 6. Уміти запропонувати засоби та методи для розвитку швидкості.

Змістовий модуль 2

Навчальні теми змістового модуля 2. Змістовий модуль 2. Оволодіння основними засобами розвитку сили та витривалості. Конкретна мета: 7. Мати уявлення щодо поняття фізичної якості „ гнучкість”. 8. Пояснювати поняття динамічна, статична, активна та пасивна гнучкість. 9. Уміти запропонувати засоби та методи для розвитку гнучкості. 10. Мати уявлення щодо поняття фізичних якостей „швидкість” та „спритність”. 11. Уміти запропонувати засоби та методи для розвитку спритності. 12. Уміти запропонувати засоби та методи для розвитку швидкості.


Змістовий модуль 3

Форма навчання

Навчальні теми змістового модуля 3. Змістовий модуль 3. Гімнастика. Легка атлетика. Конкретна мета: 1. Оволодіти основами техніки виконання гімнастичних вправ. 2. Оволодіти знаннями складання комплексів загально розвиваючих вправ ранкової гімнастики. 3. Оволодіти технікою стрибка у довжину. 4. Оволодіти основами техніки бігу на короткі, середні та довгі дистанції.

Зміст курсу

Змістовий модуль 1. Назва Оволодіння основними засобами розвитку гнучкості, спритності та швидкості.

Тема 1. Назва теми: "Загальне поняття про фізичні вправи. Поняття фізичної якості „ гнучкість”.

Теоретичний матеріал

ОСНОВИ МЕТОДИКИ РОЗВИТКУ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ


ПОНЯТТЯ ОСНОВНИМИ ЗАСОБАМИ РОЗВИТКУ СПРИТНОСТІ


ПОНЯТТЯ ОСНОВНИЙ ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЯКОСТІ ЛЮДИНИ ШВИДКІСТЬ.

Практичні завдання

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ УДОСКОНАЛЕННЯ РОЗВИТКУ СПРИТНОСТІ, ТА ЇХ КОНТРОЛЬ


МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ УДОСКОНАЛЕННЯ РОЗВИТКУ ШВИДКОСТІ ТА ЇХ КОНТРОЛЬ

Самостійна робота

САМОСТІЙНА РОБОТА №1


Ресурси

Рекомендована література

Основна література

1. Ареф’єв В., Єдинак Г. Фізична культура вшколі.-Кам’янець-Подільский, 2001. 2. Єднак В. Легка атлетика.-Т.: Тайп, 2013. 3. Васьков Ю. Система фізичноговиховання 10-11 класи.-Харків, 2009. 4. Віровський Л.П. Атлетичнагімнастика: Навч. посіб.- К.:ІСДО, 1994. 5. Грубник В. Фізична культура, спортивніігри вшколі.-Харків, 2008. 6. Огнистий А. Атлас загальнорозвиваючихвправ.-Т.: Тайп, 2014. 7. Петренко М.І. Самостійнізаняттястудентів з фізичноговиховання: Навч. посіб.-В.,1997. 8. Сичов С.О. Атлетизм: Навч. посіб., К.,1997. 9. Суббота Ю.В. Оздоровчіруховіпрограмисамостійних занять фізичною культурою і спортом.-К.:Кондор,2011. 10. Фізична культура. Авторські уроки 5-11 класи.-Х.:Ранок,2008. 11. Фізичневиховання в школах України №6, 2009.


Додаткова література

1. Амосов М.М. Роздуми про здоров’я.-К.:Здоров’я,1990. 2. Амосов Н.М., Муравов И.В. Сердце и физическиеупражнения.-К.:Здоров’я,1985. 3. Богачихин М.М. Уроки китайскойгимнастики.-М.,1990. 4. Гогулан М. Система здоров’я Ниши.-К.,1996. 5. Грінберг В.А. Хрестоматія з історії фізичної культури від найдавніших часів до кінця ХVІІ ст.-Кіровоград, 1995.