Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Артеменко Дмитро 2018

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

«Україна в період хрущовської «відлиги»
Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (середина 1950-х — середина 1960-х рр.)
F9f46940a2ebdbaebc12be7f49698c93.jpeg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Вік учнів, клас

11 клас, вік учнів 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект створений для учнів 11 класу, які вивчають курс історія України. Вивчення теми «Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (середина 1950-х — середина 1960-х рр.)» передбачено навчальною програмою МОН України. Після вивчення даної теми в учнів сформується усвідомлення про свою належність до українського народу та сучасної європейської цивілізації; необхідність збереження та збагачення українських культурно-історичних традицій, шанобливого ставлення до національних святинь, української мови, історії, формування культури міжетнічних і міжособистісних відносин. Перед початком вивчення навчального проекту вчитель ознайомлює учнів з майбутньою роботою, розповідає їхні завдання, показує приклади навчальних проектів, щоб учні розуміли, що від них чекають і що вони повинні виконувати. Із учнів формуються групи дослідників і кожна з них обирає собі тему із переліку зазначених вчителем. Групи мають право вибрати форму, в якій будуть відображати результати своєї діяльності (презентація, учнівська публікація чи вікі-стаття), придумати назви своїх груп.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці «ЗХД». Учні на аркуші паперу активізують попередні знання і це дозволяє встановити особисті відносини з матеріалами, які належить вивчити. Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю». Після демонстрації вчительської презентації учні поодинці або в групах формулюють запитання, які вони хочуть вивчити та записують під заголовком «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування уроків, співбесід (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені джерела, Інтернет-ресурси, літературу. Разом з тим, вчитель бере до уваги їхні міркування стосовно шляхів вирішення питання та, за потреби, допомагає виправити помилки в ході роботи. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та своїх товаришів, методи їх поліпшення. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12-бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал.

Визначення навчальних потреб учнів

Таблиця "ЗХД"

Критерії оцінювання вікі-статті

Критерії оцінювання учнівської презентації

Контрольна робота

Журнал оцінювання учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи (перший тиждень) вчитель актуалізує знання учнів про метод проектів під час показу своєї вступної презентації. В ній вчитель оголошує мету та завдання проекту, пояснює основні критерії оцінювання роботи учнів. Із учнів формуються групи дослідників, кожна з них обирає собі тему із переліку зазначених вчителем. Підготовчий етап роботи полягає у ознайомленні учнів з цілями проекту, постановки ними своїх особистих цілей. Важливим видом роботи учнів на даному етапі є заповнення таблиці «ЗХД» (перші дві колонки: «Знаю», «Хочу дізнатись»). Впродовж наступного періоду роботи учнів над проектом (другий і третій тиждень) вчитель слідкує за просуванням учнів по проекту та допомагає їм, проводить групові та індивідуальні консультації, спілкується з учнями по електронній пошті, здійснює ведення електронного журналу проекту; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо. Групи займаються пошуком джерел інформації, виконують дидактичні завдання, створюють презентації, публікації та вікі-статті. Останній період роботи учнів над проектом (четвертий тиждень) передбачає підготовку учнів до захисту своїх проектів. Презентація результатів роботи. Учні здійснюють самооцінювання своєї роботи і взаємооцінку робіт своїх однокласників. Презентація результатів дослідження на підсумковому уроці. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД» третьої колонки «Дізнався». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує даний процес підсумковим оцінюванням і виставляє зароблені оцінки учнів у журнал.

На початку роботи вчитель готує буклет на тему: "Метод проектів"

Стор. 1.jpg Стор. 2.jpg

На початку проекту учні проходять міні-опитування для виявлення загальної ерудованості з теми проекту Визначення навчальних потреб учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Артеменко Дмитро

Фах, навчальний предмет

Студент факультету історії та права ЦДПУ ім. В. Винниченка. Навчальний предмет - Історія України, 11 клас.

Навчальний заклад

Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

м. Кропивницький

Контактні дані

Відомості про тренінг

Програма Intel «Навчання для майбутнього» в Україні. Програма складається з 64 годин очного навчання з дванадцати модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та Інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Дроговоз Наталія Анатоліївна

Грінченко Віктор Григорович