Портфоліо проекту до тренінгу за програмою "Навчання для майбутнього" Рябокінь Алла Андріївна (2018 рік)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
B hmelnyckyy.jpg

Рябокінь Алла Андріївна


Назва навчальної теми

Нестримний «Хмель»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - Історія України, другорядний - Всесвітня історія

Вік учнів, клас

8 клас, вік учнів 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект "Нестримний Хмель" покликаний викликати в учнів інтерес до вивчення вітчизняної історії та підвищити їх загальний культурний рівень. В рамках проекту учні мають залучатися до різноманітних видів навчальної діяльності: пошук та відбір інформації в мережі інтернет, робота в групах, фронтальне опитування, самостійна підготовка презентацій, тестування. Під час вступної презентації вчитель ознайомлює учнів з темою проекту та основними завданнями. Під час реалізації проекту учні будуть розподілені на п`ять груп, які будуть готувати учнівську публікацію, презентації або вікі-статтю. Практичне значення проекту полягає у можливості учнями представити результати власного проекту. Головною метою проекту є надання можливості учням самостійно сформулювати висновок, який би розкрив роль Богдана Хмельницького в Національно-визвольній війні. В ході виконання проектних завдань учні повинні:

1. Дізнатися про Хмельницького як політика і людину.
2. Зрозуміти, що спричинило початок Національно-визвольної війни під проводом Б. Хмельницького.
3. Проаналізувати події війни українського народу.
4. Пояснити устрій козацької держави в добу Хмельниччини.
5. Визначити суть українсько-московського міждержавного договору укладеного Хмельницьким.
6. Проаналізувати наслідки Національно-визвольної війни українського народу під проводом видатного гетьмана.

Кінцевим результатом буде розкриття особливості визначного гетьмана Богдана-Зиновія Хмельницького у Національно-визвольній війні.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи, з метою активізації опорних знань, вчитель використовує проведення опитування за темою «Українські землі у складі Російської імперії наприкінці XVIII - у першій половині ХІХ століття» для вияву рівня обізнаності учнів. Отримавши результати, вчитель пропонує заповнити першу колонку таблиці «ЗХД» – «Що я знаю?», де кожен учень матиме змогу тезисно занотувати вже відому йому інформацію. Після демонстрації презентації вчителя, колективного обговорення запитань, рекомендованих до проектної діяльності, ознайомлення з умовами виконання та критеріями оцінювання проектів та вибору групами учнів тем для їх втілення, вчитель пропонує заповнити другу колонку таблиці «ЗХД» – «Що я хочу дізнатися?». Наступний етап характеризується як найбільш продуктивний: учні готують проекти, а вчитель координує їх діяльність через методичні вказівки, поради, консультативні зустрічі з учнями. Так вчитель має змогу оцінювати учнівську роботу вже на підготовчому етапі, враховуючи рівень організованості, обізнаність, наявність творчого підходу. Учні, в свою чергу, допомагають один одному, діляться враженнями між собою, намагаючись оцінити власний рівень досягнення мети проектної діяльності. Паралельно, вони заповнюватимуть таблицю «ЗХД». На завершальному етапі оцінювання, після демонстрації учнівськими групами результатів їхньої роботи, відбувається остаточне заповнення таблиці «ЗХД» в колонці під назвою «Що я дізнався?» та контрольна робота. Отримані результати оцінювання, вчитель заносить до журналу оцінювання учнів.


Таблиця ЗХД

Критерії оцінювання учнівської презентації

Критерії оцінювання учнівської публікації

Критерії оцінювання учнівської вікі-статті

Контрольна робота(варіант 1)

Контрольна робота(варіант 2)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Спочатку вчитель створює буклет проекту і демонструє його учням для пояснення і розуміння ними мети, завдань і форм їхньої діяльності.

Публикация ст.1.jpg Публикацияст.2.jpg


Для виявлення рівня учнівських знань, вчитель проводить опитування, що дає змогу визначити обізнаність та попередню поінформованість учнів. Підсумовуючи отримані дані, наступним кроком для втілення подальших завдань стає заповнення учнями першої колонки таблиці "ЗХД" – «Що я знаю?». Далі вчитель знайомить учнів із вчительською презентацією, яка є своєрідним планом роботи учнів. Тут вони ознайомлюються із ключовим, тематичними та змістовими питаннями теми, які слугуватимуть опорними пунктами для виконання їх проектних завдань. Презентація також містить корисну інформацію щодо Інтернет-ресурсів та джерел, які знадобляться під час створення проектів. Поряд з цим, вчитель зазначає основні вимоги, особливості організації та критерії оцінювання даних видів роботи: презентації,публікації чи вікі-статті. Після цього, учні обговорюють питання теми, обираючи найбільш цікаву для себе. Потім, вчитель об’єднує учнів в п`ять груп, після чого вони розпочинають безпосередню проектну діяльність за такими рекомендованими темами:

Група № 1. Першій групі рекомендується виконати завдання за змістом 1-го тематичного питання «Яким був Богдан Хмельницький як політик і особистість?». Рекомендується створити презентацію,публікацію чи вікі-статтю на тему: «Життєвий шлях Богдана Хмельницького». Презентація,публікація чи вікі-стаття має містити такі складові:

1.Визначити які факти відомі про життя і діяльність Богдана-Зиновія Хмельницького, що говорять сучасники та історики про діяльність «Великого гетьмана»
2.З’ясувати якою ж була політика гетьмана;
3.Окреслити особисте життя Богдана Хмельницького, навести цікаві факти про гетьмана.

Група № 2. Другій групі рекомендується виконати завдання за змістом 2-го тематичного питання «Як розгортались події Національно-визвольної війни під проводом гетьмана?». Рекомендується створити презентацію,публікацію чи вікі-статтю на тему:«Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького». Презентація,публікація чи вікі-стаття має містити такі складові:

1.Виявити передумови і причини війни;
2.Визначити як розгортались події війни у 1648-1649 рр.;
3.З`ясувати коли і чому було укладено Зборівський договір, окреслити Білоцерківський мирний договір.

Група № 3. Третій групі рекомендується виконати завдання за змістом 3-го тематичного питання «В чому особливості устрою козацької держави в добу Хмельниччини?». Рекомендується створити презентацію,публікацію чи вікі-статтю на тему:«Формування української козацької державності в добу Хмельниччини».Презентація,публікація чи вікі-стаття має містити такі складові:

1.З`ясувати в чому полягав адміністративно-територіальний устрій козацької держави;
2.Визначити хто і як керував козацькою державою;
3.Охарактеризувати риси держави за часів Богдана Хмельницького.

Група № 4. Четвертій групі рекомендується виконати завдання за змістом 4-го тематичного питання «В чому суть українсько-московського міждержавного договору укладеного Хмельницьким». Рекомендується створити презентацію,публікацію чи вікі-статтю на тему:«Українсько-московський міждержавний договір 1654 року». Презентація,публікація чи вікі-стаття має містити такі складові:

1.Визначити які події започаткували оформлення українсько-московського міждержавного договору;
2.З`ясувати що передбачав українсько-московський міждержавний договір хто і як керував козацькою державою.

Група № 5. П`ятій групі рекомендується виконати завдання за змістом 5-го тематичного питання «Якими були наслідки Національно-визвольної війни українського народу під проводом видатного гетьмана?». Рекомендується створити презентацію,публікацію чи вікі-статтю на тему:«Наслідки Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького». Презентація,публікація чи вікі-стаття має містити такі складові:

1.Визначити якими були політичні, економічні, соціальні та культурні наслідки національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рябокінь Алла Андріївна

Фах, навчальний предмет

Історія.Історія України

Навчальний заклад

ЦДПУ ім.Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

Кропивницький

Контактні дані

[email protected]

Відомості про тренінг

Курс Intel «Навчання для майбутнього» був розроблений для розвитку вашої творчості та творчості ваших учнів. Програма складається з одинадцяти модулів. У ході цього курсу вчителі працюють над навчальним проектом, в якому особлива увага приділяється пізнавальним інтересам та потребам учнів, які в свою чергу проводять власні дослідження в рамках розробленого проекту. Вчителі також опановують проектно-дослідницьку методику, роботу з мультимедіа та інтернет-ресурсами, розробку власних проектів з використанням інформаційних технологій, створення презентацій, публікацій та web-сторінок від імені учнів як представлення результатів самостійних навчальних досліджень. Основна увага приділяється педагогічним аспектам інтеграції комп’ютерних технологій до практики відчизняної школи. В результаті проходження тренінгу вчитель має розроблене портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.

Дати проведення тренінгу

з 4 по 8 червня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Грінченко В.Г.

Андронатій П.І.