Стаття проекту "Урок майбутнього!" Спиридонової Марії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук




Навчальний предмет

Алгебра

10b klas.jpg

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Тема уроку

Застосування похідної до розв’язування задач прикладного змісту

Тип уроку

засвоєння нових знань (урок з використанням методу проектів );

Мета уроку

  • познайомити учнів із різними типами прикладних задач та методами їх розв’язування за допомогою похідної; формувати уміння застосовувати знання та способи дій у змінених і нових навчальних ситуаціях; поглибити знання учнів про моделювання процесів дійсності за допомогою апарата похідної;
  • розвивати пізнавальний інтерес, навички колективної праці;
  • виховувати працьовитість, зібраність, організованість, увагу, відповідальність та вимогливість до себе.

Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

Ви вивчаєте одне з фундаментальних понять алгебри і початків аналізу – похідну. І дуже часто ставите собі запитання «А навіщо?». Відповідь на це питання дамо наприкінці уроку. У вас на партах знаходиться маршрутний лист вивчення теми «Похідна та її застосування». Подивіться, на якому етапі ми зараз знаходимось. Сформулюйте тему уроку . Відкрийте зошити і запишіть тему уроку. Маршрутний лист

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

Для того, щоб приступити до вивчення сьогоднішньої теми, необхідно повторити теоретичний матеріал.

Проведемо його у формі «Мозкового штурму»:

  • Дайте визначення похідної функції в точці.
  • У чому полягає геометричний зміст похідної?
  • У чому полягає механічний зміст похідної?
  • Що таке кутовий коефіцієнт прямої? Чому він дорівнює?
  • Як знайти похідну суми, добутку, частки, складеної функції?

Виконаємо перевірочну роботу на 7 хв. (самооцінювання).



3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Ви повторили весь теоретичний матеріал, щоб сприймати інформацію, яку підготували ваші друзі. Заздалегідь ви об’єдналися у 4 групи: «Історики», «Фізики», «Хімики», «Економісти». Кожна група одержала завдання: опрацювати додаткову літературу, довідники, Інтернет та знайти у різних сферах задачі прикладного характеру, а також історичний матеріал щодо поняття похідної. Працювали ви за певним планом. До кожної групи входили учні-теоретики та учні-практики. Зібраний матеріал ви оформили у вигляді презентацій. Теоретики захищають свої презентації, а практики розв’язують одну задачу на вибір біля дошки. Всі інші учні є експертами, що фіксують у третю колонку головне з отриманої інформації кожної групи.

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

Матеріал учнів. Матеріали

5. Підсумки уроку.

Перевірка третьої колонки таблиці. На початку уроку ставили проблемне запитання «А навіщо?». Висновки групи «ЕКСПЕРТІВ». Рефлексія

Прохання дати відповіді на запитання:

  1. Над якою темою працювали на уроці?
  2. Що нового дізналися при вивченні даної теми?
  3. Чого навчилися, готуючи матеріал?
  4. Що складного було на уроці?
  5. Чим запам’ятався урок?
  6. Де зможете застосувати одержану інформацію?

Оцінювання.

6. Повідомлення домашнього завдання.

  • Повторити теоретичний матеріал
  • Розв’язати № 415; № 417, 428 ст.94.


Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Блог
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
  3. Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми)
  4. Ментальні карти Ментальна карта
  5. Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)Екстемуми
  6. Відео-матеріали (змонтовані власноруч) Відео
  7. Публікація або інфографіка Наші результати
  8. Електронний журнал 10 клас
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху Побудова графіків

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. матеріал учнів
  2. підручник
  3. таблиця похідних

Відеоматеріали

  1. що таке похідна?
  2. дослідження функції


Електронні ресурси

  1. Означення_похідної

Автор статті

Студентка фізико-математичного факультету 6 курсу, спеціальність "Математика"

Спиридонова Марія Тарасівна

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка