Стаття до проекту "Урок майбутнього!" Артеменка Дмитра
Зміст
- 1 Навчальний предмет
- 2 Тема уроку
- 3 Хід уроку
- 3.1 1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
- 3.2 2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивченого матеріалу.
- 3.3 3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.
- 3.4 4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
- 3.5 5. Підсумки уроку.
- 3.6 6. Повідомлення домашнього завдання.
- 4 Методичні та дидактичні матеріали
- 5 Інформаційні ресурси
Навчальний предмет
Історія України
Вік учнів, клас
16-17 років, 11 клас
Тема уроку
Внутрішньополітичне становище України в середині 1950-х рр. Входження Криму до УРСР
Тип уроку
Урок засвоєння нових знань
Мета уроку
Навчальна мета показати зміни, що сталися у розвитку УРСР на початку 1950-х рр. Дати узагальнюючу характеристику розвитку України напередодні значних перетворень.
Розвивальна мета формувати в учнів розуміння взаємозв’язку між історичними фактами, вдосконалювати навички аналізу, синтезу, критичного оцінювання історичних подій;
Виховна мета виховувати в учнів інтерес до національної історії.
Хід уроку
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.
Мотивація навчальної діяльності:
Тема. Внутрішньополітичне становище України в середині 1950-х рр. Входження Криму до УРСР.
Мета уроку: показати зміни, що сталися у розвитку УРСР на початку 1950-х рр. Дати узагальнюючу характеристику розвитку України напередодні значних перетворень; формувати в учнів розуміння взаємозв’язку між історичними фактами, вдосконалювати навички аналізу, синтезу, критичного оцінювання історичних подій; виховувати в учнів інтерес до національної історії.
Блог вчителя історії Артеменка Дмитра Олександровича
2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивченого матеріалу.
Може здійснюватися за допомогою різних методів: усне індивідуальне і фронтальне опитування, письмові відповіді на питання, виконання вправ та ін. Важливо перевірити знання якомога більшої кількості учнів. У кінці цього етапу вчитель має коротко підвести підсумки: оцінити знання учнів, звернути увагу па виявлені помилки, дати рекомендації щодо їх виправлення.
3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.
4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).
а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);
б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);
в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).
5. Підсумки уроку.
Подолавши в основному руйнівні наслідки Другої світової війни, Україна опинилася перед вибором подальшого розвитку. Панування радянської тоталітарної моделі визначило її подальший розвиток як складової частини СРСР з усіма позитивними й негативними рисами
6. Повідомлення домашнього завдання.
..................
Методичні та дидактичні матеріали
- Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Blogger
- Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
- Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми) Тематичне оцінювання з теми: Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (середина 50-х – середина 60-х років)
- Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
- Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд) Гра "Вгадай слово" на тему: Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (1953–1964 рр.)
- Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube https://www.youtube.com/watch?v=TDsAUElTEwU;
- Публікація або інфографіка Хрущовська "відлига": політика Хрущова в 1953-1964 рр.
- Електронний журнал оцінювання роботи учнів у проекті
- Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
- Канал у Telegram, Viber тощо
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- Колосюк В.О. «Хрущовська відлига» як дзеркало протистояння лібералізму та тоталітарної системи
- Реформи в УРСР у соціальній сфері (1950–1960-ті рр.): житлове забезпечення / О. Янковська, Д. Бачинський
- Соціально-побутова сфера життя громадян УРСР як відбиток пріоритетів держави від початку повоєнної відбудови до кінця «відлиги» / О. Янковська
- Управлінські реформи у сільському господарстві у добу М. Хрущова / В. В. Туренко
- Історія України: підруч. для 11 кл. загальноосвіт. навч. закл. Рівень стандарту, академічний рівень / О.І. Пометун, Н.М. Гупан
Відео матеріали
- Хрущовська відлига і Україна (1953-1964 рр.)
- Микита Хрущов - сильний диктатор за маскою "простої людини"
- СРСР: як ми жили, як ми харчувалися, як ми відпочивали (Пролог. серія1)
- Відлига
- Виступ Микити Хрущова на Генеральній асамблеї ООН. 12 жовтня 1960 року
Електронні ресурси
- Десятов Д.Л. Микита Хрущов і політичні анекдоти
- Довідник з Історії України (10-11 клас)
- Історія України: навчальний посібник
- Хрущев С. Никита Сергеевич Хрущев
- Хрущовська "відлига" та рух шістдесятників
Автор статті
Студент факультету історії та права 6 курсу, спеціальність "Середня освіта Історія і Правознавство"
Артеменко Дмитро Олександрович
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка