Стаття до проекту "урок майбутнього" Костинюк Анжели

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук




Навчальний предмет

Історія Всесвітня

Dsqyf.jpg

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Тема уроку

"Особливості окупаційного режиму та Руху Опору на окупованих територіях.Голокост"

Тип уроку

  • Уроки засвоєння нових знань;

Мета уроку

Навчальна мета полягає у вмінні характеризувати особливості окупаційного режиму та Руху Опору на окупованих територіях, його політичну орієнта­цію та форми боротьби; пояснювати причини переходу військової ініціативи до радянських військ у 1943 p., працювати з поняття­ми «новий порядок», «Рух Опору», «Голокост», «колабораціо­нізм»;

Розвивальна мета полягає у вмінні аналізувати, порівнювати, встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, висловлювати власну точку зору;

Виховна мета полягає у виховуванні в учнів любові до людей, які захищали свою Батьківщину від нацистських окупантів в лавах Червоної армії та Руху Опору; сприянні збереженню в учнів пам’яті про загиблих у таборах смерті, мирного населення від рук окупаційної адміністрації та під час Голокосту єврейського і циганського населення.

Хід уроку

1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку, мотивація учіння школярів.

Тема уроку: "Особливості окупаційного режиму та Рух Опору на окупованих територіях.Голокост."

Мета уроку: познайомити одинадцятикласників з окупаційним режимом і Рухом Опору на окупованих територіях нацистсько-фашистськими окупаційними військами.


Очікувані результати  – після цього уроку учні зможуть:


1) аналізувати головні складові риси окупаційного режиму і Рух Опору на окупованих територіях під час Другої Світової війни;

2) називати історичні терміни та поняття з вивченої теми «окупаційний режим», «окупаційна адміністрація», «Новий порядок», «Голокост», Рух Опору, концтабір, гетто, антисемітизм, колабораціонізм;

3) показувати на карті історико-географічні об’єкти на прикладі таборів смерті;

4) характеризувати процес знищення єврейського населення на окупованих землях по матеріалам відеофільму;

5) розповідати про Рух Опору на окупованих територіях.


План вивчення нового матеріалу:

1. «Нацистський «Новий порядок» в Європі.

2. «Коллабораціонізм в роки Другої світової війни».

3. Табори смерті в Європі.

4. «Знищення єврейського населення на окупованих землях».

5. «Рух Опору на окупованих територіях».


Проблемне питання: «Чи можна вважати німецький окупаційний режим в країнах Європи «Геноцидом?» (обґрунтовану відповідь учні нададуть наприкінці уроку).


Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку

2. Перевірка домашнього завдання, повторення раніше вивче­ного матеріалу.

Розв’язання кросворду:

По вертикалі:

1. Кодова назва плану нападу Німеччини на СРСР в 1941 році.

3. Назва держави, яка мала бути розгромлена в ході «блискавичної війни» протягом 7-8 тижнів.

5. Прізвище німецького військового діяча, командира експедиційного корпусу в Північній Африці у 1941-1942 рр.

7. Місто, яке мало бути захоплено німецькою группою армій «Центр» та знищити радянські армії Західного фронту.

По горизонталі:

2. Назва країни, яка мала військово-морську базу «Перл-Харбор».

4. Фортеця в Північній Африці, за яку вели активні військові дії анлійські війська проти експедиційного корпусу Е. Роммеля.

6. Інша назва «блискавичної війни» проти СРСР.

8. Місяць, коли відбувся напад Німеччини на СРСР.

9. Прізвище англійського генерала, який командував 8-ою армією в битві біля Ель-Аламейном у 1942 році.

10. Місто, де відбувся військовий парад радянських військ 7 листопада з метою морального підйому духу в радянських солдат.

11. Місто, оборона якого тривала 900 днів.

12. Місто, де відбулася конференція 1 січня 1942 року за участі представників СРСР, США, Великобританії та Китаю.

3. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь; повідомлення теми, цілей і завдань уроку; актуалізація мотивації учіння учнів.

Бесіда

Які території окупували Німеччина, Італія, Японія протягом 1939-1942 pp.? Покажіть ці території на карті.

Які цілі ставили перед собою агресори, загарбавши території ін­ших країн?

Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Здійснюючи агресію в Європі, Азії й Африці, краї­ни Троїстого пакту проводили жорстоку окупаційну політику, яка включала нещадну експлуатацію та пограбування поневолених на­родів, жахливі знущання, терор і масове винищення населення. Претенденти на світове панування, взявши за основу расові теорії, проголошували «новий порядок», суть якого зводилася до лікві­дації всіляких прав людини та демократичних свобод, до грубого насильства і безправ’я, геноциду щодо «неповноцінних народів» — слов’ян, євреїв, циган.

4. Вивчення нового матеріалу (вступні, мотиваційні та пізнавальні вправи).

а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);

б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);

в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).

5. Підсумки уроку.

...................

6. Повідомлення домашнього завдання.

..................


Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку Blogger
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
  3. Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (Google Форми)
  4. Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
  5. Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)LearningApps
  6. Відео-матеріали (змонтовані власноруч) YouTube
  7. Публікація або інфографіка Canva
  8. Електронний журнал
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
  10. Канал у Telegram, Viber тощо
  11. .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Автор статті

Студент(ка) факультету .......... 6 курсу, спеціальність "????"

Костинюк Анжела

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка