Адресація в інтернеті

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 12:57, 14 вересня 2010; V kotyak (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Розглянемо детальніше спосіб адресації ресурсів URL.

Для того щоб сервер можна було відшукати серед міліонів подібних, він повинен мати унікальну адресу (IP – адреса). Продовжуючи аналогію з містом – кожен будинок повинен мати адресу.

IP – адреса складається з ряду цифр, наприклад 156.124.142.41. Зрозуміло, що користуватися такою адресою досить важко, набагато зручніше користуватися іменами, які містять буквенні позначення.

Саме з цією метою були розроблені сервери імен – DNS. Завдання DNS серверів ставити в відповідність числовій IP – адресі доменну буквенну. Коли ми вводимо ім’я сервера, до якого вирішили підключитися, наш запит поступає на DNS-сервер, який шукає її в своій базі даних. Якщо її там немає він звертається до іншого сервера і так далі поки не відшукає відповідну адресу.

Система доменних імен будується по ієрархічному принципу. Ім’я складається з декількох сегментів – доменів різного рівня, розділених крапкою. Домен верхнього рівня (остання частина адреси) вказує, як в звичайній адресі, країну чи регіон в якому розміщений сервер. Наприклад в адресі www.kspu.edu.ua ua вказує на країну, в данаму випадку – Україна. За кожною країною закріплений домен верхнього рівня навіть, якщо там немає жодного комп’ютера.

Таблиця 1. Домени верхнього рівня Домен Країна чи регіон Домен Країна чи регіон AQ Антарктида GB Великобританія AT Австрія IL Ізраїль BG Болгарія RU Росія CA Канада TR Турція DE Німеччина UA Україна ES Іспанія UK Об’єднане королівство

І це далеко не повний список.

Слід зазначити, що адреса не обов’язково складається з чотирьох частин, можлива і така адреса:

www.yahoo.com

weblist.com

www.nns.ru

Домен верхнього рівня, або наступного рівня, може бути одним з наведених:

arpa Старий домен мережі ARPANET

com Комерційна організація

edu Освітній

gov Урядовий

mil Військовий

net Мережеві інфраструктури

org Некомерційні організації

Але щоб знайти інформаційний ресурс в Internet, знання однієї адреси не досить. Програма повинна знати тип ресурсу, тобто протокол по якому проходитиме обмін даними. Для пошуку ресурсів і доступу до них в системі WWW використовується специфікація URL (Universal Resource Locator) – універсальний локатор ресурса.

Якщо IP-адреса – адреса будівлі в нашому місті, то URL визначає тип об’єкту ( магазин чи бібліотека)і точне місцезнаходження потрібної вам речі в ньому (кімната, полиця).

URL – повна адреса ресурса в мережі Internet, що містить вичерпну інформацію про нього. Так наприклад виглядає повна адреса:

http://www.microsoft.com/standards/cdf.htm

Тип ресурсу://Сервер/Шлях на диску

В цій адресі можна виділити три частини:

1.Вказівка типу ресурса

Бувають ресурси таких типів:

http:// ресурси WWW.

ftp:// звертання до системи FTP.

Gopher:// система Gopher.

telnet:// звернення до віддаленого комп’ютера через систему Telnet.

File:// доступ до файлів локального комп’ютера.

2.Адреса сервера в мережі Internet. Ми вже розглянули його.

3.Повний шлях до потрібного файла на диску комп’ютера.