Стаття до проекту "Моє рідне місто/село" Міщенко Вероніки

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:48, 14 листопада 2017; 2485132 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Берлін

Берлін - місто велике, з населенням понад 3,5 мільйони. Місто з трагічною історією, про яку всі знають. Нам навіть важко сказати, чи були в історії ще міста, в яких половина жителів жила в одній епосі, а друга половина - в іншій. Вже лише цим фактом Берлін повинен зацікавити практично будь-якого туриста. Берлін - столиця Німеччини, найбільший її місто і за площею, і за чисельністю населення. Місто лежить на річках Шпрее і Хафель.

Давні відомості про місто

Перші поселення на місці нинішнього Берліна виникли кілька тисяч років тому. Близько 1200 року тут було два містечка, а в 1307 році обидва міста об'єдналися в одну адміністративну одиницю - Берлін. Берлін був першою столицею Пруссії, потім столицею Німеччини між 1871 і 1945 роками, і знову став столицею країни, після возз'єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року.

У Берліні, як ні в якому іншому місті, з такою силою стикаються один з одним минуле, сьогодення і майбутнє: в архітектурі, в світогляді і в способі мислення. Після об'єднання Німеччини Берлін переживає своє нове народження. Відбувається зрощення східної і західної частин міста.

Визначні місця

Берлін зустрічає своїх гостей широким бульваром Курфюрстендам і історичної вулицею Унтер-ден-Лінден, де розташовані всесвітньо відомі музеї, будівлі епохи кайзерівської Пруссії. Це місто-калейдоскоп, в якому співіснують історичні будівлі і сучасні квартали.

У центрі міста зосереджені його основні визначні пам'ятки: Бранденбурзькі ворота - символ возз'єднаного тепер Берліна, Рейхстаг, Берлінський Кафедральний собор, тісно пов'язаний з історією Німеччини та імператорської династією Гогенцоллернів, Червона Ратуша, площа Александерплатц, Миколаївський квартал - найстаріше поселення Берліна, головні вулиці міста - Унтер -дер-Лінден і Курфюр-Стендамм і, звичайно, знаменитий острів музеїв.

Берлін називають великим "підручником історії в камені". Його найбільші музейні центри: Острів музеїв, палац Шарлоттенбург і його околиці, Музеї в Далеме і Культурний центр в Тиргартене ... Всього в Берліні понад 130 музеїв.

У місті три оперні театри, Стара і Нова національна галерея, вісім симфонічних оркестрів, понад 150 театрів і сценічних майданчиків.


Життя у Берліні

Берлін - це подія в будь-який день року. У програмі - концерти, вечірки і бали, міжнародні кіно- і театральні події, оперні та інші театри, концертні зали і бібліотеки, Берлінські фестивальні тижні, Міжнародний кінофестиваль, Берлінський театральний фестиваль і Фестиваль джазу, а також широко відомі довгі ночі культури і науки - єдині в своєму роді в світі.

Життя в Берліні б'є ключем і не завмирає навіть пізно вночі, коли в інших місцях все занурюється в сонний спокій. У Берліні, є примітний район - Кройцберг, який багато доброчесних бюргери з інших столичних районів вважають хуліганським, особливо за його буйну нічне життя. Навпаки, стверджують жителі Кройцберга, у нас набагато безпечніше, адже навіть вночі на наших вулицях завжди хтось є.

Берлін пропонує мільйон можливостей провести час. У місті понад 300 ресторанів і ресторанчиків 1500 барів і незліченна безліч клубів і дискотек.

Берлінські торгові вулиці, шопінг-центри і ринки пропонують все, що завгодно серця покупця. Улюбленими і відомими є «Прогулянкова миля» Курфюрстердамм, новий комплекс на Потсдамерплатц і багата традиціями Фрідріхштрассе.