Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Кібіцової Дар'ї.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Королівська Гавань

Королівська Гавань - столиця Семи Королівств.

(за романом Джорджа Мартіна "Пісня льоду й полум'я" та серіалом виробництва телеканалу НВО "Гра Престолів").

Місто-фортеця побудоване на пагорбі, на північ від якої протікає річка Чорноводна. Воно розташоване на східному узбережжі Вестерос в Чорноводній затоці. Колись саме на цьому місці висадився з маленькою армією і трьома драконами Ейгон I Таргаріен.

Історія Королівської Гавані:

Маленька дерев'яна фортеця Ейгонфорт, побудована королем-завойовником на пагорбі над затокою, з часом поступилася місцем величному Червоному Замку, звідки, сидячи на Залізному Троні, королі Вестерос правлять державою. Навколо замку згодом виросло величезне, перенаселене і місто з багатими садибами знаті і брудними нетрями блошиного Дна, безліччю ринків, майстерень, таверн і борделів. У столичному порту - стоять кораблі з усього Вестерос, з Вільних Міст і країн Сходу. Порядок в місті охороняє міська варта - золоті плащі. Королівська Гавань завжди страждала від міжусобних воєн. Особливо важко довелося їй під час повстання Роберта Баратеона, коли війська Тайвіна Ланністера обложили місто.

Карта КГ.jpg

King's Landing.jpg

Географія міста:

Королівська Гавань була заснована Ейгоном Завойовником в місці, де річка Черноводна впадає в затоку. Черноводна в гирлі - широка і глибока річка з швидкою течією, яке місцеві жителі називають підступним і зрадницьким. Двадцять бойових кораблів можуть пройти в ряд по річці повз стін міста. Хоча з півдня до міста підходить кілька важливих доріг з постійним рухом, мостів через Черноводну немає, тільки човнові переправи. На сході затока виходить в Вузьке море.


На південь від міста, за річкою, лежить Королівський Ліс - великий лісовий масив, що минає далеко на південь і схід в Штормові Землі. Це королівські мисливські угіддя, куди монархи можуть їхати на кілька днів заради полювання; але там же ховаються розбійники і браконьєри; колись там мешкала знаменита банда - Братство Королівського Лісу. До міста ведуть декілька великих трактів: Королівський Тракт, що йде з Штормових Земель, і Дорога Роз, що з'єднується з ним, підходять до Черноводной з півдня, а на північ від міста продовжуються, йдучи в Річкові Землі і далі на Північ, до Вінтерфелла і Стіні. Золота дорога, яка веде в Західні Землі, до Ланніспорту і кручі Кастерлі, йде від міста на захід. На північний схід від столиці знаходяться поселення Росбі і старий порт Сутінковий Діл; на північний захід - Тамблтон. На островах в Черноводній затоці знаходяться важливі фортеці: Драконівські Камінь і Морський Рубіж.

КГКГjpg.jpeg
Королівська Гавань дуже велика, більше, ніж будь-який інше місто Вестероса. Королівська Гавань більше по населенню, ніж середньовічний Лондон або Париж, але менше, ніж середньовічний Константинополь або древній Рим».

Місто побудоване на північному березі річки, розташоване на трьох пагорбах, які до цього дня носять імена самого Ейгона і двох його сестер: пагорб Ейгона, пагорб Висін'ї і пагорб Рейніс. Семібашенний Червоний Замок - королівська резиденція - знаходиться на найвищому з трьох пагорбів, пагорбі Ейгона в східній частині міста. Всередині замок обплутаний мережею таємних проходів і тунелів, деякі з яких виходять в місто.

На пагорбі Візен в південно-східній частині міста знаходиться головний храм країни, присвячений Сімом - Велика Септа Бейлора. У нього теж сім «кришталевих» веж-дзвіниць, які можна побачити здалеку. Третій пагорб - пагорб Рейніс - займає величезну територію частково обваленої будівлї драконячого Лігва: в минулому, коли вогнедишні дракони Таргаріенов ще не вимерли, їх тримали в цій будівлі.

Maxx.jpg

У підніжжя пагорба Рейніс знаходяться найбідніший, нетряний квартал міста - блошине Дно; його вузькі вулиці брудні, а будинки стоять так близько, що майже торкаються один одного. Крім більш-менш широкої Борошняної вулиці, цей район є лабіринтом кривих провулків і поперечних вулиць; через численні свинарники, стойла, фарбувальні і винокурні тут постійний сморід. На іншій стороні пагорба Рейніс, поблизу північних Старих воріт, навпаки, знаходяться найпрестижніші і багаті райони, де живе знать. Не менш відомі міські борделі, біля підніжжя пагорба Рейніс розмістився квартал піромантія - алхіміків, які виробляють зброю надзвичайної руйнівної сили - дикий вогонь.

У міській стіні, що оточує місто по периметру, є сім воріт. Кожні з них захищені порткулісой, важкими стулками і охороняються озброєною вартою.


Цікаві факти про Королівську Гавань в серіалі "Гра Престолів":

  1. За словами художника-постановника Джемми Джексон, вона думала про Королівську Гавань як про Раджастхан (області на північному заході Індії).
  2. Джордж Мартін відзначав, що місто в серіалі не зовсім збігається з книжкової версією, бо в Королівській Гавані досить помірний клімат, як в середньовічних Парижі або Лондоні, а не середземноморський, як відзнято в серіалі.
  3. У книзі Королівська Гавань - найбільше місто Вестерос з населенням близько мільйона чоловік.
  4. Назва столиці прийнято переводити на українську мову як "Королівська Гавань". Але якщо переводити словосполучення "King's Landing" на українську дослівно, то вийде "Висадка Короля".

HGD3ff.jpg


Найголовніші об'єкти столиці:

Об'єкт Призначення
===== Червоний замок =====
Червоний замок.jpg
Це резиденція короля.


Замок розташований у східній частині міста на вузькій косі, що йде до моря.
Велика септа Бейлора
Септа Бейлораjpg.jpg
Центр віри в Сімох і місце проживання Верховного Септона.


Септа розташована на захід від міста. Знищена вибухом дикого вогню, розташованого в підземеллях за наказом Серсеї Ланністер.
Штаб-квартира гільдії алхіміків
ЛАлх.jpg
Підземна конструкція, розташована під пагорбом Рейніс, де зберігалися запаси речовини дикого вогню.


Дикий вогонь - дуже вибухонебезпечна речовина, і величезна його кількість зберігається в камерах під штаб-квартирою. Алхіміки запевняють, що стіни будівлі зачаровані, і в разі інциденту і пожежі, вони не дадуть вогню поширитися і захистять місто.

Бордель Мізинця
Публдім.jpg
Елітний будинок розпусти, розташований в Королівській Гавані.


Бордель облаштований з розмахом і відрізняється багатою обстановкою (розкішні килими, портьєри, картини). Тут працюють тільки добірні повії. Серед клієнтів борделю - заможні торговці і представники знатних родин
===== Драконівське Лігво =====
Драконье логово.jpg
Величезна будівля в Королівській Гавані, де Таргарієни тримали своїх драконів.


Спорудження, яке являло собою печери під куполом. У будівлі було два входи - одним користувалися люди, щоб приходити до драконів і, наприклад, годувати їх, а другий призначався самим драконам, щоб проникати в лігво і залишати його. Коли дракони знаходилися всередині лігва, їх сковували ланцюгами.
===== Драконівській Камінь =====
Драк кам.jpg
Вулканічний острів, в надрах якого відчувається підземне тепло і є великі поклади важливого обсидіану.


Невеликий скелястий острів у вузькому море, однойменна фортеця, яка перебуває на ньому, і місто-порт біля її підніжжя. Розташований на північний схід від Королівської Гавані. Фортеця побудували багато століть назад валірійцями; вона прикрашена безліччю зображень драконів.
===== Річні ворота =====
БрудніВорота.jpg
Один з в'їздів до столиці.


Прозвані простолюдинами Брудними. Вони побудовані майже у центру південно-східної стіни. Недалеко від воріт розташовані рибний ринок і причали. Між причалами і міською стіною розташований величезний рибний ринок, що перетікає в черговий трущоби район з саморобних хатин. На північний захід від міста, відразу за Королівськими воротами і фортечною стіною, знаходиться турнірне поле. </TD></TR>

==== Турнірне поле ====</TD>

ТурнірнеПоле.jpg
Турнір - військове змагання лицарів, зазвичай включає в себе "сутички" на конях .


Турніри грають величезну роль в суспільному житті Семи Королівств, будучи для лицарів і лордів можливістю в мирний час продемонструвати своє військове мистецтво і доблесть, знайти славу, а іноді і багатство; для благородних дам і простолюду - просто привабливим зреліщем.У турнірів немає певної тривалості. Скромні турніри можуть тривати день і складатися всього з декількох змагань, в той час як інші можуть тривати тижнями.</TD></TR> </TABLE>

Ресурси:

Презентація у Google Диск: https://drive.google.com/drive/folders/0BzXW8kOM2CdhX3ZFcVh4S2pqZVE

Власний блог: https://korgav.blogspot.com/

Власний фотоальбом у Google Диск: https://drive.google.com/drive/folders/0BzXW8kOM2CdhYW90enU2RkRMN2s

Добірка відеоматеріалів: