Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Кібіцової Дар'ї.
Зміст
Королівська Гавань
Королівська Гавань - столиця Семи Королівств.
(за романом Джорджа Мартіна "Пісня льоду й полум'я" та серіалом виробництва телеканалу НВО "Гра Престолів").
Місто-фортеця побудоване на пагорбі, на північ від якої протікає річка Чорноводна. Воно розташоване на східному узбережжі Вестерос в Чорноводній затоці. Колись саме на цьому місці висадився з маленькою армією і трьома драконами Ейгон I Таргаріен.
Історія Королівської Гавані:
Маленька дерев'яна фортеця Ейгонфорт, побудована королем-завойовником на пагорбі над затокою, з часом поступилася місцем величному Червоному Замку, звідки, сидячи на Залізному Троні, королі Вестерос правлять державою. Навколо замку згодом виросло величезне, перенаселене і місто з багатими садибами знаті і брудними нетрями блошиного Дна, безліччю ринків, майстерень, таверн і борделів. У столичному порту - стоять кораблі з усього Вестерос, з Вільних Міст і країн Сходу. Порядок в місті охороняє міська варта - золоті плащі. Королівська Гавань завжди страждала від міжусобних воєн. Особливо важко довелося їй під час повстання Роберта Баратеона, коли війська Тайвіна Ланністера обложили місто.
Географія міста:
Королівська Гавань була заснована Ейгоном Завойовником в місці, де річка Черноводна впадає в затоку. Черноводна в гирлі - широка і глибока річка з швидкою течією, яке місцеві жителі називають підступним і зрадницьким. Двадцять бойових кораблів можуть пройти в ряд по річці повз стін міста. Хоча з півдня до міста підходить кілька важливих доріг з постійним рухом, мостів через Черноводну немає, тільки човнові переправи. На сході затока виходить в Вузьке море.
На південь від міста, за річкою, лежить Королівський Ліс - великий лісовий масив, що минає далеко на південь і схід в Штормові Землі. Це королівські мисливські угіддя, куди монархи можуть їхати на кілька днів заради полювання; але там же ховаються розбійники і браконьєри; колись там мешкала знаменита банда - Братство Королівського Лісу. До міста ведуть декілька великих трактів: Королівський Тракт, що йде з Штормових Земель, і Дорога Роз, що з'єднується з ним, підходять до Черноводной з півдня, а на північ від міста продовжуються, йдучи в Річкові Землі і далі на Північ, до Вінтерфелла і Стіні. Золота дорога, яка веде в Західні Землі, до Ланніспорту і кручі Кастерлі, йде від міста на захід. На північний схід від столиці знаходяться поселення Росбі і старий порт Сутінковий Діл; на північний захід - Тамблтон. На островах в Черноводній затоці знаходяться важливі фортеці: Драконівські Камінь і Морський Рубіж.
Місто побудоване на північному березі річки, розташоване на трьох пагорбах, які до цього дня носять імена самого Ейгона і двох його сестер: пагорб Ейгона, пагорб Висін'ї і пагорб Рейніс. Семібашенний Червоний Замок - королівська резиденція - знаходиться на найвищому з трьох пагорбів, пагорбі Ейгона в східній частині міста. Всередині замок обплутаний мережею таємних проходів і тунелів, деякі з яких виходять в місто.
На пагорбі Візен в південно-східній частині міста знаходиться головний храм країни, присвячений Сімом - Велика Септа Бейлора. У нього теж сім «кришталевих» веж-дзвіниць, які можна побачити здалеку. Третій пагорб - пагорб Рейніс - займає величезну територію частково обваленої будівлї драконячого Лігва: в минулому, коли вогнедишні дракони Таргаріенов ще не вимерли, їх тримали в цій будівлі.
У підніжжя пагорба Рейніс знаходяться найбідніший, нетряний квартал міста - блошине Дно; його вузькі вулиці брудні, а будинки стоять так близько, що майже торкаються один одного. Крім більш-менш широкої Борошняної вулиці, цей район є лабіринтом кривих провулків і поперечних вулиць; через численні свинарники, стойла, фарбувальні і винокурні тут постійний сморід. На іншій стороні пагорба Рейніс, поблизу північних Старих воріт, навпаки, знаходяться найпрестижніші і багаті райони, де живе знать. Не менш відомі міські борделі, біля підніжжя пагорба Рейніс розмістився квартал піромантія - алхіміків, які виробляють зброю надзвичайної руйнівної сили - дикий вогонь.
У міській стіні, що оточує місто по периметру, є сім воріт. Кожні з них захищені порткулісой, важкими стулками і охороняються озброєною вартою.
Цікаві факти про Королівську Гавань в серіалі "Гра Престолів":
- За словами художника-постановника Джемми Джексон, вона думала про Королівську Гавань як про Раджастхан (області на північному заході Індії).
- Джордж Мартін відзначав, що місто в серіалі не зовсім збігається з книжкової версією, бо в Королівській Гавані досить помірний клімат, як в середньовічних Парижі або Лондоні, а не середземноморський, як відзнято в серіалі.
- У книзі Королівська Гавань - найбільше місто Вестерос з населенням близько мільйона чоловік.
- Назва столиці прийнято переводити на українську мову як "Королівська Гавань". Але якщо переводити словосполучення "King's Landing" на українську дослівно, то вийде "Висадка Короля".
Найголовніші об'єкти столиці:
Об'єкт | Призначення |
---|---|
Червоний замок |
Це резиденція короля.
|
Велика септа Бейлора |
Центр віри в Сімох і місце проживання Верховного Септона.
|
Штаб-квартира гільдії алхіміків |
Підземна конструкція, розташована під пагорбом Рейніс, де зберігалися запаси речовини дикого вогню.
|
Бордель Мізинця |
Елітний будинок розпусти, розташований в Королівській Гавані.
|
Драконівське Лігво |
Величезна будівля в Королівській Гавані, де Таргарієни тримали своїх драконів.
|
Драконівській Камінь |
Вулканічний острів, в надрах якого відчувається підземне тепло і є великі поклади важливого обсидіану.
|
Річні ворота |
Один з в'їздів до столиці.
|
Турнірне поле |
Турнір - військове змагання лицарів, зазвичай включає в себе "сутички" на конях .
==Ресурси:== |