Стаття до проекту "Моє рідне село" Мрига\ Мої рідні Кримки
Шаблон: Стаття до проекту "Моє рідне село" Мрига\ Мої рідні Кримки
Кожна людина має свою маленьку батьківщину, місто або село, в якому вона народилася, провела своє дитинство, ходила в школу і раділа кожній миті життя. Виростаючи, ми, зазвичай, як ті птахи покидаємо батьківське гніздо і летимо у вирій дорослого життя, нових подій, знайомств і вражень. Але в наших душах і серцях назавжди лишаються тепло і спогади про село чи місто, яке подарувало нам кращі роки життя. Для кожного це місце різне і по-своєму особливе. Моєму серцю близьке невеличке село Кримки, що на Черкащині, яке розстелилося серед безкраїх луків та лісів в центрі України.
Кри́мки (до 1861 року — хутір Михайлівка) — село в Україні, в Шполянському районі Черкаської області. Центр Кримківської сільської ради. Село розташоване за 8 км від районного центру і залізничної станції Шпола. Населення — 959 чоловік.
Історія села
На території села розташовані поселення черняхівської та трипільської культур.
За переказами, дорогою, що лежить через Кримки, їхала у XVIII столітті цариця Російської імперії Катерина II. Обабіч шляху й досі ростуть могутні липи, які за наказом князя Г. Потьомкіна були висаджені кріпаками. Липи викопували в лісах і разом із землею переносили та висаджували наузбіччі. У Німецько-радянській війні брало участь 279 жителів села; 230 з них нагороджено орденами і медалями. На честь загиблих односельчан встановлено пам'ятник і обеліск Слави. За високі трудові показники 114 колгоспників нагороджені орденами і медалями СРСР. Зокрема, бригадир рільничої бригади Г. С. Підлісний та коваль В. П. Кучеренко — орденом Леніна.
Інфраструктура
Фунціонує дев'ятирічна школа, будинок культури, фельшерсько-акушерський пункт та бібліотека.
Особистості
Село Кримки хоч і маленьке, але також славиться людьми, які стали відомими особистостями України. Серед них:
#Павло Заблоцький-Десятовський (1814—1882) — український вчений; #Перегон Іван Лаврентійович — кандидат сільськогосподарських наук, професор.