Матричний принтер СМ 6337

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 20:43, 26 травня 2017; 3443384 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Матричний принтер СМ 6337

Загальний опис (принцип дії) Глущенко Дар'я, група 33

Матричний принтер СМ 6337 (англ. dot matrix printer СМ 6337 ) —комп'ютерний принтер, що створює зображення на папері з окремих маленьких точок ударним способом.

Матричний принтер СМ 6337-це матричний принтер який є найстарішим з тих, що застосовують і сьогодні, він виводить зображення на папір у вигляді окремих точок ударним способом, його технологія на сьогодні є застарілою, але все ще використовується в випадках, коли необхідний не дорогий масовий друк у великих обсягах при низьких вимогах до якості одержуваного документа.

У принтера є вбудована пам'ять об'ємом 4Кб, три з яких можна використовувати під завантаження знакогенератора. Це вигідно відрізняє принтер СМ6337 від ряду інших принтерів, і відкриває досить привабливі можливості.

Зокрема під ОС iS-DOS є програма, яка дозволяє завантажувати в пам'ять принтера довільний шрифт. Надалі висновок текстової інформації йде з використанням цього шрифту. Це дозволяє друкувати тексти красивим шрифтом, не використовуючи графічні режими. Що значно підвищує швидкість друку.

Після завантаження шрифту в пам'ять принтера, він буде перебувати там до виключення живлення принтера. Звідси випливає можливість: завантажити шрифт в операційній системі iS-DOS, перевантажити комп'ютер і друкувати завантаженим шрифтом з-під будь-якої програми іншої операційної системи, зокрема TR-DOS, CP / M. Під ОС iS-DOS є кілька готових шрифтів, а так само моторошно незручний редактор шрифтів.

Окремо варто згадати, що на СМ6337 можна отримати щільність 240 точок на дюйм, якщо використовувати режим чотирикратної щільності друку. А це вже дуже не погані результати при виведенні картинок. Але є два моменти:

  • Швидкість залишає бажати кращого;
  • Зображення виходять темнуваті.

Якщо грамотно використовувати комбінації команд управління принтером результати перевершують всі очікування. Вдавалося роздруковувати зі звичайного текстового редактора складні формули (трьох- і більш поверхові, надстрілкові і підстрілкові підписи і т.д.). Була ідея написання спеціальної програми для складання та редагування формул. На виході планувався: шматок тексту, практичний нечитаний, але його можна було б вставляти в будь-який текстовий редактор. В теорії можна чергувати графічну інформацію з текстової, що дозволяє вставляти графіку в будь-якому текстовому редакторі, нічого не змінюючи при цьому в процедурі друку.

Виробники

  • Орловський Завод керуючих лічильних машин (пізніше - завод керуючих обчислювальних машин ім. Руднєва)
  • Рязанський завод Счетно-Аналітичних Машин (САМ)
  • Башкирське виробниче об'єднання "Оргтехніка", м.Уфа
  • Ливенский дослідний завод засобів машинної графіки
  • Челябінський годинниковий завод "Блискавка"
  • Курське ПО "Счетмаш" (назва принтера Іскра замість СМ6337)

Історична довідка

Матричні принтери (Dot Matrix Printer) є логічним продовженням пелюсткових пристроїв. У них використовується схожий принцип друку. Однак символи формуються з набору точок. В«Будь-який символ і будь-яке зображення можна сформувати з точок В», - головний принцип матричних (та й усіх інших) принтерів. Матричні принтери мають друковану головку, в якій розміщений набір голочок. Голочки, як і букви в пелюсткових принтерах, вдаряють по паперу через фарбувальну стрічку, таким чином, з точок формується зображення.

Автором першого матричного принтера стала корпорація Seiko Epson, що розробила в 1964 році принтерний механізм, що друкує точний час. p> Однак найбільшим виробником подібних принтерів в 70-х роках стала корпорація Centronics Data Computer. p> У 1970 вони розробили матричний принтер, який отримав назву Model.101. p> Для друку в ньому використовувався набір з 7 голок (кожен символ мав розмір 5х7 точок, тому принтери і стали називатися матричні), і він умів друкувати зі швидкістю 165 символів в хвилину. p> Потім в 1977 році була створена модель Micro-1 (240 символів за хвилину).

А рік потому Epson представила принтер TX-80, який мав величезний успіх (в основному завдяки корпорації IBM, яка налагодила випуск і продаж цієї моделі по OEM-ліцензії).

Тим часом технології не стояли на місці, стали з'являтися принтери з 9, 12, 14, 18 і 24 голочками. Всі ці модифікації робилися для підвищення якості друку. Так з'явилися поняття: LQ (Letter Quality - висока якість) і NLQ (Near Letter Quality - середня якість). А наприкінці 70-х з'явилися перші кольорові (!) матричні принтери. У них використовувалося 4 кольорових друкувальних стрічки, для відтворення різних кольорів. Але такі принтери не набули поширення. p> Першим по-справжньому домашнім матричним принтером став принтер ImageWriter від фірми C.Itoh Electronics, розроблений ще в 1976 році, але надійшов у продаж разом з комп'ютерами Apple в 1983року.

У Водночас до існували виробникам принтерів приєдналися такі монстри як NEC, Oki data і TEC.

До наших часів технологія майже не змінившись. Ми щодня стикаємося з ній, коли нам в магазині друкують касовий чек. Вся справа в тому, що печатка на матричному принтері дуже дешева, тому не поспішає залишати нас.

Технічні характеристики

СТАН ПЕРЕМИКАЧІВ РЕЖИМІВ РОБОТИ СМ6337

  • ТИП ІНТЕРФЕЙСУ ИРПР-М
  • ФОРМАТ ДАНИХ 8 БІТ
  • НАЯВНІСТЬ КОНТРОЛЮ Є
  • ВИД КОНТРОЛЮ Чет
  • КІЛЬКІСТЬ СТОП-БІТ 2
  • ШВИДКІСТЬ ОБМІНУ 9600 біт /с
  • ОБ "ЄМ вхідний буфер 4 Кбайт
  • КРОК ДРУКУ ГОРИЗОНТАЛЬНА 2.117 mm
  • ВИД ШРИФТУ НШ
  • Автоматичний ПЕРЕКЛАД РЯДКА ВИКЛ
  • Автоматичний ПЕРЕКЛАД ФОРМАТУ ВИКЛ
  • ДАТЧИК ПАПЕРУ ВИКЛ.
  • Максимальна швидкість друку - не менше 180 знаків в секунду. Середня технічна швидкість друку - не менше 60 рядків в хвилину при 136 знаках в рядку.
  • Максимальна швидкість друку при підвищеної якості друку не менше 40 знаків в секунду. Середня технічна швидкість при підвищеної якості друку - не менше 10 рядків в хвилину при 136 знаках в рядку.
  • Число символів в рядку - 156 при кроці друку 2,54 мм.
  • Набір друкованих символів - не менше 162 (малі та великі літери російського і латинського алфавіту, цифри і знаки).
  • Формат точкової матриці для основної печатки - 9х11 точок, для підвищеної якості - 18х23 точок.
  • Параметри друку:
    • крок друку знаків в рядку - (2,54 + -0,25) мм і змінний в залежності від обраної користувачем щільності друку.
    • крок між рядків - (4,23 + -0,25) мм і змінний за вибором користувача.
    • висота знака - не менше 2,3 мм (для прописних символів з матрицею розкладання 9х11).

Сфера застосування

Принтери призначені для виведення інформації на тверді носії, здебільшого на папір. Існує велика кількість різноманітних моделей принтерів, що різняться принципом дії, інтерфейсом, продуктивністю та функціональними можливостями. За принципом дії розрізняють: матричні, струменеві та лазерні принтери.

Матричні принтери відносяться до знакосинтезувальних послідовних ударних пристроїв друкування динамічного типу. Такі принтери отримали досить значне поширення на сучасному етапі розвитку обчислювальної техніки. Це поширення вони знайшли внаслідок нескладної механічної частини, що дозволяє використовувати недорогі картриджі з стрічковим фарбником, а також порівняно невеликої потужності споживання, доброго огляду тексту, що друкується, можливостів забезпечення друку як символьної так і графічної інформації.

Фото, відео-матеріали

Матричний принтер СМ 6337
Принтер матричний СМ 6337 вид ззаду
Принтер матричний СМ 6337 вид зверху з відкритою кришкою
Картридж зі стрічкою від Принтера матричного СМ 6337
Механізм каретки, головки, картриджа і барабана у Принтера матричного СМ 6337,вид зверху-ззаду
Механізм каретки, головки, картриджа і барабана у Принтера матричного СМ 6337,вид зверху-спереду
Нутрощі без механізму в Принтері матричному СМ 6337, вид зверху-ззаду
Вид Принтера матричного СМ 6337 без верхньої кришки спереду
Вид Принтера матричного СМ 6337 без верхньої кришки ззаду

Список використаних джерел

1.Несвижский В.: Программирование устройств SCSI и IDE. - СПб.: БХВ-Петербург, 2003

2.Ярмуш О.В., Редько М.М. Інформатика і комп’ютерна техніка: Навч.посібник. – К.: Вища освіта, 2006. – 359 с.: іл.

3.Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. О.І. Пушкаря. – К.: Видавничий центр «Академія», 2003. – 704 с. (Альма-матер)

4. — KudesNIK.NET технологии матричной печати