AMD-K6-2/400AFR, Socket 7
Головна → Історія комп'ютерної техніки → Історія комп'ютерної техніки/Процесори → AMD-K6-2/400AFR, Socket 7
Зміст
Загальний опис (принцип дії)Загальний опис (принцип дії) Калюжна Яна 36 група
Мультипроцесор K6-2 проектувався як конкурент значно дорожчого процесора Intel Pentium II. Продуктивність цих процесорів була порівнянна: K6-2 був найчастіше швидше або, принаймні, не повільніше в універсальних обчисленнях, але досить сильно поступався Pentium II в обчисленнях з числами з плаваючою комою. Застосування операцій SIMD (3DNow!) збільшувало продуктивність в таких обчисленнях, але на той момент значна частина додатків такі операції не застосовували. K6-2 виявився відносно успішним чипом і забезпечив AMD деяку маркетингову основу і фінансову стабільність, необхідну в той момент компанії для завершення циклу розробки Athlon (K7). [1]
K6-2 став першим ЦП сімейства x86, що використав принцип SIMD для обчислень з плаваючою комою. Для цього в систему команд процесора було введено розширення під назвою 3DNow!, яке забезпечувало обробку двох чисел одинарної точності (Single Precision) за допомогою однієї команди. 3DNow! при правильному використанні могла істотно підвищити продуктивність процесора в області тривимірної графіки і деяких спеціальних обчислень. Інновація виявилася досить вдалою, але вона ускладнювала і так непросту систему команд x86, до того ж через кілька місяців Intel представила власний набір SIMD-інструкцій під назвою SSE, який нині є загальновживаним. Майже всі K6-2 проектувалися з розрахунку на використання 100 МГц шини на платформі Super7, тому що Intel не дозволяла ліцензувати AMD інші свої платформи. Недоліком Socket/Super7 платформ була маленька пропускна здатність пам'яті, що спочатку прирікало всі процесори на провал перед прийдешніми системами Intel. Але AMD, на відміну від інших виробників (IDT, Cyrix), вдалося витримати конкуренцію.
Історична довідка
Мікропроцесор AMD-K6-2/400AFR, Socket 7 випущений в 1998 році за технологією 250 нм, містив 9,3 млн. транзисторів.
Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) — компанія-виробник інтегрованої електроніки, заснована 1 травня 1969 групою із 8-ми колишніх співробітників Fairchild Semiconductor. Групу очолював Джеррі Сандерс, який раніше займав посаду директора з маркетингу у Fairchild.[2] Це другий найбільший постачальник x86 сумісних процесорів і великий постачальник флеш-пам'яті.
Технічні характеристики
- Тип: CPU / Microprocessor
- Сегмент ринку: Desktop
- Частота: 400 МГц
- Сокети: Socket 7 (66 MHz bus)
Super 7 (100 MHz bus)
- Мікроархітектура: K6
- Ядро процесора: CXT
- CPUID: 58C
- Виробничий процес: 0.25 мкм
9,3 мільйона транзисторів
- Довжина даних: 32 біт
- Фізична пам'ять: 4 Гб
- Риси: MMX instructions
3DNow! Technology
- Ядро V: 2.2V ± 0.1V
- Мін / Рекомендована/ максимальна V введення / виведення або вторинний: 3.135V / 3.3V / 3.6V
- Мінімальна / Максимальна робоча температура: від 0 ° C - 70 ° C
- Мінімальна / Типова / Максимальна потужність розсіювання: 4 Вт (режим Стоп годин) / 10,15 Вт / 16.9 Вт[3]
Сфера застосування
Мікропроцесор комп'ютера є основою сучасної комп'ютерної техніки. Комп'ютерна техніка лежить в основі сучасного прогресу. Вона забезпечує роботу сучасних верстатів, контроль технологічних процесів на виробництві, зв'язок на всіх рівнях (від міждержавного до побутового). За допомогою неї проводяться складні і трудомісткі розрахунки, що значно прискорює процеси конструювання, розробки, фундаментальні дослідження, тобто задає темпи прогресу. І залежно від того, як буде в майбутньому мінятися потужність цієї маленької деталі, буде залежати продуктивність всієї комп'ютерної техніки в цілому.
У мікропроцесорах - найскладніших мікроелектронних пристроях - втілені самі передові досягнення інженерної думки. В умовах властивої цієї галузі виробництва жорсткої конкуренції і величезних капіталовкладень випуск кожної нової моделі мікропроцесора, так чи інакше, пов'язані з черговим науковим, конструкторським, технологічним проривом.
У мікропроцесорах знайшли відображення високі науково-технічні досягнення в області фізики твердого тіла, кристалографії, радіотехніки й електроніки, математики та автоматизації, кібернетики та електроніки. Відомі різні застосування мікропроцесорів. Найважливішими з них є: автоматизація електротехнічного обладнання, управління виробництвом, фізичне і математичне моделювання, обробка результатів експериментів, управління приладами і штучними органами в медицині, забезпечення безпеки руху *на транспорті і т.д.[4]