Стаття до проекту "Глобальні проблеми сучасності"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Проблема бідності

Стислий опис проблеми

Проблема бідності

В умовах диференціації доходів та рівня життя виникає гостра соціальна проблема - бідність. Яким чином можна її визначити? Очевидно, можливо визначити ті межі сімейного доходу, за якими не забезпечується просте відтворення населення. Цей рівень і повинен був прийнятий за мінімум матеріальної забезпеченості, або прожитковий мінімум (поріг бідності). Всі групи населення, які живуть нижче порога бідності, є бідняками. Бідність потрібно розглядати не тільки як суто економічний фактор. Це ще соціальне явище, що характеризується глибиною, гостротою і тривалістю. Бідність характеризується довготривалою відсутністю ресурсів, не компенсуються попередніми заощадженнями, і відмовою від придбання дорогих товарів і послуг.

Існують відмінності у визначенні межі бідності. Мінімальний рівень життя, що визначається на основі фізіологічних потреб людини в харчових продуктах, одяг і житло (вартості споживчого кошика товарів, достатній для задоволення основних потреб людини), являє собою межу абсолютної бідності.

У Росії рівень абсолютної бідності визначається прожитковим мінімумом, який розраховувався на основі методики Міністерства праці (нині Мінздоровсоцрозвитку). В нього включаються витрати на харчові продукти з розрахунку мінімальної потреби, витрати на непродовольчі товари та послуги, податки і інші платежі виходячи з їх структури у 10% найменш забезпечених сімей. Якщо значна частина населення має рівень життя нижче межі прожиткового мінімуму, то стоїть завдання боротьби з бідністю.

Однак розраховують не тільки абсолютний, але і відносну бідність, що визначається соціальними і культурними умовами. У всякому випадку поняття "бідний" для США та Ефіопії має істотне розходження.

Блог до проекту

Мультимедійна презентація


Календар подій проекту:

[Календар (посилання на розклад роботи у проекті)]

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Тести
  2. Опитування і анкети
  3. Спільно створені матеріали (Google)
  4. Ігри
  5. Стінгазета (
  6. ....

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Блог
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка