Конспект уроку №2 Прощенко Марини

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Тема. Робота з таблицями в текстовому редакторі.

Мета:• ознайомити учнів із засобами створення діаграм та графіків; • розвивати вміння та навички роботи учнів з діаграмами в електронних таблицях; • сприяти вихованню інформаційної культури учнів.

                                 Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Активізація базових знань.

1. Які арифметичні дії можливі у формулах?

2. Як підрахувати суму вмісту комірок?

3. Що дає використання логічних функцій?

4. Коли і як використовується логічна функція ЕСЛИ?

III. Новий матеріал.

В різних ситуаціях фахівця можуть цікавити як самі числа, показані в таблиці, так і тенденції у їх зміні, які показують діаграми. За допомогою діаграм, на яких зображені зміни у виробництві, аналізують економічний стан заводів і фабрик. Аналіз наочної інформації дає можливість прийняти. правильне рішення і підвищити конкурентну здатність, продукції, яка виробляється, зробити її дешевшою і більш якісною.

Бізнесмен одержує цінну для себе інформацію, аналізуючії графіки реалізації товару. Згідно цього аналізу замовлення на один товар зменшується, на інший - залишається без змін, на третій - збільшується.

Лікаря цікавить не тільки значення температури хворого, але і її зміни протягом доби і всього періоду лікування.

Діаграми і графіки в електронній таблиці

В електронні таблиці включені спеціальні засоби, названі діловою графікою, які можуть табличні дані зобразити у графічному вигляді. Інформацію, що міститься в таблиці, можна у графічному вигляді зобразити по-різному. Серед стандартних діаграм і графіків є такі: гістограма, лінійчата, графік, кругова, крапкова, з областями, кільцева, пелюсткова, поверхнева, бульбашкова, біржова, циліндрична, конічна, пірамідна. Крім того, Ехсеl пропонує більше 20 нестандартних діаграм і графіків.

Кругова діаграма Стовпчикова діаграма Лінійний графік

001.jpg