== Заняття №4 "Сервіси для збереження цифрових фотографій, відеозаписів, мультимедійних презентацій, текстових документів та музики"==

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Сервіси для збереження цифрових фотографій. Служба Picasa

Веб-фотоальбом Picasa – сервіс, що допомагає користувачам швидко й без зайвих труднощів публікувати фотографії в Інтернеті. Сервіс доступний для всіх і пропонує наступні можливості:

  • 1 ГБ безкоштовного простору для зберігання. Цього вистачить для публікації близько 4000 фотографій й обміну ними; при необхідності простір можна збільшити.
  • Високу якість фотографій, а також автоматичну зміну їхнього розміру й оптимізацію для перегляду на всьому просторі екрана.
  • Повне керування фотографіями, що спрощує завантаження опублікованих фотографій назад на комп'ютер.

Завдання

  1. Зайти у Google (www.google.com.ua) і авторизуватися (зайти у власний аккаунт).
  2. Переглянути веб-ресурс для збереження цифрових фотографій Picasa (picasaweb.google.com.ua). Можна також завантажити зі сторінок Google.
  3. Зареєструватися у даному ресурсі.
  4. Створити власний фотоальбом “Мої студентські роки”, у якому розмістити власні фотографії зі студентського життя (не менше 5 фото).
  5. Посилання на власний фотоальбом розмістити на власній сторінці користувача у Вікі-КДПУ (щоб викладач міг перевірити).
  6. Переглянути фотоальбом за адресою Крим-2008 і до найбільш цікавих фото дописати коментарі (не менше 3-х коментарів по 3-5 речень).
  7. Здійснити пошук у Picasa фото міста Кіровоград (не менше 5). Зберегти ці фотографії на жорсткому диску для подальшої роботи. Завантажити ці фото до Вікі-КДПУ та розмістити на власній сторінці користувача.



Служба для збереження відеозаписів YouTube

Соціальний сервіс, призначений для збереження, перегляду та обговорення цифрових відеозаписів. В сервісі використовують мітки-категорії. У відповідності до присвоєних міток окремі відеозаписи можуть об‘єднуватися в тематичні „телевізійні канали”. Користувачі сервісу можуть: • Завантажувати на сервер, відмічати мітками та обмінюватися відеокліпами • Переглядати відеокліпи інших користувачів • Знаходити, створювати та об‘єднувати користувачів в тематичні групи • Підписуватися на оновлення відео кліпів, створювати плей-листи та „відео канали” • Інтегрувати відео кліпи з Ютьюб на власні веб-сайти. Підтримуються відео-файли, створені за допомогою цифрової камери, відеокамери та мобільних телефонів в форматах .WMV, .AVI, .MOV, и .MPG .

1. Переглянути веб-ресурс для збереження відеозаписів YouTube (www.youtube.com). Можна також завантажити зі сторінок Google. 2. Зареєструватися у даному ресурсі. 3. Якщо у Вас є власний відеозапис, то розмістіть його у ресурсі (при наявності власного відео). Відправити на e-mail [email protected] лист з посиланням на Ваш відеозапис (щоб викладач міг перевірити). 4. Дібрати цікавий ролик зі фрагментами студентського життя або демонстрація використання нових інформаційних технологій. Зберегти цей відеозапис на власному диску для подальшої роботи.


Завдання до лабораторної роботи № 4 Служба для збереження мультимедійних презентацій Slideshare

Соціальний сервіс, що дозволяє конвертувати презентації PowerPoint у формат Flash і призначений для зберігання й подальшого особистого, або спільного їхнього використання. Даний сервіс надає користувачеві можливість демонстрації своїх презентацій в онлайн-режимі. Додавання презентації здійснюється шляхом завантаження файлу з вашого комп'ютера (підтримуються формати PowerPoint, OpenOffice, Keynote або PDF). Подальшого редагування не передбачається. Відразу після розміщення матеріали стають доступними для перегляду іншими користувачами.

1. Переглянути веб-ресурс для збереження презентацій Slideshare (http://www.slideshare.net). 2. Зареєструватися у даному ресурсі. 3. Дібрати невелику мультимедійну презентацію (5-10 слайдів) з тих, що були Вами створені при вивченні різних дисциплін. 4. Завантажити дібрану презентацію. Відправити на e-mail [email protected] лист з посиланням на Вашу презентацію (щоб викладач міг перевірити). 5. Переглянути презентацію за адресою (http://www.slideshare.net/vika_kopoty/prezen-25-kadr) і дописати коментар (3-5 речень).


Завдання до лабораторної роботи № 5 Служба для збереження текстових документів Scribd

Соціальний сервіс, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, розповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні та інше. Документи з Scribd показуються в спеціальному флеш-модулі, який можна також вставляти й на будь-які сторінки (наприклад, блоги), використовуючи надаваний сервісом HTML-Код. Цей модуль не набагато гірший за функціям перегляду документа, наприклад, за Microsoft Word. Закачати документ можна у форматі PDF, .doc, .txt тощо.

1. Переглянути веб-ресурс для збереження документів Scribd (www.scribd.com). 2. Зареєструватися у даному ресурсі. 3. Дібрати невелику текстовий документ (1-2 сторінки) з тих, що були Вами особисто створені (бажано, щоб це була творча робота або звіт про результати дослідницької роботи). 4. Завантажити дібраний документ. Відправити на e-mail [email protected] лист з посиланням на Ваш документ (щоб викладач міг перевірити). 5. Переглянути документ за адресою (www.scribd.com/doc/488679) і дописати коментар (3-5 речень).