Користувач:4839848

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Білугіна Алла Олександрівна

Про себе

......Навчаюсь в КДПУ ім.Винниченка ,доброзичлива ,щира,весела та старанна.

подорожую

....

Мої роботи

В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис. "Погода і народні прикмети"

Погода і народні прикмети

У щоденної побутової метушні, сучасна людина практично втратив здатність спостерігати, відчувати і розуміти зміни в природі, а погоду, частіше всього, дізнається виключно з метеосводок. Однак за даними статистики тільки в 80% випадків прогнози погоди є точними. Це означає, що в 20% випадків люди «озброюються» непотрібними парасолями або, навпаки, виявляються зовсім не готовими до негоди. Змінити становище можна, якщо поспостерігати за тим, що відбувається навколо. Так, як це робили наші предки протягом декількох тисяч років. Вже в перші дні осені природа робить нам чимало підказок про переміну погоди! А найголовніше полягає в тому, що, на відміну від короткочасних метеорологічних прогнозів, народні прикмети здатні передбачити «положення справ» на кілька днів і навіть тижнів вперед. Не дивно, адже прикмети прийшли до нас з сивої давнини, а в колишні часи короткострокові прогнози були не так важливі, як довгострокові зміни погоди, які могли істотно вплинути на життя людей. Згадаємо деякі з них.

Довгострокові прогнози восени

Посушливий вересень – пізня зима Холодний вересень – сніг зійде рано. Погана осінь - дощова весна. Берези починають жовтіти з верхівки – зима буде суворою, а весна ранньою. Якщо горіхів багато, а грибів немає – зима буде сніжною і суворою. Листя довго залишаються зеленими – до короткої теплої зими. Дуже тепла осінь – на дуже холодної зими. Значущі календарні дати вересня, жовтня і листопада Якщо 14 вересня (День Семена - летопроводца) стоїть ясна погода - буде тепла, але дощова осінь. Якщо негода – можлива тривала посуха. Якщо 14 жовтня (Покрова) вітер дме в північно-східному напрямку, значить, зима буде холодною. Якщо у південному напрямку – зима буде теплою. Західний вітер 14 жовтня обіцяє дуже сніжну зиму. Якщо 21 листопада (Михайлов день) з'являється іній – значить, скоро буде багато снігу, якщо туман – настає стійке потепління. Прикмети поганої погоди восени Мурахи добре вміють передбачати проливні дощі і повені. Якщо вони поспішають в свій мурашник і «закривають за собою» вхід - нас чекає злива. Якщо ж залишають мурашник і піднімаються вгору на дерева – це ознака проливних дощів протягом декількох днів. До речі, подібним чином поводяться і «іноземні мурахи - провісники». Наприклад, Амазонські перед дощем мурахи спрямовуються геть від водойм, не розбираючи напрямку. Якщо тіло гусениць ведмедиць пофарбовано переважно в рудий колір – варто чекати швидких суворих морозів. Чути тріск дров і від вогню сиплються іскри - дощ і вітер, ймовірно, вже на порозі. Якщо у жолудів товста шкірка – чекай похолодання і швидкої суворої зими. Якщо багато павутиння тчуть павуки в сонячний полудень – до вечора того ж дня чекай поривчастий вітер. Наприкінці осені білка метається в пошуках їжі для зимових запасів – скоро настануть сильні холоди. Швидкий передвіщає дощ, неспокійно спить, собака і, заслонившаяся лапою під час сну, кішка. Восени птахи летять низько – до холодів. Якщо після заходу Сонця на півночі з'являється велика біла хмара – негода затягнеться на кілька тижнів. Прикмети гарної погоди восени

У народі кажуть, якщо в лісі багато калини – осінь буде тепла і дощова. Мало – суха і тепла. Багаття горить яскравим полум'ям – значить, буде чудова погода. «Тче хорошу погоду» павук. Якщо, незважаючи на дощ, він виходить з укриття і починає снувати павутину – це знак, що незабаром дощ припиниться і з'явиться сонце. Часті крики зозулі в лісі тепло віщують. Восени птахи летять високо – боятися дощу не варто, день буде теплим.