Навчальний курс "Інформаційно-комунікаційні технології у політології" (для ІІІ курсу)
Назва курсу
Інформаційно-комунікаційні технології у політології
Освітньо-кваліфікаційний рівень: Бакалавр
Напрям підготовки,спеціальність:
Факультет історії та права
Шифр галузі: 05
Галузь знань: Соціальні та поведінкові науки
Спеціальність: 052 "Політологія"
Мета та завдання навчального курсу
Мета ..............
Завдання .....................
У результаті вивчення навчального курсу студент повинен
знати: ....................
вміти: ...................
Автор курсу
Копотій Вікторія Володимирівна
Учасники
Сторінка координування курсу "ІКТ у політології" (для ІІІ курсу)
Графік навчання
Варіант Структура
Змістовий модуль 1
Навчальні теми змістового модуля 1.
Змістовий модуль 2
Навчальні теми змістового модуля 2.
Змістовий модуль 3
Навчальні теми змістового модуля 3.
Змістовий модуль 4
Навчальні теми змістового модуля 4.
Зміст курсу
Завдання для лабораторних робіт та самостійного опрацювання
Навчальний проект "Політичний атлас"
Основна мета навчального проекту "Політичний атлас" – здійснити комплексний порівняльний аналіз 192 країн світу, розробити по можливості класифікацію та здійснити аналіз динаміки структур світової політики.
У сучасному світі є 192 суверенні держави. Всі вони є членами ООН й в цьому сенсі належать щодо одного світового "клубу". При цьому кожна із країн має тільки їй притаманні особливості, займає особливе місце у взаємопов'язаній глобальній співдружності. Всі країни унікальні за своїми політичними та іншим характеристиками, перебувають на різних етапах розвитку, вирішуючи власні специфічні національні завдання.
Із даного приводу у проекті й ставляться питання: як і за якими критеріями порівнювати між собою такі унікальні явища світової політики, як сучасні країни; як у порівнянні країн сьогоднішнього світу враховувати особливості їхньої історії та культури, рівні, етапи та траєкторії суспільно-політичного розвитку і їх національні пріоритети; чи можна за єдиними критеріями порівнювати, наприклад, рівні демократичного розвитку сьогоднішньої Великобританії і якої-небудь нової країни, лише приступившої щодо будівництва демократичних інститутів та практик; чи можна порівнювати, на перший погляд, непорівнювані США і Бенін, Нідерланди та Тувалу, Туркменістан й Сан-Марино; як забезпечити наукову строгість аналізу; яку роль кількісні методи можуть грати в порівняльному аналізі політичних систем і політичних режимів сучасних країн; як же виділити ті ключові чинники, які значимим чином впливають на становище національних політій у структурі їх взаємозв'язків.
Завдання для участі у навчальному проекті "Політичний атлас"
У процесі вивчення курсу студент проводить дослідження у рамках проекту “Політичний атлас” і публікує результати у різноманітних веб-ресурсах:
- Продумати тему для власного дослідження, яке буде проводиться у рамках навчального проекту “Політичний атлас”.
- Створити і заповнити вікі-статтю до проекту “Політичний атлас” (на Вікі-КДПУ) за допомогою вікі-шаблона Шаблон:Стаття проекту "Політичний атлас".
- Створити текстовий документ Проект "Політичний атлас" за (Шаблон опису). Посилання на документ розмістити у власній сторінці до проекту.
- Створити календар проведення дослідження у Google Календар.
- Підготувати опитувальник або анкету (до 5 запитань) для визначення суспільної думки (Google Форма).
- Створити блог або власний сайт, у якому опублікувати результати власного дослідження, розмістити посилання на документи та матеріали (Blogger або WordPress).
- Перевірити власну вікі-статтю та матеріали на сайті на плагіат.
- Для ознайомлення із результатами дослідження підготувати "Публікацію" (буклет, брошюра, інфографіка тощо) засобами http://canva.com.
- Для публічного захисту підготувати мультимедійну презентацію (4-8 слайдів) власного дослідження і опублікувати посилання неї (GoogleДиск, Slideshare, Prezi тощо).
- Матеріали дослідження оформити у вигляді текстового документу із змістом списком літератури, які створені автоматично.
Шкала оцінювання
Список залікових складових елементів портфоліо навчального проекту
- [ Електронний журнал оцінок студентів з курсу "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (для магістрів) 2017]
Завдання до теми "Технології Вікі-Вікі"
Служба Вікі-КДПУ
ВікіВікі (wikiwiki – походить з гавайської «швидко-швидко») – це гіпертекстове середовище, яке відносять до сервісів Веб 2.0, колекція взаємопов’язаних між собою текстових сторінок, до яких кожний зареєстрований користувач інтернету може вносити свої зміни (за виключенням певної кількості статичних веб-сторінок) або створити нову сторінку. Середовище ВікіВікі має переваги над іншими веб-ресурсами: можливість багатократно правити текст; облік змін, що були внесені до змісту сторінки, та можливість повернутися до попередньої версії; сторінка обговорень до кожної статті, де відвідувач може залишити свої коментарі.
Вікіпедія – це відкрита багатомовна онлайнова енциклопедія, що побудована на Вікі-технології. Ця технологія дозволяє кожному користувачеві Інтернету вносити свої зміни до змісту будь-якої сторінки (за виключенням певної кількості статичних веб-сторінок) або створити нову сторінку (наприклад, для поняття, яке ще не визначене). Англомовна Вікіпедія – це найбільш повна енциклопедія у світі, що охоплює усі галузі знання. Вікіпедія є дуже динамічним проектом, щодня тисячі статей змінюються мільйонами користувачів по всьому світу, забезпечуючи виключну актуальність інформаційного змісту цієї енциклопедії.
Інструменти Вікі-середовища застосовуються з різною метою: як персональний інформаційний менеджер; як засіб організації спільної роботи над колективними проектами; як колективна електронна дошка, на якій може писати ціла група; як база даних – сховище колективного досвіду. Також середовище Вікі-Вікі широко використовують у дистанційній формі навчання, для організації позакласної й позашкільної роботи зі школярами, створюють на цій платформі енциклопедії, посібники, підручники тощо.
У Кіровоградському державному педагогічному університеті теж функціонує вікі-сайт Вікі-КДПУ (http://wiki.kspu.kr.ua), для реалізації якого була обрана платформа на базі вільного серверного програмного забезпечення MediaWiki.
ВікіОсвіта – мережеве об'єднання учасників навчально-виховного процесу для:
- спільного створення зібрання сучасних, безкоштовних, вільно розповсюджуваних освітніх ресурсів;
- опанування нових інформаційних технологій;
- опанування нових організаційних форм навчальної діяльності.
Інформаційні ресурси
- Болілий В.О. Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ. Частина І. Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ: Навчальний посібник для учасників довгострокового підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників / Болілий В.О., Копотій В.В. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2015. – 44 с.
- Болілий В.О. Вікі-КДПУ. Довідник користувача: Навчальний посібник / Болілий В.О., Копотій В.В., Іванова Л.В. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2015. – 26 с.
- Болілий В.О. Вікі-портал як складова відкритого освітнього середовища сучасного університету / В.О. Болілий, В.В. Копотій // Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету: зб. наук. праць / [редкол: Н.В. Морзе, Р.К. Махачашвілі, О.П. Буйницька; за заг. ред. Н.В. Морзе]; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. – Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. – С. 12-29. – Режим доступу: http://openedu.kubg.edu.ua/journal/index.php/openedu/article/view/1#.VlRpG4Sli1F
- Болілий В.О. Відкриті вікі-курси в освітньому процесі сучасного університету / В.О. Болілий, В.В. Копотій // Наукові записки. – Випуск 9. – Серія: Проблеми методики фізико-математичної і технологічної освіти. Частина 3. –Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2016. – С. 151-158
Завдання
- Переглянути Вікі-КДПУ (http://wiki.kspu.kr.ua). Знайти у розділі "Аудиторіум" Навчальний курс "Інформаційно-комунікаційні технології у політології" (для ІІІ курсу).
- Використовуючи кнопку авторизуйтесь у системі Вікі-КДПУ. Для цього введіть логін і пароль.
- Після авторизації перейдіть у вікно налаштувань, уведіть адресу діючої електронної пошти та натисніть кнопку Зберегти. До Вашої поштової скрині буде відправлено листа із запитом підтвердження електронної поштової адреси.
- Після реєстрації у Вікі-середовищі автоматично створюється власна сторінка користувача (власний міні-сайт). Заповніть власну сторінку за шаблоном {{subst:Шаблон:Персональна сторінка}}. Надалі можна буде наповнювати цю сторінку іншими посиланнями на Ваші роботи.
- Вставте внутрішнє посилання на власну сторінку користувача на сторінку Сторінка координування курсу "ІКТ у політології" (для ІІІ курсу). Приклад посилання [[Користувач:1068903| Бодня Людмила Володимирівна]]. Зверніть увагу, що назва власної сторінки користувача складається з службового слова Користувач: та Імені користувача (логіна) у системі Вікі-КДПУ.
- На власній сторінці користувача у розділі Про себе створити внутрішнє посилання на сторінку своєї групи, а у розділі Навчальні курси та Проекти в яких беру участь – на сторінку нашого курсу Навчальний курс "Інформаційно-комунікаційні технології у політології" (для ІІІ курсу).
- На власній сторінці користувача у розділі Мої роботи створити внутрішнє посилання на нову статтю. У назві статті вказати прізвище та ім'я виконавця. Наприклад, Стаття до проекту "Політичний атлас" (Прізвище, Ім'я). Заповнити нову статтю за шаблоном Шаблон:Стаття проекту "Політичний атлас".
- Дібрати тему для власної статті до проекту "Політичний атлас".
Увага! Усі довідкові матеріали про Вікі-розмітку тексту розміщені у розділі Довідка Вікі-КДПУ.
Завдання до теми "Хмарні технології"
Сервіси Google. Хмарка-КДПУ
Календар Google - безкоштовна відкрита інтерактивна служба "Календар". За допомогою календаря Google простіше відстежити усі важливі життєві події - дні народження, збори, спортивні заходи, прийоми у лікарів - все в одному місці. За допомогою календаря Google можна легко призначати заходи і розсилати запрошення, надавати до них доступ друзям та колегам (чи зберігати тільки для особистого використання), а також знаходити заходи, що цікавлять Вас, в Інтернеті. Він допомагає привести справи в порядок.
Сервіс Диск Google дає можливість користувачам завантажувати, створювати й працювати з текстовими, табличними документами і презентаціями просто у вікні браузера. Документи можна форматувати і редагувати в режимі он-лайн, редагувати документи разом з іншими людьми, публікувати документі в Інтернеті для всіх користувачів у вигляді веб-сторінок або поміщати документи у свій блог.
Використовуючи цей сервіс, користувач не лише економить на офісному пакеті, а повністю перебудовує свою роботу з документами. Всі важливі документи, які бажано мати "під рукою", можна тепер зберігати в мережі, редагувати з будь-якого комп'ютера і легко і швидко відправляти електронною поштою. Але головне - це можливість спільної роботи з документами. Ці переваги дозволять по-новому організувати роботу у мережевому проекті.
До 2014 року для збереження та обміну файлами в університеті користувалися хмарними сервісами Диск Google, iCloud, Dropbox тощо. Із вересня 2014 року на веб-сервері КДПУ розпочав свою роботу власний хмарний сервіс «Хмарка-КДПУ» (https://owncloud.kspu.kr.ua) на вільно розповсюджуваній платформі OwnCloud. Хмарне сховище надало інструменти для збереження, публікації й обміну інформаційними ресурсами із гнучкими налаштуваннями доступу через інтернет без ризику неправомірного втручання. Хмарка-КДПУ використовується для публікації навчально-методичних матеріалів у текстових форматах (PDF, DOC або ODF), аудіо- і відео-файлів на сторінках вікі-курсів у вигляді URL-посилань.
Інформаційні ресурси
- Болілий В.О. Хмарка-КДПУ. Довідник користувача: Навчальний посібник / Болілий В.О., Рєзіна О.В, Діхтяр М.Ю. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2015. – 48 с.
- Болілий В.О. Хмарне сховище навчального закладу на базі ВПЗ Owncloud / В.О. Болілий, В.В. Копотій // Матеріали VІI-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Free and Open Source Software», Харків, 24-27 листопада 2015 р. – Харків: Харківський національний університет будівництва та архітектури, 2015. – С. 74.
- 15 невероятно полезных сервисов Google, о которых вы и не подозревали
- Алексей Каптерев "Смерть от Power Point (и как от нее спастись)"
- Алексей Каптерев "Почему презентации так трудно делать"
- Як оформити презентацію
Завдання
- Зареєструватися у Google.
- Переглянути веб-ресурс Google Календар (https://www.google.com/calendar), завантажити зі сторінки Google.
- Налаштувати відправлення нагадувань на електронну пошту та мобільний телефон.
- Створити новий календар План роботи у проекті "Політичний атлас" та налаштувати вільний доступ для усіх користувачів. Наприклад, Календарь сетевого проекта "25-й кадр. Миф или реальность" за грудень 2007 року.
- Переглянути веб-ресурс Диск Google.
- Створити текстовий документ Проект "Політичний атлас" за шаблоном (Шаблон опису). Посилання на документ розмістити у власній сторінці до проекту.
- Під час заняття створити колективну презентацію, у якій описати свою проблему дослідження.
1 група:https://docs.google.com/presentation/d/1Crz_RoRNnjhKkze7Vd7FMnP5ThGVPDJ0G6KgV6FEz2w/edit?usp=sharing
Ресурси
Рекомендована література
Базова
Допоміжна
Інформаційні ресурси
---