Плівкові та цифрові фотоапарати серії «Олімпус»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

ГоловнаІсторія комп'ютерної технікиІсторія комп'ютерної техніки/Домеханічні обчислювачіПлівкові та цифрові фотоапарати серії «Олімпус»

Emblema-MIT.png

Загальний опис (принцип дії) Лахаузов Микола, 36 група

Компактні фотокамери Olympus, як правило, пропонують середній рівень функціональності за привабливо низьку ціну (виняток - просунутий «світлосильний» компакт для досвідчених фотографів Olympus XZ-2). У системному класі, навпаки, Olympus намагається випускати дорогі преміальні моделі. Ідеальний приклад - «ретро-беззеркалка» OM-D E-M5.

Історична довідка

Фірма раніше називалася Takachiho Seisakusho і була створена в 1919р юристом Такеші Ямашита. Спочатку фірма займалася виробництвом різних термометрів. Надалі в фірму був притягнутий Шинтаро Терада, який вважався професійним оптиком і технологом.

Розробивши і випустивши в продаж перший мікроскоп з шестисот - кратним збільшенням, компанія починає заробляти більший прибуток, і, зупинивши виробництво термометрів, повністю переходить на виробництво мікроскопів.

Протягом тридцятих років розвиток фототехніки набирав швидких темпів. І, зваживши всі переваги випуску фототехніки, фірма вирішує почати її виробництво.

Перший фотоапарат Semi Olympus I був випущений в 1936 році, проте з власних розробок компанії там був тільки об'єктив Zuiko 75mm f /4.5. Повністю автентичної стала друга модель - Semi Olympus II.

Цифрові фотоапарати Olympus

Ol.jpg

Першим цифровим фотоапаратом Olympus став Olumpus VC100. Це була звичайна «мильниця» з CCD-сенсором дозволом 0,36 Мп. Через низьку розмірність фотографії не можна було друкувати - тільки переглядати на екрані телевізора. Перший повноцінний цифровий фотоапарат компанія випустила в 1996 - це був Olympus Camedia C-800L. Сенсор 0,81 мп, маленький об'єктив і «мильничний» корпус - фотоапарат вийшов дуже простим. Зате дешевим: завдяки низькій ціні Olympus Camedia C-800L продавався дуже непогано.

Через рік після випуску першої цифромильниці в продажу з'явилася і перша цифрозеркалка. Сенсор з роздільною здатністю 1,8 мп і вбудований об'єктив - вийшло щось веселе, але через низьку розмірність не дуже затребуване.

Серйозну спробу вийти на ринок техніки для справжніх фотографів Olympus зробив лише в 2001 році, коли в продаж надійшов фотоапарат Olympus Сamedia E-10. На жаль - знову невдало - конкуренти вже щосили використовували кроп-сенсори, які були в півтора рази менше повного кадру, а Сamedia E-10 мала скромний і дуже галасливий 2/3 "CCD-сенсор. Крім того - знову вбудований об'єктив Zuiko 34-140 (в 35 мм. Еквіваленті) f / 2-2.4. 2003 рік - нова спроба: в магазинах з'являється Olympus E-1с сенсором формат 4/3 (18 x 13,5мм - приблизно в два рази менше повного кадру). Завдяки маленькому сенсору фотоапарати також виходять маленькими і, крім того, у Olympus немає проблем зі створенням гарної світлосильной оптики для невеликої матриці.

Технічні характеристики

У 1955 компанія почала продавати Далекомірний фотоапарат Olympus 35-S I під об'єктиви з різьбленням 42 мм.

У 1957 році з'явилася камера Olympus Wide з незмінним ширококутним об'єктивом. У 1958 була випущена Olympus Ace зі змінною оптикою, причому затвор розташовувався в об'єктиві. Доступних об'єктивів було три 35, 45 і 80 мм. У кожен по затвору - в результаті вийшло дорого, але змінна оптика того коштувала.

У 1959 Olympus випустив Olympus Pen - справжній шедевр. Кадр фотоапарата мав розмір 18 * 24 і містився на звичайній плівці розміром 36 * 24 мм. Таким чином на одному кадрі плівки Olympus Pen міг розмістити два знімка, що робило їх удвічі дешевше і дозволяло відзняти до 72 кадрів без заміни. Чи варто говорити, що все фотоапарати цієї лінійки продавалися просто чудово? У 1963 фірма випустила Olympus Pen F. Це була професійна дальномеркамі з обертовим титановим затвором і дуже компактним корпусом. Модель була сумісна з 17 об'єктивами і великою кількістю додаткових приладів - експонометрії, пентапризми, макромехамі і багато ще чого.

Протягом шістдесятих лінійка Olympus Pen була локомотивом бізнесу компанії.

Ftl.jpg

Однак паралельно з їх виробництвом компанія працювала також над створенням повнокадровому фотоапарата, який зміг би конкурувати з кращими профсістемамі того часу. Як козиря компанія вирішила вибрати знову ж компактність: дзеркалки Олімпус повинні були стати самими маленькими і зручними.

Першою моделлю нової лінійки став напівпрофесійний дзеркальний фотоапарат Olympus FTL, який з'явився в 1971 році.

У 1972 в продаж надійшов Olympus M1, але тут компанія зробила помилку. Німецька компанія Leica, що випускала легендарну Leica M1 з 1959 року, пригрозила судом. Прийшов додати в назву ще одну букву і назвати фотоапарат Olympus OM1. Olympus OM1 важив близько 600 грам, що в порівнянні з кілограмовими зеркалками від Nikon було просто фантастикою. При цьому фотоапарат мали вбудований експонометр, повноцінний затвор, який міг відпрацювати витримки до 1/1000 і металевий корпус. Об'єктивів було випущено навіть не багато, а дуже багато - причому все непогані і досить компактні. Крім об'єктивів компанія випустила величезну кількість допоборудования - в загальному, для підтримки нової системи було зроблено абсолютно все.

Система виявилася дуже дорогою, але все ж знайшла свого покупця - завдяки компактності і високій якості. Можливості інтеграції з телескопами і мікроскопами зробили систему популярної серед представників науки і медицини, а компактність забезпечила її популярність серед фотопутешественников всіх сортів. У 1982 році Olympus зробив першу спробу виготовити камеру з автофокусом. Так з'явився Olympus OM30. Головною його особливістю було видошукач з електронним датчиком, який спрацьовував при наведенні на різкість, включаючи індикатор. До цієї систем компанія випустила новий об'єктив Zuiko 35-70 f / 4 з електроприводом. Вийшов повноцінний автофокус. При цьому, правда, зводити затвор і перемотувати плівку доводилося вручну.

Фото, відео-матеріали

Olympus.jpg Olympus-FE-46.jpg Olympus-PEN-E-PL7.jpg Oly.jpg

Список використаних джерел

[1]
[2]
[3]
[4]