Джерело еталонного випромінювання на напівпровідниковій основі ДЕВ-3Н

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Користувач:3128248

Emblema-MIT.png

Загальний опис (принцип дії)

Пропонований генератор ДЕВ-3Н є спробою створення джерела лінійчастих спектрів з кульковими безелектродними лампами типу ВСБ-2 на принципово відмінній елементній базі.

Історична довідка

Прилад ДЕВ-3Н змонтовано на платі фольгованого склотекстоліту за методикою, запропонованою С.Жутяєвим, що не потребеє хімічного травлення плати відповідно до норм і вимог безпеки життєдіяльності.

Технічні характеристики

Технічні характеристики

Сфера застосування

Використання пропонованого джерела спектрів для постановки різноманітних навчальних дослідів характеризується рядом методичних особливостей: 1.Практика показує, що демонстраційні досліди із пропонованим джерелом ДЕВ-3Н раціонально ставити у класах з невеликою кількістю учнів(порядку 15-20 осіб),що можливо у ліцеях, коледжах, особливо і сільських школах. В аудиторіях із більшою кількістю учнів демонстрації доцільно показувати у прохідному світлі, коли демонстраційну картину у вигляді спектра спрямовують на прозорий матовий екран, що розміщений між установкою та учнями. 2.Під час проведення фронтальних спостережень і фронтальних лабораторних робіт учитель, як правило, використовує одне джерело, яке розташоване, на демонстраційному столі і є загальним приладом для вивчення його випромінювання усіма учнями класу. Вчитель рекомендує учням спостереження вести і замальовувати спектральні лінії на фоні демонстраційної лінійки або визначити певні параметри відхилення спектральних ліній чи розраховувати конкретне значення фізичної величини. 3.У ході організації та проведення фізичного практикуму, а також під час самостійних індивідуальних досліджень учнів, слід запропонувати найбільш раціональне розміщення лабораторних установок з тим, щоб на результати спектроскопічних досліджень не впливали побічні оптичні явища (випромінювання від освітлювальних ламп, денне світло чи дзеркальне їх відображення і т. п. ).

Фото, відео-матеріали

Тут розмістіть власні фото або фото з відкритих джерел, а також посилання на відео

Список використаних джерел

[[Величко С.П., Сірик Е.П. Нове навчальне обладнання для спектральних досліджень. Посібник для студ. фіз.-мат. фак-тів пед.вищих навч.закладів.-2-е вид., перероб.- Кіровоград: ТОВ "Імекс-ЛТД", 2006.- 202с. ]]