Лабораторна робота №3(Д)
Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 17:12, 27 березня 2017; 46591 (обговорення • внесок)
Коротка специфікація форматів
- Формат BMP – формат растрових зображень, що підтримується Windows–сумісними програмами. Дозволяє використовувати палітри в 2, 16, 256 кольорів або повну палітру в 16 млн. кольорів. Файли стискуються без втрат. У даному форматі можна зберігати лише одношарові растри.
- Формат JPG - призначений для зменшення розмірів файлів растрових зображень, що мають плавні переходи кольорових тонів і відтінків. Дозволяє регулювати співвідношення між мірою стискання файлу і якістю зображення. JPEG стискує зображення, зберігаючи його повну чорно-білу версію і більшу частину колірної інформації. Так як зберігається не вся колірна інформація, JPEG є форматом зі втратами, що проявляється, особливо в сильно стиснених файлах, в вигляді розмитого або випадкового розподілення пікселів. Не підтримує анімацію.
- Формат GIF - є растровим форматом і розроблявся для мереж з низькими швидкостями передачі даних. Він став першим графічним форматом, що підтримується Web. GIF здатен ефективно стискати графічні дані (до 40%), його просто розмістити на сторінці, але він не підтримується браузерами в повному обсязі. Підтримує анімацію і прозорість.
- Формат PNG - є растровим, стандартизований в 1995 році і призначений для публікації зображень в Інтернеті. PNG підтримує три типи зображень – кольорові з глибиною 8 або 24 біти і чорно-білі з градацією 256 відтінків сірого. Стискання інформації здійснюється без втрат. Підтримує анімацію і прозорість.
- Формат PDF – векторний формат, що підтримує графічні ілюстрації будь-якого типу (векторні чи растрові). Зовнішній вигляд документа не змінюється при переносі його в іншу систему. Формат може використовуватись як архіватор, стискуючи дані.