Навчальний курс "Інформаційно-комунікаційні технології у політології" (для ІІІ курсу)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Назва курсу

Інформаційно-комунікаційні технології у політології


Освітньо-кваліфікаційний рівень: Бакалавр

Напрям підготовки,спеціальність:

Факультет історії та права

Шифр галузі: 05

Галузь знань: Соціальні та поведінкові науки

Спеціальність: 052 "Політологія"

Мета та завдання навчального курсу

Мета ..............

Завдання .....................

У результаті вивчення навчального курсу студент повинен

знати: ....................

вміти: ...................


Автор курсу

Копотій Вікторія Володимирівна


Учасники

Сторінка координування курсу "ІКТ у політології" (для ІІІ курсу)



Графік навчання

Варіант Структура

Змістовий модуль 1

Навчальні теми змістового модуля 1.

Змістовий модуль 2

Навчальні теми змістового модуля 2.

Змістовий модуль 3

Навчальні теми змістового модуля 3.

Змістовий модуль 4

Навчальні теми змістового модуля 4.


Зміст курсу

Завдання для лабораторних робіт та самостійного опрацювання

Навчальний проект "Політичний атлас"


Завдання для участі у навчальному проекті "Політичний атлас"

У процесі вивчення курсу студент проводить дослідження у рамках проекту “Політичний атлас” і публікує результати у різноманітних веб-ресурсах:

  1. Продумати тему для власного дослідження, яке буде проводиться у рамках навчального проекту “Глобальні проблеми сучасності”.
  2. Створити і заповнити вікі-статтю до проекту "Глобальні проблеми сучасності" (на Вікі-КДПУ) за допомогою вікі-шаблона Шаблон:Стаття проекту "Глобальні проблеми сучасності".
  3. Дібрати із наукометричних баз 5 наукових публікацій (статей або монографій) до списку інформаційних джерел власної статті до проекту “Глобальні проблеми сучасності”.
  4. Створити текстовий документ Опис проблеми дослідження за (Шаблон опису дослідження). Посилання на документ розмістити у власній сторінці до проекту.
  5. Створити календар проведення дослідження у Google Календар.
  6. Створити блог, у якому опублікувати результати власного дослідження, розмістити посилання на документи та матеріали (Blogger, WordPress тощо).
  7. Підготувати макет для майбутньої стінгазети або постеру із результатами дослідження (WikiWall,Linoit тощо).
  8. Розробити тест (до 10 тестових завдань) для перевірки знань із теми дослідження використовуючи один із ресурсів: Майстер-Тест, Google Форма, Moodle-КДПУ, Вікі Тести тощо.
  9. Підготувати опитувальник або анкету (до 5 запитань) для визначення суспільної думки (Google Форма).
  10. Створити пізнавальну гру для ознайомлення студентів із проблемою дослідження або для перевірки знань з теми (Study Stack, Gamestar Mechanic тощо).
  11. Для ознайомлення інших студентів із результатами дослідження підготувати "Публікацію" (буклет, брошюра, інфографіка тощо) засобами http://canva.com.
  12. Навчальний проект "Глобальні проблеми сучасності" передбачає проведення публічного захисту, до якого необхідно підготувати мультимедійну презентацію (4-8 слайдів) власного дослідження і опублікувати посилання неї (GoogleДиск, Slideshare, Prezi тощо).

Шкала оцінювання

Завдання до теми "Технології Вікі-Вікі"

Служба Вікі-КДПУ. Технології Вікі-Вікі у навчальному процесі. Вікі-курси. Вікі-проекти

WikiKSPU.png

ВікіВікі (wikiwiki – походить з гавайської «швидко-швидко») – це гіпертекстове середовище, яке відносять до сервісів Веб 2.0, колекція взаємопов’язаних між собою текстових сторінок, до яких кожний зареєстрований користувач інтернету може вносити свої зміни (за виключенням певної кількості статичних веб-сторінок) або створити нову сторінку. Середовище ВікіВікі має переваги над іншими веб-ресурсами: можливість багатократно правити текст; облік змін, що були внесені до змісту сторінки, та можливість повернутися до попередньої версії; сторінка обговорень до кожної статті, де відвідувач може залишити свої коментарі.

Вікіпедія – це відкрита багатомовна онлайнова енциклопедія, що побудована на Вікі-технології. Ця технологія дозволяє кожному користувачеві Інтернету вносити свої зміни до змісту будь-якої сторінки (за виключенням певної кількості статичних веб-сторінок) або створити нову сторінку (наприклад, для поняття, яке ще не визначене). Англомовна Вікіпедія – це найбільш повна енциклопедія у світі, що охоплює усі галузі знання. Вікіпедія є дуже динамічним проектом, щодня тисячі статей змінюються мільйонами користувачів по всьому світу, забезпечуючи виключну актуальність інформаційного змісту цієї енциклопедії.

Інструменти Вікі-середовища застосовуються з різною метою: як персональний інформаційний менеджер; як засіб організації спільної роботи над колективними проектами; як колективна електронна дошка, на якій може писати ціла група; як база даних – сховище колективного досвіду. Також середовище Вікі-Вікі широко використовують у дистанційній формі навчання, для організації позакласної й позашкільної роботи зі школярами, створюють на цій платформі енциклопедії, посібники, підручники тощо.

Отсканированный документ-3.jpg

У Кіровоградському державному педагогічному університеті теж функціонує вікі-сайт Вікі-КДПУ (http://wiki.kspu.kr.ua), для реалізації якого була обрана платформа на базі вільного серверного програмного забезпечення MediaWiki.

ВікіОсвіта – мережеве об'єднання учасників навчально-виховного процесу для:

  • спільного створення зібрання сучасних, безкоштовних, вільно розповсюджуваних освітніх ресурсів;
  • опанування нових інформаційних технологій;
  • опанування нових організаційних форм навчальної діяльності.


Інформаційні ресурси

  1. Болілий В.О. Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ. Частина І. Вікі-КДПУ і Хмарка-КДПУ: Навчальний посібник для учасників довгострокового підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників / Болілий В.О., Копотій В.В. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2015. – 44 с.
  2. Болілий В.О. Вікі-КДПУ. Довідник користувача: Навчальний посібник / Болілий В.О., Копотій В.В., Іванова Л.В. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2015. – 26 с.
  3. Болілий В.О. Вікі-портал як складова відкритого освітнього середовища сучасного університету / В.О. Болілий, В.В. Копотій // Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету: зб. наук. праць / [редкол: Н.В. Морзе, Р.К. Махачашвілі, О.П. Буйницька; за заг. ред. Н.В. Морзе]; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. – Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. – С. 12-29. – Режим доступу: http://openedu.kubg.edu.ua/journal/index.php/openedu/article/view/1#.VlRpG4Sli1F
  4. Болілий В.О. Відкриті вікі-курси в освітньому процесі сучасного університету / В.О. Болілий, В.В. Копотій // Наукові записки. – Випуск 9. – Серія: Проблеми методики фізико-математичної і технологічної освіти. Частина 3. –Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2016. – С. 151-158


Завдання

  1. Переглянути Вікі-КДПУ (http://wiki.kspu.kr.ua). Знайти у розділі "Аудиторіум" Навчальний курс "Інформаційно-комунікаційні технології у політології" (для ІІІ курсу).
  2. Використовуючи кнопку Кнопка Увійти Вікі-КДПУ.png авторизуйтесь у системі Вікі-КДПУ. Для цього введіть логін і пароль.
  3. Після авторизації перейдіть у вікно налаштувань, уведіть адресу діючої електронної пошти та натисніть кнопку Зберегти. До Вашої поштової скрині буде відправлено листа із запитом підтвердження електронної поштової адреси.
  4. Після реєстрації у Вікі-середовищі автоматично створюється власна сторінка користувача (власний міні-сайт). Заповніть власну сторінку за шаблоном {{subst:Шаблон:Персональна сторінка}}. Надалі можна буде наповнювати цю сторінку іншими посиланнями на Ваші роботи.
  5. Вставте внутрішнє посилання на власну сторінку користувача на сторінку Сторінка координування курсу "ІКТ у політології" (для ІІІ курсу). Приклад посилання [[Користувач:1068903| Бодня Людмила Володимирівна]]. Зверніть увагу, що назва власної сторінки користувача складається з службового слова Користувач: та Імені користувача (логіна) у системі Вікі-КДПУ.
  6. На власній сторінці користувача у розділі Про себе створити внутрішнє посилання на сторінку своєї групи, а у розділі Навчальні курси та Проекти в яких беру участь – на сторінку нашого курсу Навчальний курс "Інформаційно-комунікаційні технології у політології" (для ІІІ курсу).
  7. На власній сторінці користувача у розділі Мої роботи створити внутрішнє посилання на нову статтю. У назві статті вказати прізвище та ім'я виконавця. Наприклад, Стаття до проекту "Політичний атлас" (Прізвище, Ім'я). Заповнити нову статтю за шаблоном Шаблон:Стаття проекту "Політичний атлас".
  8. Дібрати тему для власної статті до проекту "Політичний атлас".

Увага! Усі довідкові матеріали про Вікі-розмітку тексту розміщені у розділі Довідка Вікі-КДПУ.



Ресурси

Рекомендована література

Базова


Допоміжна

Інформаційні ресурси

---