Моя улюблена пошукова система,Теліс 2017

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

«Google» – надзвичайно успішна компанія, доходи якої за 2014 рік склали близько $66 млрд., а щосекундна кількість пошукових запитів – понад 50 000. Як відомо, «Google» зародилася як дослідницький проект двох аспірантів Стенфордського університету – Ларрі Пейджа та Сергія Бріна, а вже пізніше еволюціонувала в різні види Інтернет-послуг. А поява інвестицій призвела до можливості придбання корпорацією інших компаній, таких як «YouTube», «DoubleClick», «Keyhole, Inc.» (тепер «Google Earth») та «GrandCentral» (тепер «Google Voice»).

Цікаві факти

Назва Google – це математичний термін «гугол» (googol), який позначає число, виражене одиницею з 100 нулями.
Компанія могла б називатися Googol. Коли Шон Андерсон ввів пошуковий запит, щоб перевірити, чи вільне слово в реєстрі доменних імен, але помилково надрукував «google.com». Та помилка виявилася досить вдалою – назва Пейджу сподобалась, і через кілька годин засновники зареєстрували «Google».
Брат Ларрі Пейджа – Карл, у 90-х роках допомагав запуску компанії eGroups, яку в 2000 році за півмільярда доларів купила Yahoo. Навіть як би не з'явився Google, Ларрі Пейдж, швидше за все, працював би в інтернет-індустрії разом зі своїм братом.
Зараз Google складається з 450 000 серверів, зібраних в дата-центри, по всьому світу.
1423182417 43242342.jpg
Основною причиною того, що головна сторінка Google має такий голий вигляд, є той факт, що засновники Google просто не знали мови розмітки HTML, і хотіли швидко зробити простий інтерфейс. Насправді вони навіть довгий час не могли зробити кнопку «Знайти». Відправити пошуковий запит можна було тільки натисканням клавіші Enter на клавіатурі. Фактично, сторінка складалася з однієї лише пошукового рядка. Із-за такого незвичайного вигляду головної сторінки у перших тестах юзабіліті Google було помічено, що бета-тестери просто завантажували сторінку та довго дивилися на неї. Через хвилину, коли нічого не відбувалося, у процес тестування втручалися та запитували, що сталося, на що звичайно слідувала відповідь: «Я чекаю, коли завантажиться все інше». Щоб вирішити цю проблему, було вирішено вставити в код сторінки повідомлення про копірайт як явний маркер кінця сторінки.
Ларрі Пейдж і Сергій Брін вважали, що результати практичного застосування PageRank послужать основою для їх докторської дисертації. До початку 1997 року Він розробив примітивну пошукову систему під назвою BackRub, обробляючу посилання на веб-сторінки.
Перший логотип Google розробляв співзасновник Сергій Брін з допомогою безкоштовної графічної програми. У 1999 році Сергій звернувся за допомогою до Рут Кедар, яка викладала дизайн в Стенфордському університеті. Рут створила грайливий, і на перший погляд, простий логотип. Яскраві кольори логотипу Google викликають приємні почуття радості, ніби ми граємо в дитячу гру, коли використовуємо Google.
Понад 1000 співробітників Google стали мільйонерами в 2004 році, коли компанія вийшла на IPO. Однією з цих щасливчиків стала масажистка, яка працювала там у 1999 році.
В кожному офісі Google є багато різних дивних речей. Наприклад в офісі, що розташований в Тель-Авіві – стоїть трактор.
Засновникам Google, Сергію Бріну і Ларрі Пейджу, належить лише 16% акцій компанії. Ці 16% забезпечують їм сукупний статок у $46 млрд.
Згідно з підрахунками компанії «Google», в даний час людство за два дні генерує стільки ж інформації, скільки воно створило від початку цивілізації до 2003 року.
Коли штат компанії становив лише 40 осіб, вони вже найняли шеф-кухаря.
Ларрі Пейдж і Сергій Брін готові були фактично продати розроблену пошукову систему за $1 млн в 1997 році. Вони поїхали в Силіконову долину, щоб спробувати продати свою розробку, і звернулися в Yahoo, але отримали відмову – тим не потрібна була ні технологія Google, ні ліцензія на право її використання. Молоді вчені вважали Yahoo головним потенційним покупцем (її ключовим елементом були тематичні каталоги, редаговані вручну). У 2002 році Yahoo захотіла придбати Google за $3 млрд, але теж отримала відмову.
Якщо порахувати, скільки хвилин користувачі дивляться відео на YouTube в місяць, то вийде 450 тисяч років.
1423179984 66.jpg