Резистор

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Смутко Марія, Куклінська Юлія

Emblema-MIT.png

Загальний опис (принцип дії)

Резистор - один з найбільш поширених електричних елементів у радіотехніці, теле-відео-аудіотехніки. Рези́стор або о́пір (від лат. resisto — опираюся) — елемент електричного кола, призначений для використання його електричного опору. Основною характеристикою резистора є величина його електричного опору. Для випадку лінійної характеристики значення електричного струму через резистор в залежності від електричної напруги описується законом Ома. Резистори використовують для формування заданих величин струмів і напруг в електричному ланцюзі радіоелектронних пристроїв, створення необхідних електричних режимів активних компонентів, узгодження електричних ланцюгів, поглинання електричної потужності, для застосування в частотозадающих ланцюгах генераторів та фільтрів і т.д.

В даний час нарівні з дискретними резисторами отримують все більше поширення набори резисторів. Конструктивно набори, як правило, оформляються у корпусах мікросхем.

Історична довідка

Одним із найперших електронних приладів можна вважати фото-резистор із селену, винайдений у США У. Смітом в 1873 році. Тоді ж А. Н. Лодигін винайшов перший у світі електровакуумний прилад -лампу розжарювання. Дещо пізніше, таку ж лампу створив і удосконалив відомий американський винахідник Едісон. Електрична дуга була вперше використана для освітлення П. Н. Яблочковим у 1876 році.

Технічні характеристики

Резистори характеризують номінальним значенням електричного опору (від доль Ом до 1000 ГОм), прийнятним відхиленням від нього (0,001...20 %), максимальною потужністю розсіювання (від сотих часток Вт до декількох сотень Вт), граничною електричною напругою та температурним коефіцієнтом електричного опору.

 Основні технічні характеристики резисторів :
- Діапазон номінальних опорів: 1 Ом ... 10 МОм
- Номінальна потужність: 0,125 Вт
- Граничне напруга: 200 В
- Допустимі відхилення опорів: ± 1; ± 2; ± 5; ± 10%
- Діапазон температур: -60 ... +70 ° С
- Мінімальне напрацювання: 30000 год
- Термін зберігання: приблизно 25 років

Сфера застосування

Резистори з кожним роком розширюють сферу впливу і використання. Від низьковольтних кишенькових приладів до високовольтних промислових агрегатів.

Резистори застосовуються в електричних схемах для встановлення сили струму на інших елементах кола, для демпфування коливань у фільтрах тощо.

Зустріти мікроприлад можна в побутових приладах, медичному, технічному обладнанні, вимірювальних пристроях, системах автоматики, ланцюгах живлення, високочастотних лініях, хвилеводах, робототехніки, автотранспортних технологіях, теле-, радіо-, відеоапаратури та інше.

Існують схеми, де використовують резистори в одиничному порядку або встановлюють цілісні конструкції з безлічі таких мікроприладів.

На закінчення можна сказати, що резистори ще довгий час будуть займати значну нішу в побудові електросхем. Адже високий ККД, доступність, простота в експлуатації, малогабаритність дозволяють впровадити микроустройство в будь-яку деталь.

Фото, відео-матеріали

Резистор1.jpg Резистор4.jpg Резистор.jpg Резистор0.jpg

Список використаних джерел

]]