Інструкція по роботі з виносками

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 22:32, 21 лютого 2017; Андронатій Павло Іванович (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Виноски

Виноски забезпечують можливість додавати у текст статті інформацію, що доповнює основний текст джерелами або уточненнями, але не перериває текст у статті. Виноски додаються автором у тексті й автоматично виводяться в окремому розділі (чи розділах) статті за допомогою відповідних тегів або шаблонів. Розділ, де показуються примітки, розташовують наприкінці статті (або розділу).

Здебільшого виноски застосовують для посилань на джерела. Іноді їх також застосовують для пояснення чи уточнення якихось деталей, які насправді важливі, але можуть відвернути увагу від предмета статті, якщо їх розмістити в основному тексті.

Зв'язок між виноскою та текстом забезпечується цифрою або символом у квадратних дужках, які автоматично додаються в основний текст статті у тому місці, де створено виноску. У розділах, де збираються виноски, та ж цифра або символ показуються перед винесеним текстом. Для виносок працює навігація: натиснувши цифру можна перейти з основного тексту до виноски й навпаки.

У MediaWiki виноски можна створювати, застосовуючи пару тегів <ref> та </ref>, між якими розміщується текст виноски. Для зручності на панелі редактора є кнопка Knopka vinoska.png.

Місце, де буде зібрано виноски, визначається тегом <references />. Зазвичай, виноски збирають в окремому розділі наприкінці статті.

Опис Що ви вводите Що ви отримуєте
Виноска Текст сторінки <ref name="test">[http://www.example.org Текст посилання], додатковий текст</ref>. Текст сторінки [1]
Повторне використання тієї ж виноски Текст сторінки <ref name="test" /> Текст сторінки [1]
Показати виноски <references />
  1. 1,0 1,1 Текст посилання, додатковий текст