Портфоліо навчального проекту Плотніков Євгеній Володимирович, 2017
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Ресурси
- 9 Відомості про автора
- 10 Фах, навчальний предмет
- 11 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня історія
Економіка України
Вік учнів, клас
Проект розрахований на учнів 15-16 років, які навчаються у 10 класі
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект передбачений для учнів 10-го класу і має назву «Велика депресія 1929-1933 рр. і шляхи її подолання». Дана тема є передбаченою навчальною програмою з всесвітньої історії рівня стандарт. Матеріал зорієнтований на вивчення протягом 2 тижнів, 3-4 45-хвилинних урока. Протягом зазначеного часу вчитель має ознайомити учнів із завданнями проекту під час показу вступної презентації. Основною метою проекту є прагнення поглибити знання учнів з історії, розвинути абстрактне мислення учнів та навчити їх пов’язувати проблеми минулого з сучасністю. Під час реалізації проекту учні мають бути розділені на 4 групи, які будуть виконувати різні завдання. Результатом роботи груп має стати створення презентацій, публікації і вікі-статті.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання роботи учнів розпочинається із заповнення таблиці ЗХД. Учні на аркуші паперу активізують попередні знання і це дозволяє встановити особисті відносини з матеріалами, які належить вивчити. Учні починають з мозкового штурму ідей в області «Знаю». Пізніше (після демонстрації вчительської презентації), вони поодинці або в групах збирають питання, які вони хочуть вивчити, – «Хочу дізнатися». Потім, коли учні починають відповідати на питання проекту, вони записують отриману інформацію в наступну колонку – «Дізнався». Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій, співбесід (та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів, їхні міркування. Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення. Протягом проекту учні мають провести опитування суспільної думки і надати результати. Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google). Після цього вчитель займається підсумковим оцінюванням (100 балів переводиться в 12 бальну систему оцінювання) та виставляє підсумкові оцінки кожному учню в журнал. Учні повинні вміти користуватися мережею Інтернет.
Опитувальник для визначення суспільної думки
Результати опитування і діаграми
Критерії оцінювання учнівської презентації
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Документ для фасилітації. Карта проекту "Велика депресія та шляхи її подолання", Плотніков, 2017
Ресурси
Д. В. Василенко НАСЛІДКИ ГЛОБАЛЬНОЇ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ ДЛЯ АМЕРИКАНСЬКОЇ МОДЕЛІ КАПІТАЛІЗМУ
Орловська О.В. Світові економічні кризи: причини виникнення, наслідки та шляхи подолання
Підопригора А. Ю. Кризові явища у ХХ ст.
Соболєв В.О. РОЗВИТОК ТЕОРІЇ КРИЗ: УЗАГАЛЬНЕННЯ Й. ШУМПЕТЕРА ТА СУЧАСНІ ПІДХОДИ
Согрин В. Новый курс Ф. Д. Рузвельта: единство слова и дела
Відомості про автора
магістрант 71-ої групи факультету історії та права
Ім'я, прізвище
Євгеній Плотніков
Фах, навчальний предмет
Історія, Всесвітня історія
Навчальний заклад
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Місто\село, район, область
м. Кропивницький
Відомості про тренінг
Курс Intel "Навчання для майбутнього" в Україні ставить за мету допомогти вчителям розвинути навички навчання, що базуються на навчальних потребах учнів, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та методу проектів. Тренінг розраховано на 44 години занять в аудиторії, що об’єднані в одинадцять навчальних модулів. Дана програма дає можливість навчитися ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології у навчальному процесі для формування в учнів навичок 21 століття, покращити результати навчання за допомогою проведення досліджень, комунікації, взаємодії, застосування ефективних стратегій та інших засобів за допомогою тих же ІКТ,а також, що досить важливо, заохотити самостійно визначати напрям навчання та спонукає до розвитку навичок мислення вищих рівнів. В ході проходження тренінгу вчитель має розробити портфоліо навчального проекту, готове до застосування на уроці.
Дати проведення тренінгу
з 7 по 21 лютого 2017 року
Місце проведення тренінгу
м. Кропивницький, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка