Обговорення:Портфоліо навчального проекту Безпеки Олени, 2017

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 20:29, 15 лютого 2017; 920324 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

"Пізнання світу почути неможливо без розуміння й переживання музики, без глибокої потреби слухати музику й діставати насолоду від неї. Без музики важко переконати людину, яка вступає в світ, у тому, що людина прекрасна, а це переконання по суті є основою емоційної, естетичної, моральної культури". (В. Сухомлинський)

З незапам’ятних часів людину постійно оточували звуки. Не було ще ніякої музики, але існував спів птахів, шелест листя, дзюрчання струмків. Вся ці звуки оточували людину та інформували її про навкілля. Людина сприймає звуки по-різному. Високий вереск був сигналом тривоги, але свист вітру, шум дощу мали для людини заспокійливе значення. Музика активізує розумові здібності, працездатність та зосередженість, здатна розвивати та підвищувати інтелект людини. Музика – феноменальне явище. ЇЇ взаємодії з людиною надзвичайні. Мелодичні звуки творять чудо – в людині прокидається і перетворюється душа, змінюється стан, настрій. Музика панує над кожними емоціями, а емоції перемагають навіть фізичну біль. Стародавні мудреці стверджували, що музика, її перші звуки народились одночасно зі створенням світу. Усі стародавні навчання мають в собі подібні утворення і досвід впливу музики на тварини, рослини і людину. Ще на зорі цивілізації був помічений цілющий вплив музики на організм людини. Під дію зачаровуючих звуків музики відбувалось покращення самопочуття та настрою, зменшення болісних відчуттів, страху, повернення людині бадьорості, енергії. Музика активізує розумові здібності, а також працездатність та зосередженість, здатна розвивати та підвищувати інтелект людини.

Основною задачею проекту буде визначити роль музики в житті суспільства та порівняти живу та електронну музику, визначити їх переваги та недоліки. Учні будуть досліджувати поставлену перед ними проблему «Музика і мистецтво слова. Пісня і поезія». Для цього потрібно виконати такі завдання: Порівняти живу та електронну музику, визначити їх переваги та недоліки.

  1. Визначитися із функціями музичного мистецтва в житті суспільства.
  2. Поміркувати над тим, чи можна замінити живу музику на електронну?
  3. Розповісти про свою улюблену пісню або музику
  4. Кінцевим продуктом діяльності учнів у проекті буде нове знання, а саме, усвідомлення ролі музики у сучасному суспільстві.

Робота в проекті починається із дискусії "Музика і мистецтво слова. Пісня і поезія", під час якої перед учасниками проекту ставляться ключове та тематичні запитання та демонструється презентація. Учні переглядають презентацію та обговорюють питання поставленої проблеми. Знайомляться з критеріями виконання своїх робіт і планують власне дослідження. Поряд з цим учням пропонується пройти опитування, що допоможе викладачу узагальнити погляди та думки студентів стосовно поставленої проблеми. Учням пропонується відповісти на такі запитання:

  • Що таке вокаліз?
  • Яким може бути характер музики?
  • Як називають музику, яку створює народ?
  • Чим відрізняється інструментальна та вокальна музика?

У результаті обговорення, коли учні вже порівняли електронні та паперові книги, пропонуємо заповнити таблицю “Жива та електронна музика”. Обговорюємо тематичні запитання і записуємо функції музичного мистецтва у житті людини. На самостійне опрацювання учням пропонується таке завдання:

  1. Провести опитування навчальних потреб учнів.
  2. Підготувати презентацію або статтю про роль музики у житті суспільства.
  3. Розповісти про свою улюблену музику або пісню