Портфоліо навчального проекту Горбань Катерини Михайлівни,2017

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва навчальної теми

Maxima проти Maple: хто кращий?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, Інформатика

Вік учнів, клас

10-11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект дозволяє дослідити математичні пакети. Maple здатна вирішити величезне число задач взагалі без якого-небудь програмування в загальноприйнятому значенні цього поняття. Maple підтримує три власні мови: вхідний, реалізації і програмування. Maxima серед програм володіє самими широкими можливостями по частині символьних обчислень; це єдина з відкритих програм, здатна посперечатися в цій області з комерційними Mathematica і Maple. Maxima має широкий набір засобів для проведення аналітичних обчислень, чисельних обчислень і побудови графіків.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань студентів стосовно даної теми, які математичні програми вони знають, та що саме в них виконували. Оцінювання відбувається після захисту презентацій та демонстрацій буклету. Також допомагаю студентам зрозуміти нові для них функції програм, незрозумілі команди. Крім цього всього учні беруть участь в опитувані.Даний проект дозволяє дослідити математичні пакети. Maple здатна вирішити величезне число задач взагалі без якого-небудь програмування в загальноприйнятому значенні цього поняття. Maple підтримує три власні мови: вхідний, реалізації і програмування. Maxima серед програм володіє самими широкими можливостями по частині символьних обчислень; це єдина з відкритих програм, здатна посперечатися в цій області з комерційними Mathematica і Maple. Maxima має широкий набір засобів для проведення аналітичних обчислень, чисельних обчислень і побудови графіків.Під час створення своїх мультимедійних презентацій, учні мають використовувати Форму оцінювання мультимедійної презентації, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Опитувальник "Підсумкове опитування учнів"

Таблиця ЗХД

Діаграма Горбань

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учнів ознайомлюють з поняттям методу проектів, пропонується ознайомитись з буклетом. Учитель допомагає учням засвоїти математичну програму та сформувати інтерес до вивчення математичних наук. Потім учні застосовують її самостійно, вміють розв'язувати завдання та приклади. Актуальним завданням є формування в учнів системи професійних компетентностей з математичних та інформатичних дисциплін, що забезпечувало б їм можливість вирішувати особисті завдання в умовах інтенсивного розвитку інформаційних технологій. Навчання учнів дослідження операцій у системі підготовки з інформатики та математики відіграє особливу важливу роль, бо поєднує в собі як фундаментальні поняття і принципи різних математичних та інформатичних дисциплін, так і прикладні моделі та алгоритми їх застосування. Опанування технологічними навичками передбачає інформатичну грамотність; навички використання електронних носіїв даних;володіння засобами інформаційно-комунікаційних технологій, вміння їх продуктивно використовувати для вирішення навчальних, професійних та особистих завдань кожної людини. Питання фундаменталізації навчання математичних та інформатичних дисциплін є досить важливим. Набуті знання повинні використовуватися не лише в процесі виконання поставлених завдань, а ще й як основа формування світогляду, становлення особистості, сприймання нових навичок і знань через призму глибоко засвоєних відповідних принципів.


Горбань к м 2017с1.jpg Горбань к м 2017с2.jpg

Учнівська стаття до проекту Горбань, 2017

Учительська презентація

Учнівська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Горбань Катерина

Фах, навчальний предмет

Математика

Навчальний заклад

КДПУ ім В.Винниченка

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 6 по 10 лютого 2017 року

Місце проведення тренінгу

м. Кропивницький, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Тренери

Кушнір Василь Андрійович - доктор педагогічних наук, професор. Дроговоз Наталія Анатоліївна - викладач кафедри інформатики.