Стаття до проекту "Моє рідне місто чи село" Новікова Вікторія

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Bbee748655f6ad06deb6a647d030857da2228e1b.jpg

Історія Бермудського трикутника

Вперше про «таємничі зникнення» в бермудському трикутнику згадав кореспондент Associated Press Джонс, в 1950 році він назвав цей район «морем диявола». Автором словосполучення “бермудський трикутник “прийнято вважати Вінсента Гладісса, опублікував у 1964 році в одному з журналів, присвячених спіритизму , статтю «Смертоносний бермудський трикутник».

Наприкінці 60-х і початку 70-х років XX століття стали з’являтися численні публікації про таємниці бермудського трикутника. В 1974 Чарльз Берлиц опублікував книгу «Бермудський трикутник», в якій були зібрані описи різних таємничих зникнень в цьому районі. Книга стала бестселером, і саме після її публікації теорія о загадкових властивостях бермудського трикутника стала особливо популярною. Проте, було показано, що деякі факти в книзі Берлица викладені невірно. У 1975 році Лоуренс Девід Куше опублікував книгу «Бермудський трикутник: міфи та реальність», в якій він спробував довести, що нічого надприродного і таємничого в цьому районі не відбувається. Ця книга заснована на багаторічних дослідженнях документів і бесідах з очевидцями, які виявили численні фактичні помилки і неточності в публікаціях прихильників існування таємниці бермудського трикутника. Географія бермудського трикутника.

Вершинами трикутника є Бермудські острови, Пуерто-Ріко і Майамі на Флориді. Однак ці кордони не розглядаються занадто пунктуально. Прихильники існування таємничого бермудського трикутника добре розуміють, що в даному випадку з його меж виключається досить важлива акваторія на північ від Куби і Гаїті. Тому трикутник самими різними способами коригують: деякі приєднують до нього частину Мексиканської затоки або навіть весь затоку повністю, інші – північну частину Карибського моря.

Багато хто продовжує бермудський трикутник на схід в Атлантичний океан аж до Азорських островів, окремі надто завзяті голови з радістю відсунули б його кордон ще далі на північ. отже, бермудський трикутник не є строго обмеженою географічною областю, як, скажімо, Бенгальська затока або Берингове море. Якщо ж ми будемо наполягати на класичному трикутнику, обмеженому трьома зазначеними вершинами, то врешті-решт переконаємося, що майже половина всіх таємничих зникнень, якими так прославився трикутник, в нього не ввійде. Деякі з цих випадків відбулися далеко на сході в Атлантиці, інші, навпаки, в смузі вод між трикутником і узбережжям Сполучених Штатів Америки, треті – в Мексиканській затоці або в Карибському морі. Площа бермудського трикутника в його класичних кордонах між Бермудськими островами, Маямі на Флориді і Пуерто-Ріко складає трохи більше 1 млн. км2. Це солідна частина океану і відповідно морського дна атмосфери над океаном.

Теорії бермудського трикутника

524545125e21b802800e5b4907798788b6eeeaa2ef1464.jpg

Прихільники бермудського трикутника висунули кілька десятків різних теорій для пояснення тих таємничих явищ, які, на їх думку, там відбуваються. Ці теорії включають в себе припущення про викрадення судів прибульцями з космосу або жителями Атлантиди, переміщення через діри в часі або розломи в просторі та інші паранормальні причини. Інші автори намагаються дати наукове пояснення цим явищам.

Їх противники стверджують, що повідомлення про таємничі події в бермудському трикутнику сильно перебільшені. Морські та повітряні судна гинуть і в інших районах земної кулі, іноді безслідно. Несправність радіо чи раптовість катастрофи може перешкодити екіпажу передати сигнал лиха. Пошук уламків у морі – непросте завдання, особливо в шторм або коли місце катастрофи точно невідомо. Якщо врахувати дуже жвавий рух в районі бермудського трикутника, часті циклони шторми, велика кількість мілин, кількість катастроф, які тут трапилися, які так і не отримали пояснення, що не є незвично великим. Тропічні циклони влітку і шторми взимку представляють собою гарне випробування навіть для досвідчених капітанів великотоннажних судів, що ж говорити про яхти і невеликі рибальські суденця і легкомоторні приватні літаки? До речі, з тих пір як над районом стали літати сучасні реактивні лайнери, великих катастроф з пасажирськими літаками в самому трикутнику не траплялося – останньої його «жертвою» став важкий транспортник С-119, зниклий ще в 1965 році!

Однак таємниця загибелі ланки FT-19 продовжує розбурхувати уми. У п’ятницю ввечері найбільша американська телекомпанія NBC повідомила про те, що минулого літа на свої кошти вона спорядила експедицію в район загибелі торпедоносців. Як кажуть продюсери документальної стрічки, експедиція поставила більше запитань, ніж дала відповідей.

Загадка бермудського трикутника

Надійні літаки (були випадки, коли «месники» приходили на авіаносець в прямому сенсі «на одному крилі» ), оснащені найсучаснішим навігаційним обладнанням, губляться в простих метеоумовах при видимості, як кажуть авіатори, «мільйон на мільйон», і де!

Практично у «внутрішній калюжі», районі, над яким за роки війни тисячі американських літаків зробили десятки тисяч вильотів у пошуках німецьких та японських підводних човнів, які намагалися підстерегти союзницькі транспорти на шляху від Флориди до Панамського каналу.

Ажіотажу додало і те, що масштабні пошуки на 250 тис. кв. миль акваторії, вжиті сотнями кораблів і літаків, які не представили ніяких фізичних свідоцтв катастрофи. відразу згадалися і старовинні легенди про суди, покинутих екіпажами, і байки остров’ян, які «давно знали, що місця тут нехороші». Одночасно пригадалися і справи недавні: за два місяці до того за підозрілих обставин на підльоті до Кі-Уест зазнав катастрофу вантажопасажирський лайнер Lancastrien британської авіакомпанії BOAC, що здійснював рейс з Барбадосу.

Пілотував чотиримоторну машину, демілітаризований важкий бомбардувальник, досвідчений військовий екіпаж. Диспетчери у Флориді почули в своїх навушниках лише кілька панічних фраз, після чого літак зник з екранів радарів. хоча залишки рятувальних плотів прибило до берега через деякий час, 23 пасажира і четверо льотчиків досі вважаються зниклими безвісти. Втім, досить скоро ці історії були забуті. До часу.

Справжній вибух стався в 1974 році після виходу книги некоронованого короля знавців таємниць Бермудського трикутника Чарльза Берлица «The Bermuda Triangle». Бестселер був моментально перевиданий в інших видавництвах, причому в кожному з них довелося по кілька разів додруковувати тиражи. За найскромнішими підрахунками, тираж книги Берлица досяг майже 20 млн. примірників (у дешевому кишеньковому оформленні).

Так Бермудський трикутник став надбанням дуже широкої читацької аудиторії, в тому числі і радянської – в 1978 році переклад Берліца вийшов у московському видавництві «Світ». Прихильники Берлица і його послідовників постійно шукають все нові обгрунтування «Містичності», « таємничості» та «загадковості» цього місця, але як йдуть справи насправді? Про це говорить неупереджена статистика.

У літературі про Бермудський трикутник детально описані 50 випадків зникнення суден і літаків. У деяких роботах досить туманно описуються ще 40 або 50 випадків. У сумі, таким чином, виходить близько 100. Багато це чи мало? Не слід забувати, що така кількість накопичилося за минулі 100 років, тобто в середньому один випадок припадає на рік. Це, звичайно, дуже мало для району, що має саму густу мережу повітряних і морських транспортних ліній і що є до того ж улюбленим місцем яхтсменів і любителів спортивної рибної ловлі. Загадка бермудського трикутника

Викиди метану в Бермудському трикутнику

Запропоновано декілька теорій, що пояснюють раптову загибель суден і літаків викидами газу – наприклад, в результаті розпаду гідрату формальдегіду на дні моря. Згідно з однією з таких теорій, у воді утворюються великі бульбашки, насичені метаном, в яких щільність знижена настільки, що кораблі не можуть плавати і миттєво тонуть. Деякі припускають, що піднявшись у повітря, метан може викликати також крах літаків – наприклад, через пониження щільності повітря, яке призводить до зниження підьємної сили і спотворення показань альтиметрів. Крім того, метан у повітрі може призвести до зупинки двигунів. Експериментальним шляхом було дійсно підтверджено можливість досить швидкого (в межах десятків секунд) затоплення судна, яке опинилося на кордоні подібного викиду газу. блукаючі хвилі

Висловлюються припущення, що причиною загибелі деяких судів, в тому числі і в бермудському трикутнику, можуть бути т.н. блукаючі хвилі, які, як вважається, можуть досягати у висоту 30 м. інфразвук

Передбачається, що за певних умов в морі може генеруватися інфразвук, який дає дію на членів екіпажу, викликаючи паніку, в результаті якої вони покидають судно.

Бермудський трикутник – далеко не єдина назва цього дивного району в західній частині Атлантичного океану. його називають також “диявольське море”, “кладовище Антлантіки”, “море вуду”, “Море проклятих”. Однак, хоча Бермудські острови утворюють лише одну з вершин цього трикутника і розташовані зовсім не в його центрі, саме під цим ім’ям зачароване місце стало відомо всьому світу. Втім , ще п’ятдесят років тому ніхто не чув словосполучення Бермудський трикутник. Першим його пустив в хід американець Джонс, що видав в 1950 році маленьку брошурку таким заголовком. Тоді на неї не звернули уваги, і знову проблема спливла лише в 1964 році, коли про бермудський трикутник написав ще один американець, Гаддіс. Його стаття була надрукована у відомому спіритичний журналі. Пізніше, зібравши додаткову інформацію, Гаддіс присвятив бермудського трикутника вже цілий розділ, що символічно – тринадцяту, в своїй книзі Невидимі горизонти. З тієї пори бермудський трикутник постійно знаходиться в центрі уваги. Таємниця Бермудського трикутника

Кілька років тому преса повідомила про дивовижну підводну знахідку, пожвавився інтерес до таємниць Бермудського трикутника. На захід від острова Кі-Уест на дні Мексиканської затоки водолази виявили уламки літака-торпедоносця “Евенджер” будівництва 40-х років. за припущенням фахівців, це один з п’яти торпедоносців морської авіації США, які зникли в районі Бермудського трикутника 5 грудня 1945 року.

Пізніше наукове судно “Діп Сі”, як повідомила газета “Труд”, виявило всі п’ять машин.

Власне, сумна слава Бермудського трикутника – району Світового океану, обмеженого лініями, що з’єднують край півострова Флорида (Кі -Уест), північну частину Пуерто-Ріко і більший за Бермудських островів, – якраз і почалася з того нещасливого польоту. до того легенди трикутника жили лише у вигляді фольклору місцевих рибалок да капітанів дрібних суден, які удосталь борознять цей жвавий судноплавний район.

Загадка бермудського трикутника

Район Бермудського трикутника вважався небезпечним для плавання ще в часи іспанського панування в Центральній і Південній Америці. Іспанські галіони, що вивозили з колоній золото і срібло, збиралися в Гавані, а потім відправлялися через океан в Іспанію. Було підраховано, що на дні моря в межах Бермудського трикутника знаходиться близько 1200 іспанських кораблів. Вони терпіли крах під час літніх ураганів і зимових штормів, налітали на рифи і піщані мілини, їх топили пірати.

Пізніше води трикутника борознили англійські, французькі та голландські кораблі, і знову на дно моря йшли нові десятки судів. Так що у цього району Атлантики завжди була недобра слава, але проте немає такого історичного документа, який говорив би про нього як про загадкове, хоча в повних суворий минулих століттях для цього знайшлося б набагато більше місця, ніж в даний час.

Сам інцидент, який удостоївся особливої резолюції конгресу, стався вдень 5 грудня 1945, коли з аеродрому ВМФ США Форт-Лодердейл піднялися п’ять торпедоносців бомбардувальників Grumman TBM – 1 Avenger патрульної ланки FT-19 під командуванням інструктора з льотної підготовки першого лейтенанта Чарльза Тейлора. Мета місії – відпрацювання групової злітаності і підтримка льотних навичок екіпажів, тривалість польоту – три години.

Чотири «Евенджера» («месник») пішли в політ зі штатним екіпажами: пілот, штурман бомбардир і стрілець-радист. на інструкторській машині Тейлора був відсутній стрілок. трагедія трапилася на зворотному шляху: командир ланки передав диспетчеру в Кі-Уест радіограму: «У нас нештатна ситуація, очевидно, ми збилися з курсу».

Останнє повідомлення від Тейлора , отримане 40 хвилин потому, свідчило про те, що командир прийняв рішення тягнути в сторону берега до повного вироблення палива. Більше цих людей ніхто не бачив. Через кілька годин на пошуки ланки вилетіли три морських патрульних бомбардувальника Martin PBM – 1 Mariner.

Ці оснащені радарами літаючі човни, здатні сідати на воду і злітати навіть при хвилі силою 3-4,5 бала, були як не можна краще пристосовані для пошуку і порятунку тих, що терплять лихо – запас палива дозволяв їм триматися в повітрі до 48 годин. один з літаків-рятувальників також зник, забравши з собою таємницю загибелі 13 членів екіпажу. «Мільйон на мільйон»

Скоро про зникнення цілої ланки дізналися репортери місцевих газет, і історія отримала широкий розголос. Америка перебувала в стані шоку. Чи жарт – через 4 місяці по закінченні війни гинуть п’ять бойових літаків з досвідченими екіпажами, що пройшли пекло повітряних битв над Тихим океаном. І яких літаків: «Евенджер» («месник») – основний палубний торпедоносець ВМФ США, гроза японського флоту – був для американців таким же символом перемоги, яким для нас служить легендарний штурмовик Іл-2!

Невідомі факти

У Бермудському трикутнику з’явився корабель, що зник майже століття тому Вранці 18 травня 2015 берегова охорона Куби повідомила, що виявила судно без екіпажу. Передбачається, що цей корабель є SS. Cotopaxi, який безслідно зник у водах Бермудського Трикутника ще в грудні 1925 року.

Журнал не дав ніяких підказок про те, що насправді сталося з кораблем 90 років тому. Кубинський експерт Родольфо Крус Сальвадор вважає, що бортовий журнал є справжнім.

Цей документ містить цінні відомості про повсякденне життя екіпажу, а так само повідомляє про багато цікавих деталей, зареєстрованих до дати зникнення корабля, яке відбулося 1 грудня 1925р. 29 листопада 1925 SS.

Cotopaxi покинув порт Чарльстон в Південній Кароліні, щоб відправитися в Гавану. На борту судна був екіпаж, що складається з 32 моряків, якими командував капітан Майєр. Корабель повинен був доставити в столицю Куби 2.340 тонн вугілля.

Через два дні після відправки корабель зникає і про нього нічого не було чутно протягом подальших 90 років.

Віце-Президент Ради Міністрів, генерал Абелардо Коломе заявив, що кубинська влада проведе розслідування і постарається розкрити таємницю, яка оточує зникнення і поява таємничого корабля. Бермудський Трикутник охоплює область між Майамі, Пуерто-Ріко і Бермудами.

Відомо, що в цьому районі пропали при загадкових обставинах десятки кораблів і літаків. Багато вчених і уфологи вважають винуватцями цих численних зникнень різні надприродні явища, аж до підступів прибульців.

Проте, не дивлячись на популярність цих дивних теорій, більшість учених не визнають аномалії Бермудського Трикутника, а вказують на людські помилки і різні природні явища. Тим не менш, поява таємничого SS. Cotopaxi викликало великий інтерес в науковому співтоваристві і напевно спонукатиме деяких експертів переглянути свої позиції з цього питання.

Цікаві теорії зникнення

Більше сотні літаків і кораблів з екіпажами і пасажирами на борту зникла по незрозумілих причинах в районі побережжя Флоріди в тому, що користується поганою славою так званому Бермудському трикутнику. Що за дивна і зловісна сила діє в цьому районі?

Це було 5 грудня 1945 року. Чотирнадцять льотчиків 19-ої ескадрильї зайняли свої місця в п’яти винищувачах-бомбардувальниках військово-морського флоту США. О 2 годині після полудня літаки піднялися зі своєї бази, аби взяти участь в ученнях над Атлантикою.

Всього ж льотчиків повинно було бути п’ятнадцять. Але одному з них із сповна вагомої причини було дозволено бути відсутнім на ученнях.

Ескадрилья, ведена лейтенантом Чарльзом Тейлором, зробивши поправку на легкий північно-східний вітер, обернула на схід, у напрямку до Багамських островів.

Літакам, в кожному з яких було палива на 1000 миль (запас з поправкою на будь-які помилки), належало пролетіти 160 миль на схід, потім обернути на північ, потім узяти курс на південний захід і повернутися на базу. Під час польоту льотчики повинні були тренуватися в метанні бомб по цілях, розташованих на побережжі в місцевості під дивною назвою мілини Курчат.

З тих пір бомбардувальники і їх екіпажі немов у воду канули.


Map bermud.jpg


Втім, так воно, вочевидь, і було, тому що 16мая 1991 року американські шукачі скарбів, що намагалися виявити іспанський галион, зробили дивну знахідку. Упірнаючи з дослідницького корабля, вони виявили літаки (а вірніше те, що від них залишилося) зниклою багато років тому ескадрильї. Це відкриття поклало початок легендам про одну з найграндіозніших світових загадок - загадці Бермудського трикутника.

Таємничі вогні і дивні аварії

Моряки по-різному називають Бермудський трикутник: "трикутником смерті", "морем, що приносить біду", "кладовищем Атлантики".

Впродовж багатьох століть мандрівники раптово потрапляли тут то в таємничі штилі, то в раптові люті шторми.

Ще Христофор Колумб, виявившись в цій частині океану, записав в своєму

судновому журналі, що команда відмітила на воді особливі, випромінюючі світло плями. Це таємниче свічення - світлі плями на воді, покриті піною, - регулярно спостерігається і сьогодні. Інколи це свічення буває настільки сильним, що його можна бачити навіть з космосу.

Американські астронавти, що стартують на "Аполло-12", докладали, що під час старту в районі Бермудського трикутника ними було відмічено незвичайне мерехтіння.

Дивні штилі, вири і несподівані шторми - про все це розповідали сміливці, що побували в небезпечній зоні. Так само як і про незрозумілу несправність всіх приладів, стрілки компасів, що скажено оберталися, локальні погіршення погоди, льотчиків, що збивали з пантелику. Про загадкові зміни в довкіллі попереджав таємничий жовтий туман, що застилав горизонт.

Військово-морський флот США, що втратив п’ять своїх літаків, до цих пір не визнає Бермудський трикутник небезпечною зоною, а берегова охорона США наполягає на тому, що більшість трагедій і зникнень можуть бути пояснена унікальними властивостями океану в цьому районі. До них можуть бути віднесені і швидка течія Гольфстрім, і не позначені на картах в цій частині Атлантичного океану підводні каньйони, і сильні шторми, які починаються абсолютно раптово. Бермудський трикутник деколи є реальною фізичною загрозою необережним навігаторам на морі і в повітрі, оскільки це одне з двох місць на Землі, де стрілка компаса показує не на магнітний полюс нашої планети. Унаслідок цього суду і літаки можуть рухатися в неправильному напрямі, а їх команди і не підозрювати про це. Можливо, саме тому навіть морським мешканцям тут ніяково: рибаки не раз спостерігали дивну картину - риб, плаваючих вгору черевом.

Гіпотези і припущення

Представники Національного океанічного і атмосферного суспільства США опублікували повідомлення: "Всі спроби ВПС США, ВМФ США і берегової охорони правдоподібно пояснити ці зникнення вважати прийнятними доки не доводиться".

Річард Вайнер, автор популярної книги під назвою "Диявольський трикутник", писав: "Там відбуваються містичні, дивні речі. Я вірю, що вони не завжди з’ясовні помилками людей і приладів, поломкою механізмів, капризами погоди і магнітними аномаліями".

Пояснення експерта по НЛО Джона Уолліса Спенсера, що написав не менш популярну книгу "Переддень зникнення", здаються ще фантастичнішими.

Спенсер доводить, що на дні океану заснували свою колонію прибульці з космосу. "Для своїх наукових досліджень, - пише він, - ці високоінтелектуальні істоти використовують зниклі кораблі, літаки і їх екіпажі. Звичайно, моя гіпотеза здається неправдоподібною, але це, мабуть, єдине пояснення для всіх подібних випадків".

Теорії, що згадують прибульців з космосу, коли справа стосується Бермудського трикутника, виникають все частіше. Багато хто стверджує, що всі ці кораблі і літаки швидше були викрадені НЛО, чим затонули.

Про НЛО найчастіше говорять після розслідувань, що проводяться комісіями морського департаменту. Під час одного із слухань прозвучали такі слова про зниклі американські бомбардувальники: "Вони зникли, немов відлетіли на Марс".

В той же час часто згадується повідомлення радіоаматора, услишавшего по радіо переляканий голос один з пілотів зниклої п’ятірки: "Не йди за мною - вони виглядають як прибульці з космосу".

Це повідомлення заінтригувало Чарльза Берліца, випускника університету Йельського. Він був буквально зачарований легендами про загублену Атлантиду

і пристосував одну з них для пояснення феномену Бермудського трикутника.

Теорія Берліца полягає в тому, що колись в Атлантиді знаходився гігантський сонячний кристал, який зараз виявився на дні океану.

"Цей-то кристал, - стверджує Берліц, - і посилає помилкові сигнали судам і літакам і інколи затягує їх в глибини океану".

Берліц написав ту, що стала бестселером 60-х років книгу "Бермудський трикутник", в якій розповів про 140 випадків зникнення судів і літаків.

"Примари"

Само назва "Бермудський трикутник" була колись придумана Вінсентом Гаддісом, американським письменником, автором книги про морські таємниці. Він писав: "Проведіть лінію від Флоріди до Бермудських островів, звідти - до Пуерто-Ріко і назад до Флоріди через Багами. У цьому-то трикутнику і відбуваються більшість корабельних аварій".

Ну а вже репортери постаралися, аби назва "Бермудський трикутник" стала прозивною при описі багаточисельних зникнень або корабельних аварій.

Правда, це не пояснює багатьох таємниць, пов’язаних із загадковим і небезпечним "трикутником".

Узяти хоч би британський фрегат "атланта", що відплив в січні 1880 року з Бермудських островів до Англії з екіпажем в 290 чоловік, більшість з яких були молоді стажисти. Корабель зник без сліду, найретельніші пошуки нічого не дали.

Шість судів британського ВМФ патрулювали зону, де зникла "Атланта", на відстані однієї милі один від одного.

Пошук продовжувався чотири місяці, але жодних слідів катастрофи знайдено не було. У 1881 році вантажний корабель "Елен Остін" у межах Бермудського трикутника наткнувся на корабель-примара - шхуну з вітрилами, що полощуться за вітром.

На борту цього дивного судна виявили великий вантаж червоного дерева, але яких-небудь слідів команди не було.

Капітан вантажного корабля не міг повірити в такий успіх. Він вирішив узяти покинутий корабель на буксир і послав на нього своїх людей. Раптово налетів сильний шквалистий вітер. Кораблі відкинуло один від одного, і шхуна загубилася із виду.

Через два дні на "Елен Остін" знову побачили нещасливу шхуну, що повільно дрейфує по морю. Послані туди раніше матроси були мертві.

Але історія з таємничим судном на цьому не закінчилася. Капітан "Елен Остін" в що б те не стало намірився роздобути шхуну з дорогим вантажем. Але знов розігрався шторм, і загадковий корабель з новими людьми на борту, посланими капітаном, знову зник із виду. Цього разу вже назавжди.

Першою таємничою історією XX століття було зникнення в 1918 році корабля підтримки США "Циклоп".

4 березня цей шедевр інженерної думки завдовжки 500 футів і водотоннажністю 19,5 тисяч тонн відплив з барбадосу в Карібському морі в Норфолк. Коли "Циклоп" з командою в 309 чоловік і коштовним вантажем марганцевої руди пропав, всі вирішили, що він підірвався на німецькій міні або був знищений підводним човном: йшла перша світова війна. Проте, коли дістав доступ до німецьких військових архівів, це припущення довелося відкинути. Ретельне вивчення документів показало, що ні мін, ні німецьких військових підводних човнів на маршруті судна не було.

В день зникнення корабля стояла відмінна погода, хвилювання на морі було невелике, вітер слабкий. Все це відмітає припущення про корабельну аварію під час шторму.

Командування ВМФ докладало: "Зникнення "Циклопа" є одній з найзагадковіших таємниць в історії нашого флоту".

З часом в районі, званому "Бермудським трикутником", стало наголошуватися все більше дуже дивних випадків.

У 1925 році зник американський фрахтовик, що відправився з Чарльстону до Гавани. Наступного року не прибув до місця призначення вантажний корабель.

У 1931 році зник разом з екіпажем норвезький фрахтовик. Востаннє його бачили південнішим Кет-Айленда, одного з Багамських островів.

У 1932 році на південь від Бермуд була знайдена шхуна "Джон і Мері". Її вітрила були акуратно згорнуті, але на борту не виявилася жодної людини.

У 1940 році була виявлена покинутою ще одна шхуна, "Глорія Ко-лайт", з острова Святого Вінсента на заході Індійського океану.

У 1944 році кубинський вантажний корабель "Рубікон" був знайдений таким, що дрейфує біля берегів Флоріди. На його борту знаходився лише собака.

Всі ці судна були абсолютно різними. Вони відрізнялися кількістю вантажу, розмірами, віком. Але всі пропали при схожих обставинах: жоден з кораблів не передав по радіо сигнал "SOS", хоча радіопередавачі були на всіх судах, і, крім того, у момент їх зникнення в цих районах не було штормів.

Жодні найретельніші пошуки у водах Бермудського трикутника не пояснювали причин зникнення цих судів і їх команд.

Виключення складає лише випадок з японським вантажним кораблем "Рай-фуку Мару". Взимку 1924 роки він послав послання, що леденить кров, знаходячись десь між Багамами і Кубою.

Останні слова радіограми були такі: "Небезпека неймовірно велика… Швидше… Ми не можемо врятуватися…"

Ніхто так і не взнав, що це була за небезпеку. Ще загадковіше те, що корабель, що квапився назустріч "Райфуку Мару", почувши заклик про допомогу, у вказаному районі не виявив нічого: ні уламків, ні тіл.

Це була чергова жертва Бермудського трикутника…

Політ в нікуди

Із-за підвищеної секретності під час другої світової війни широка громадськість мало що знала про так зване "море, що приносить біду". Так було до 5 грудня 1946 року.

Про те, як зникли під час тренувального польоту п’ять морських винищувачі-бомбардувальників США, вже було розказано на початку цієї глави. Ось деякі подробиці тієї давньої історії.

Через годину після зльоту, під час виконання літаками учбових бомбометань, диспетчерська башта форту Лоурендейл отримала від лейтенанта Чарльза Тейлора термінове повідомлення. "Викликаємо башту, - передавав він. - Тривога! Здається, ми збилися з курсу. Ми не бачимо землі. Повторюю, ми не бачимо землі, лише воду".

Башта: "Де ви знаходитеся?"

Тейлор: "Точне місцезнаходження визначити не можемо. Ми не знаємо, де знаходимося. Ми заблукали".

Башта: "Летите в західному напрямі".

По ідеї це повинно було привести літаки до землі, як би далеко від неї вони не знаходилися.

Тейлор: "Ми не знаємо, де захід. Все несправно… Дивно… Ми не можемо визначити напрям. Навіть океан виглядає не так, як зазвичай".

Серед своїх добре виучених колег лейтенант Тейлор вважався самим дослідним пілотом. Неможливо було навіть представити, аби він не міг визначити місцезнаходження і напрям польоту.

15 хвилин опісля інструктор авіабази, не дивлячись на багаточисельні перешкоди, почув по радіо розмову між одним з пілотів, що заблукали, і його

колегою.

Перший пілот запитав про свідчення компаса, другою відповів: "Я не знаю, де ми. Напевно, ми заблукали після останнього віража".

Інструктор, усе більш турбуючись за своїх, мабуть, пілотів, що збилися з курсу, наполегливо намагався зв’язатися з лейтенантом Тейлором. Нарешті йому це удалося.

Тейлор сказав: "Я упевнений, що знаходжуся в мілин, але не знаю, в яких саме".

Командування віднеслося до цього повідомлення з явним недовір’ям. Мілини (а саме про них говорив лейтенант) Флоріди лежали більш ніж в сотні миль на південь, настільки далеко в стороні від маршруту літаків, що їх знаходження в тому районі було просто неможливим. Якщо вони летітимуть на захід, "додому", то незабаром виявляться над Мексиканською затокою.

Інструктор форту ще раз зв’язався з Тейлором і наказав йому повертати на північ.

"Ми тільки що пролетіли над маленьким островом, - повідомив Тейдор. - Больше землі не видно".

Після цього повідомлення база довго не могла зв’язатися з пілотами.

Але все таки, не дивлячись на перешкоди, на базі почули обривки розмов між льотчиками. З них стало ясно, що Тейлор передав командування ескадрильєю старшому пілотові Стіверу.

Новий командир повідомив: "Ми не знаємо, де знаходимося. Думаємо, що в 225 милях на південний схід від бази. Мабуть, пролетіли Флоріду і знаходимося в Мексиканській затоці".

Пізніше на базі почули, що Стівер повертає на 180 градусів в надії досягти побережжя Флоріди. Ніхто не розумів, чому в гарну погоду льотчики не могли використовувати сонце, аби визначити напрям польоту. Останніми ледве помітними словами членів нещасливої ескадрильї були: "Під нами біла вода… Ми остаточно загубилися…"

Наскільки можна було судити, ескадрилья обернула на захід і почала політ в нікуди - в безконечні простори Атлантичного океану, поки не кінчилося паливо.

На пошук літаків був висланий човен, що літає, з командою в тринадцять чоловік. Деякий час опісля звідти повідомили на базу, що піднявся сильний вітер. Потім настало мовчання.

Катери берегової охорони, міноносці, підводні човни і літаки ВПС приступили до пошуків. До них приєдналися багаточисельні приватні судна.

Як вже говорилося на початку оповідання, невідання тривало до 1991 року, коли з дослідницького судна поступило повідомлення про зниклу ескадрилью.

Спочатку під воду були спущені підводні камери і роботи. Вони зафіксували номери літаків, що лежали на дні, які були приписані до форту Лоурендейл. На екранах виникли чіткі цифри - 2 і 8. Це був літак лейтенанта Тейлора.

Так в руки дослідників попав кінчик дороговказної нитки, яка повинна була привести до розгадки загибелі ескадрильї.

Але частина цієї таємниці, загадкової і невловимої, немов туман над Бермудським трикутником, так і не відкрилася дослідникам.


Загадка Бермудського трикутника чекає нових досліджень.

Останні новини

7 main.jpg

Бермудський трикутник повернув зникле 90 років тому судно

Слідів екіпажу на борту не виявилося

Кубинські експерти встановили назва судна, виявленого береговою охороною в Карибському морі. Дрейфував без команди іржавий пароплав виявився американським торговельним судном SS Cotopaxi, безслідно зниклим в грудні 1926 року в районі Бермудського трикутника, повідомив науково-популярний портал Segnidalcielo.

16 травня кубинська берегова охорона виявила в прибережних водах на захід від Гавани, в закритому для судноплавства районі непізнаний об'єкт, що не відповідав на запити по радіо. З відправлених на перехоплення порушника патрульних катерів доповіли, що в забороненій зоні дрейфує судно без екіпажу. Піднявшись на борт, прикордонники виявили щоденник капітана Мейєра, який в 20-х роках минулого століття служив в пароплавній компанії Clinchfield Navigation Company. Документ дозволив встановити назву судна, але не прояснив причину його зникнення. Слідів екіпажу на борту не виявилося.

29 листопада 1926 вантажний пароплав SS Cotopaxi під командуванням Мейєра вийшов з порту Чарльстона, Південна Кароліна в Гавану з вантажем вугілля.

1 грудня суду в Карибському морі прийняли сигнал лиха: капітан Cotopaxi радирував, що корпус протік і трюм залила вода. Потім зв'язок перервався, пошуки судна та екіпажу не дали результату.

31 грудня пароплав офіційно визнали зниклою. З тих пір SS Cotopaxi фігурує в списку жертв Бермудського трикутника.

Бермудським трикутником називають ділянку Атлантичного океану, обмежений Бермудськими островами, Пуерто-Ріко і Флоридою, Згідно поширеній думці, в цьому складному для навігації районі (численні мілини, циклони і шторми) за нез'ясованих обставин пропало більше 100 суден і літаків. У їх зникненні звинувачують рідкісні і паранормальні явища: підводні вулкани, блукаючі хвилі-вбивці, інфразвук, що змушує екіпажі в паніці залишати суду, і інопланетян, що викрадають моряків для своїх цілей,

При цьому берегова охорона США і страхове товариство Lloyd заявляють, що кількість НП в зазначених координатах не перевищує середнього рівня і викликані вони природними причинами.

Рідне місто або село на карті України Google карти

Безымянный.png

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
1955 дванадцять японських учених, споряджених найсучаснішим устаткуванням, відправилися в експедицію

по Бермудах, аби спробувати розгадати таємницю цього проклятого місця і раз і назавжди поставити крапку в легендах про Бермудський

трикутник. Всі вони безслідно пропали.
1947 Транспортний літак, що належав армії США, зник в ста милях від Бермудських островів, ні з ким перед цим не зв’язавшись, не передавши сигналу лиха.
1948 Знаходячись в чотирьохстах милях на північний схід від Бермудських островів, британський авіалайнер радирував: "Прибуваємо за розкладом". Літак, екіпаж і 31 пасажир так і не були знайдені.
1949 Англійський авіалайнер летів з Лондона до Сантьяго, столиці Чилі, через Бермуди і Ямайку. Радіоконтакт з ним був втрачений в 380 милях на північний захід від Бермуд. Останні передані радистом слова були: "Все гаразд".
1950 Американський корабель "Сандра" відплив з Саванни, штат Джорджія, в Пуерто-Кабалло, Венесуела. Він прошел Сент-Августин у Флоріді і безслідно зник.
1955 Яхта "Коннемара IV" була знайдена покинутою екіпажем і пасажирами в 400 милях на захід від Бермуд. Люди зникли.
1956 Морський патруль США, що складався з літаків-амфібій, зник разом з екіпажами біля Бермуд.
1962 Вантажний літак ВПС США, що летів з Лонглі-Філд, штат Вірджінія, на Азорські острови, так і не приземлився в призначеному місці.
1963 Риболовецький корабель з 40 членами екіпажа на борту відплив з Кинстона на Ямайці і безслідно пропав.
1963 Транспортний літак пропав по дорозі на Азори.
1965 Літак з екіпажем зник без сліду в районі Багамських островів.
1967 Зникла спортивна яхта з екіпажем.
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.

Посилання

1. https://www.youtube.com/watch?v=1r5eHxArZ58

2. https://www.youtube.com/watch?v=_ITiQCwAUb4

3. https://www.youtube.com/watch?v=prSeFQrlPAU