Конспект уроку №1 Чайки Едуарда
УРОК
Тема. Форматування тексту.
Мета:
1 ознайомити учнів з різними прийомами форматування тексту;
2 розвивати вміння та навички формату-вання тексту в текстовому редакторі;
3 сприяти вихованню естетичного смаку учнів під час оформлення тексту.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Постановка теми і мети уроку.
ІІІ. Тоеретична частина.
Новий матеріал (учні отримують роздатковий матеріал).
Форматування тексту — це операції, пов'язані з оформленням тексту і зміною його зовнішнього вигляду.
Розрізняють три основні операції форматування:
• символів;
• абзаців;
• сторінок.
Документ складається з одного чи декількох розділів, для кожного з котрих встановлені:
• Розмір листка;
• Поля;
• Колонтитули – написи, що повторюються на кожній сторінці розділу та розміщені на верхньому або нижньому полі;
• Спосіб нумерації сторінок.
Основною одиницею тексту в Word є абзац. Абзац характеризується стилем абзаців. Стилі абзаців мають назви. Для кожного стилю абзаців визначені:
• Міжстроковий інтервал;
• Границі абзацу й абзацний відступ;
• Спосіб вирівнювання тексту;
• Позиції табуляції;
• Обрамлення та фон абзацу;
• Особливості розміщення абзацу на сторінці;
• Зовнішній вигляд символів.
Символи тексту характеризуються стилем символу. Якщо користувач не вказав інший стиль, наново введеним символам присвоюється стиль „Шрифт абзаца по умолчанию”,що забезпечує зовнішній вигляд символів, передбачений в даному стилі абзацу. Стиль символу включає все, що визначає зовнішній вигляд:
• Найменування шрифту;
• Розмір;
• Положення відносно лінії набору;
• Жирність, нахил, підкреслювання;
• Відстань між символами;
• Колір.
Форматування символів
Формат / Шрифт — відкриється діалогове вікно:
• шрифт, стиль, розмір шрифту, підкреслення, колір символів, ефекти;
• інтервал (розріджений, ущільнений);
• анімація.
Шрифти з графічними зображеннями: Monotype Sorts, Webdings, Wingdings.
Вставка / Символ/ Шрифт / Символ / Вставить.
Вирівняти: по центру, по лівому краю, по правому краю, по ширині.
Інтервали: Формат / Абзац / Интервал / Междустрочный.
Колонки: виділити текст: Формат / Колонки / вказати кількість і ОК.
Форматування сторінок
Вставка / Номера страниц, вказати положення нумерації і ОК.
Файл / Параметри страницы, вказати розміри полів, орі-єнтацію паперу, ОК.
IV. Робота з комп'ютером. (за картками)
1 Завантажити Word, зробити нумерацію сторінки вгорі по центру.
2 Написати текст: Word дозволяє робити різноманітні ефекти з виділеним текстом. Під текстом розуміють будь-яку інформацію, (розріджений інтервал 2пт) зображену символами клавіатури комп'ютера(ущільнений 1,5 пт)
3 Написати назви днів тижня, скопіювати їх і розмістити їх в 2 та 4 колонки.
V. Підсумки уроку.
Які основні можливості мають текстові редактори щодо форматування тексту?
Які спеціальні ефекти з шрифтом дозволяє редактор?
Як зробити рамку на сторінці?
Домашнє завдання: вивчити прийоми форматування тексту.
v --Чайка Едуард 10:49, 28 мая 2008 (EEST)