Стаття до проекту "Інформаційне суспільство" Михайленко Інни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 23:36, 30 серпня 2016; 1089711 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
   Інформаці́йне суспільство — теоретична концепція постіндустріального суспільства, історична фаза можливого еволюційного розвитку цивілізації, в якій вся інформація і знання існують в єдиному інформаційному просторі. Головними продуктами виробництва інформаційного суспільства мають стати інформація і знання. Але це ще не сьогодення. Ми маємо лише початок інформаційних технологій. Сьогодні інформаційні технології розвиваються із швидкістю звуку, кожного року мільйони гб і мбт. Людина живе в цьому середовищі і намагається осягнути, хоча б якусь частину цієї інформаційної хвилі. 
    Початком ери інформаційних технологій можна вважати той час, коли людина почала виокремлювати себе серед оточуючого світу: мова, усне відтворення інформації, передавання її за допомогою знаків, звуків - усе це можна назвати першим етапом розвитку інформаційних технологій. Сьогодні прогрес пішов вже набагато далі, але сутність і ціль лишилася там сама. Передати зміст повідомлення. Якщо колись це було можливо на пару десятків метрів, то сьогодні - на інший материк або навіть у космічні відстані. 
    Не дарма є фраза "хто володіє інформацією, той володіє світом", дійсно найдорожче це інформація, яка може врятувати життя.