Стаття до проекту "Інформаційне суспільство", Усачов Віталій

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 10:48, 6 травня 2016; 910539 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЮРИСТА

Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього комп'ютерних технологій, які проникають в усі сфери людської діяльності, забезпечують поширення інформаційних потоків в суспільстві, утворюючи глобальний інформаційний простір. Людина, яка вміло й ефективно володіє технологіями та інформацією, має новий стиль мислення, принципово інакше оцінює проблеми, які виникають, організовує свою діяльність.

Інформаційно-комунікаційні технології можна віднести до технологічних засобів, і вони спрямовані на підготовку особистості інформаційного суспільства, формування вмінь працювати з інформацією, розвиток комунікативних здібностей, формування дослідницьких умінь та вмінь вибору оптимальних рішень, забезпечення великим обсягом якісної інформації. Використання інформаційно-комунікаційних технологій - це не вплив моди, а необхідність, продиктована сьогоднішнім рівнем розвитку суспільства.

Сучасна юридична діяльність нерозривно пов'язана з грамотною організацією інформаційних процесів, а також освоєнням і використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Нерідко саме те, наскільки добре юрист володіє тією або іншою комп'ютерною програмою, визначає ефективність його роботи. На сьогоднішній день інформаційна культура юриста стала не менш актуальною, ніж його багаж знань у сфері юриспруденції.

Юрист має добре орієнтуватися в пошукових системах Інтернету, мати здатність швидко знайти необхідну для роботи нормативну базу, а також навички швидкої адаптації до незнайомих йому програм. Також фахівець у сфері юриспруденції має володіти навичками роботи з правовими базами (наприклад, «Ліга», «НАУ», «Експерт» та ін.).

У кожної компанії своя система бази даних, використанню якої його навчають усередині компанії, але юрист повинен бути достатньо технічно грамотним, щоб швидко зрозуміти логіку роботи в цій системі. Також для юридичних компаній характерна наявність спеціальних програм для реєстрації проектів і платного часу. При впровадженні такого програмного забезпечення компанією виникає потреба у навчанні працівників роботі з даною програмою, оскільки нестандартні програми не передбачають можливості масового навчання населення.

Тому для майбутнього юриста основним є не лише обізнаність у галузі ІКТ, а й бажання навчатися, оскільки необхідність вдосконалювати свої знання та навички виникає щомиті, а перелік програмного забезпечення для роботи юристів постійно зростає і доповнюється все новими розробками.