Обговорення користувача:МАРУСЯ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 13:18, 5 січня 2010; МАРУСЯ (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук



Тема : «Озонові діри – глобальна екологічна проблема людства»

1) автор: Старіченко А.А. 2) назва: «  Людство на шляху самознищення?» 3) - ключове питання: яка вина людства в руйнуванні озонового шару?

    -  тематичні питання: 
     а) Що таке озонавий шар, де він розташований, яка його функція? 
    б) Що таке озонові діри, як вони утворюються?
     в) Що впливає на утворення озонових дір? 
     г) Як ви думаєте чи можна вирішити проблему озононових дір, яким  
    чином?

змістові питання: а) Чи впливають газові і пилові викиди вулканів на стан атмосфери та озонового шару зокрема? б) Чи впливає форма Землі на потужність і розташування озонового екрану? в) Чи впливає на стан озонового шару побутове використання аерозолів та холодильних пристроїв? г) Чи впливають викиди промислових підприємств та транспорту на станозонового шару? д) В якій частині нашої планети мінімально виражені гравітаційні процеси? Чи впливає це на утворення озонових дір? 4) Стислий опис : данний проект спрямований на розвиток логічного мислення , уміння самостійно збирати та аналізувати інформацію, вміння робити висновки на основі проведення власного дослідження.

 На нинішньоиу етапі розвитку людство зіткнулося з низкою екологічних проблем, які переважно пов’язані з господарскою діяльністю людства. Прикладом глобальної екологічної проблеми може бути утворення озонових дір в атмосфері, які згубновпливають на живі організми нашої планети. Проблема озонових дір потребує вирішення, адже на кону стоїть життя. Для того щоб вирішити данну проблему необхідно з’ясувати  причини руйнування озонового екрану Землі, проаналізувати наслідки до яких це може призвести та запропонувати методи якими можна зменшити хімічне навантаження на атмосферу.. 

5) навчальні предмети : географія , біологія, інформатика. 6)клас: 10- 11. 7) проект розрахований на 6 уроків: Урок 1- ознайомлення з проектом його метою та заввданнями. Урок 2- визначення гіпотези. Урок 3 – збирання та генералізація данних. Урок 4 – узагальнення данних Урок 5 - підготовка звіту та кінцевого продукту. Урок 6 - захист проекту. 8) матеріали та ресурси: 9) обладнання: комп’ютер, електронні атласи, електронні карти динаміки озонових дір. 10) практичні завдання:

   1) проаналізувати чинники які впивають на екологічний стан атмосфери. 
   2) виділити природну та антропогенну групу чинників, що впливаютьна 
    на стан озонового шару Землі.    
   3)  у кількісному відношенні порівняти природні та антропогенні                 
    забруднення . На  основі отриманих данних  побудувати колову діаграму, 
   яка б відображала  процентне співвідношення  природних та 
   антропогенних забруднювачів атмосфери, що призводять до руйнування 
   захисного озонового шару Землі.  
    4) Зробити висновоки