Навчальний курс "Методика трудового навчання (технічна праця)"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Назва курсу

Методика трудового навчання (технічна праця)


Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень:

6.010100 Технологічна освіта

Мета та завдання навчального курсу

Методика навчання технології як дидактично обґрунтована система знань, умінь та навичок, досвіду творчої діяльності покликана забезпечити підготовку майбутніх учителів технологій до реалізації державних стандартів змісту освітньої галузі «Технології» в загальноосвітніх навчальних закладах.

Курс «Методики навчання технології» є провідною дисципліною у підготовці майбутніх учителів технологій, яка має забезпечити теоретичну, практичну і методичну готовність студентів до організації і проведення урочної і позакласної технологічної підготовки учнів.

Основними завданнями вивчення дисципліни є: 1. Розкриття змісту основних положень Державного стандарту освітньої галузі «Технології» та нової структури технологічної підготовки у загальноосвітніх навчальних закладах. 2. Оволодіння майбутніми вчителями технології теоретичними і методичними знаннями та вміннями проведення уроків технологій (трудового навчання) відповідно до нових тенденцій реформування освітньої галузі «Технології» з використанням активних, інтерактивних методик, інформаційних засобів навчання. 3. Показ шляхів забезпечення освітньої, розвиваючої і виховної функції технологічної підготовки школярів. 4. Здійснення зв'язків технологічної підготовки учнів з основами наук, інтеграція знань учнів про техніку, технологію і виробництво. 5. Визначення змісту роботи вчителя по організації, плануванню і матеріальному забезпеченню технологічної підготовки школярів. 6. Підготовка і розробка необхідної документації для вчителя технології.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: - місце та роль технологічної підготовки у здійсненні загальноосвітніх завдань школи, у фізичному, інтелектуальному, соціальному і духовному розвитку особистості школярів; - зміст і основні положення технологічної освіти учнів в Україні, принципи побудови Державного стандарту освітньої галузі «Технології», сучасні системи, за якими побудовані шкільні програми і навчальні посібники з технологій; - характер і зміст роботи вчителя щодо організації, планування і матеріального забезпечення технологічної підготовки учнів у школах (на уроках, позакласних заняттях тощо).

Майбутній учитель технологій повинен вміти: - готуватися до різного типу навчальних занять, теоретичної і практичної складових заняття, правильно будувати й проводити заняття у школі, складати потрібну для занять навчально-методичну та технічну документацію; - правильно організовувати проектно-технологічну діяльність учнів, суспільно корисну продуктивну працю учнів різного віку в школі, поза школою та у виробничих умовах (добір видів праці, нормування, облік та ін.); - організовувати й проводити позакласну роботу учнів з технічної творчості, факультативні заняття; - правильно здійснювати між предметні зв’язки;- поєднувати навчання, виховання і розвиток учнів у процесі урочної і позакласної роботи з технологій;Організовувати профільну технологічну підготовку в загальноосвітньому навчальному закладі.



Робоча програма курсу

Автор (автори) курсу

старший викладач, кандидат педагогічних наук Манойленко Н.В.

Учасники

Сторінка координування курсу "Методика трудового навчання (технічна праця)

Графік навчання

Варіант Структура

Змістовий модуль 1

Навчальні теми змістового модуля 1.

Змістовий модуль 2

Навчальні теми змістового модуля 2.

Змістовий модуль 3

Навчальні теми змістового модуля 3.

Змістовий модуль 4

Навчальні теми змістового модуля 4.

Варіант Календар

Тиждень 1

Навчальні теми для вивчення на 1-му тижні.

Тиждень 2

Навчальні теми для вивчення на 2-му тижні.

Тиждень 3

Навчальні теми для вивчення на 3-му тижні.

Тиждень 4

Навчальні теми для вивчення на 4-му тижні.


Зміст курсу

Змістовий модуль І. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль ІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль ІІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Ресурси

Рекомендована література

Базова


Допоміжна

Інформаційні ресурси

---