Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Архіпова Анна

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Південний - місто-супутник Одеси

1351066387 yujnyy.jpg

Місто Південий один з наймолодших і зелених міст України. Знаходиться на березі Чорного моря в Одеській області по сусідству з відомим курортом Коблево.Основан в 1978 р при будівництві Південного морського порту (третій за величиною після Одеси та Іллічівська). Складається з семи вулиць, забудованих висотними будинками. Якісна міська інфраструктура і високий рівень життя населення обумовлені великий прибутковістю самого великого державного підприємства України. Продовжується розвиток курортної та оздоровчої інфраструктури. Поруч знаходиться античне городище Єні-Дунья.

Назва міста


50PX

На географічних картах місто зазвичай підписаний під назвою Південне; на одеських картах і на офіційному сайті міської ради вказаний як Південний . На сайті Держкомстату також Південне. У документах підприємств, організацій міста і порту, місцевими жителями він називається «Південний». В одеській регіональній пресі, на гербі міста до 2004 року, в частині офіційних документів, на офіційному сайті міської ради вживається назва Південний . У травні 2014 року в Верховну Раду України був внесений законопроект про перейменування міста в Південно .

Історія


У 1973 році 19 липня Рада Міністрів СРСР розпорядженням № тисячі чотиреста п'ятьдесят п'ять-р визначив створення промислово-транспортного вузла в Григор'ївському лимані, пов'язавши це з будівництвом нового міста з чисельністю населення до 1990 року - 30 000 чоловік і з перспективою розвитку до 150000 жителів. Будівництво почалося у грудні 1976 року на правому березі Сичавської ставка. У період будівництва селищу було дано робоча назва Нова Сичавка. 11 травня 1978 селище отримало офіційну назву Південне. У тому ж місяці йому було присвоєно статус селища міського типу Комінтернівського району Одеської області і був утворений Южненський селищна рада з центром в однойменному смт . Заселення почалося наприкінці грудня того ж року . 25 лютого 1981 смт став підпорядковуватися Суворовському районі Одеси . У 1993 році селище міського типу Південне віднесений до категорії міст обласного значення. У тому ж році місто увійшло до складу Асоціації міст України . У 2000 році постановою Верховної ради були затверджені межі міста . У місті ведеться широке будівництво оздоровчих центрів (спорткомплекси порту і ОПЗ) і житлове будівництво.

OvowGHeIe4.jpg
Welkom novoseli.jpg
X 05b07a30.jpg

Населення


Південний наймолодше місто Украъни. Це дійсно так, якщо говорити про вік населення. Тут живе в основному молоде працездатне населення.

Протягом всього існування Південного чисельність населення показує зростання, який забезпечується як переважанням народжуваності над смертністю в більшості років, так і імміграції над еміграцією [17]. Народжуваність в місті в середньому в 1,7-1,8 рази вище, ніж на Україні. Це пов'язують зі стабільною високооплачуваною роботою на державному ОПЗ, порт «Південний» і «ТІС». У місті ведеться широке будівництво оздоровчих центрів (побудовані спорткомплекси порту і ОПЗ міжнародного класу) і житлове будівництво.

За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року переважаючими національностями в місті є українці (65,9%) і росіяни (29,9%), також проживають гагаузи (1,3%), білоруси (1,1%), молдавани (0, 8%), вірмени (0,3%), татари (0,3%) та інші [18]. Рідною мовою для 53,5% населення міста є російська, для 45,5% - українську, вільно (як першим, так і другим) володіють російською 87,5% населення, українським - 78,7% (вибірка 98,8%) [19].

Місто займає 7-е місце в області за кількістю населення.

Мене вразила кількість дітей та молоді на вулицях міста. Увечері центральна частина міста перетворюється на дитячий світ. Діти скрізь. Зовсім маленькі в колясках або на руках у батьків, постарше - на велосипедах, роликах, скейтах.

Дивишся із завмиранням серця на «море дітей» і розумієш: ось воно, майбутнє. Статистика свідчить, що народжуваність в Південному в два рази вище, ніж в інших містах України.

Висока народжуваність безпосередньо пов'язана зі стабільною і високооплачуваною роботою на підприємствах: ОПЗ, порт «Південний».

Сучасне мысто


Місто дуже молоде, воно почало будуватися в кінці 70-х років минулого століття, тому тут немає ніякого історичного центру. Южне зовсім маленьке, там навіть немає публічного транспорту. Ну тобто є одна маршрутка, але вона ходить рідко.


В самому-самому центрі є величезна площа з достатньо-таки вражаючим, як на таке маленьке місто. Місто порадує своєю чистотою і доглянутістю. Прогулюючись містом, він дивує красивими підстриженими газонами з вічно зеленими ялинками, а безліч різнокольорових клумб п'янять своїм ароматом.

77347e8d-31dd-4fb0-9b0f-5867f2f68b4c.jpg
9d8b9e8d-3dca-4888-aee4-2878166329ab.jpg
Gorod Yuzhnyiy 2.jpg

Місто Южне красивий в будь-який час року, але особливо влітку, коли працюють фонтани. Головний світломузичний фонтан - «Парад планет» у вигляді планет Сонячної системи.

 Південний пишається великою кількістю фонтанів, найголовніший з них, гордість Південного, один з небагатьох в Україні світломузичних фонтанів стоїть на центральній площі города.Для маленьких відпочивальників побудовано безліч дитячих майданчиків з різноманітними гойдалками та лабіринтами.


У затишних кафе і ресторанах відвідувачів від душі по домашньому смачно нагодують, а ціни приємно здивують. Величезне відміну Південного від великих курортних міст - це цінова політика. Ціни на повноцінний відпочинок тут набагато нижче, ніж у курортних гігантів.

Таблиця "Історичні події міста"

Дата Подія
1973 рік 19 липня Рада Міністрів СРСР визначив будівництво промислово-транспортного вузла в Григор'ївському лимані і нового міста з проектною чисельністю населення до 1990 р в 30 тис. Чоловік.
1975 рік лютий Виконком Одеської обласної Ради народних депутатів вирішив будувати селище хіміків і портовиків біля с. Сичавка на березі моря.
1976 рік Грудень Близько з Сичавка на березі моря вириті траншеї і котловани під фундаменти будівель майбутнього міста.
1978 рік 11 травня Указом Президії Верховної Ради УРСР новозбудованому населеному пункту присвоєно найменування - селище Південний.
15 травня Пос. Південний включений в облікові дані по Комінтернівському р-ну і віднесений до категорії селищ міського типу.
1979 рік 25 березня Відбулися вибори в Южненський селищна Рада. Головою виконкому обрано М. П. Гречека.
1981 25 лютого Рішенням Одеської облвиконкому смт Південний переданий в адміністративне підпорядкування Суворовському районному Раді м Одеси.
1993 3 лютого Верховна Рада України постановляє віднести смт Південне до категорії міст обласного підпорядкування.
1993 Травень Перші вибори в Южненський міський рада. Першим головою виконкому обрано А. М. Журавель.
2000 рік 13 липня Постановою Верховної Ради України затверджено межi міста Південне загальною площею 1041,51 га.