"Ажурна пилка" у початкових класах. (Пацерук Юлія Юріївна)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 20:57, 2 грудня 2015; 2446236 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
«Ажурна пилка»

Метод дозволяє учням працювати разом, щоб вивчити значну кількість інформації за короткий проміжок часу, а також заохочує учнів допомагати одне одному «вчитися навчаючи»

Під час роботи за допомогою методу «Ажурна пилка» учні працюють в різних групах. Порядок роботи:

• Спочатку вони працюють в «домашній» групі. • Потім в іншій групі учні виступають в ролі «експертів» з питання, над яким працювали в«домашній» групі, та отримують інформацію від представників інших груп. • Потім учні повертаються в свою «домашню» групу, для того щоб поділитися тією новою інформацією, яку їм надали учасники інших груп.

«Домашні» групи:

Кожна група отримує завдання, вивчає його та обговорює свій матеріал. Бажано обрати в групі головуючого, тайм – кіпера (той, хто стежить за часом) та особу, яка ставить запитання, щоб переконатися, що кожен учасник розуміє зміст матеріалу. «Експертні» групи: Після того як учитель об’єднав учнів у нові групи, вони стають експертами з тієї теми, яку вивчали в «домашній» групі. Учні по черзі намагаються за визначений учителем час якісно і в повному обсязі донести інформацію до членів нових груп та сприйняти нову інформацію від них.


Українська мова, 3-й клас.

Тема. Рід іменників.

Учитель розділяє клас на 4 домашні групи. Завдан¬ня: опрацювати вдома кожну групу іменників (група іменників чоловічого роду, жіночого роду, середньо¬го роду, іменники у множині). У класі учасники домашніх груп об'єднуються у так звані експертні групи, де представники кожної з них пояснюють засвоєний матеріал іншим і таким чином самі набувають нових знань. Учасники експертних груп повертаються в домашні групи й діляться знаннями, отриманими в експертних групах, з іншими учнями цієї групи. Клас об'єднується в загальне коло для підбиття підсумків уроку. Таким чином усі учні оволодівають розумінням принципу поділу іменників за родовими ознаками.

Підготувати таблички з кольоровими позначками щоб учні змогли визначити завдання для їхньої групи. Кожен учень входитиме у дві групи-домашню й експертну Спочатку об'єднують учнів у «домашні групи а потім створюем експертні групи використовуючи кольорові позначки що їх учитель зазделегіть роздає учням.У кожній домашній групі всі її учасники повинні мати позначки різних кольорів а у кожній експертній однакові. Розпишіть учнів по домашніх групах від 2 до 4 чоловік залежно від кількості учнів.Кожен учень має бути поінформований хто входить до його домашньої групи тому що її члени будуть збиратися пізніше. домашнім групам даем порцію інформації для засвоєння кожній групі, свою.Завдання домашніх груп опрацювати надану інформацію та опанувати нею на рівні достатньому для обміну цією інформацією з іншими. Після завершення роботи домашніх груп учні розходятся по своїх кольорових групах де вони стануть експертами з окремої теми¬ своєї частини інформації(Наприклад зберіть усіх червоних біля дошки ,а всіх синіх у холі.В кожній групі має бути представник із кожної домашньої групи.Кожна експертна група повинна вислухати всіх представників домашніх груп і проаналізувати матеріал в цілому провести його експертну оцінку за визначений час. Після завершення роботи запропонуйте учням повернутися додом. Кожен учень має поділитися інформацією отриманою в експертній групі з членами своєї домашньої групи. Наприклад всі учні під кольоровою карткою повинні зустрітися перед класом. У домашніх групах має бути по одній особі з експертних груп.Учні мають намагатися донести інформацію якісно і в повному обсязі членам своєї домашньої групи за визначений учителем час. Завданням домашніх груп у цьому випадку вже є остаточне узагальнення та корекція всієї інформації.