Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Колбіна Дарина

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Підгородна — селище міського типу Первомайського району Миколаївської області України.

Підгороднянська залізниця.jpg

Основні дані

Засноване в 1899 році. Розташована за 7 км на північний схід від районного центру. Вузлова залізнична станція на лініях Балта—Гайворон і Балта—Помічна. Населення за переписом 2001 року склало 2580 чоловік.

Історія села

110 жителів селища брали участь у Німецько-радянській війні, 5 з них загинули, 30 — удостоєні бойових орденів і медалей. У селищі мешкав Герой Радянського Союзу Топольников М. М. Це звання йому присвоєне в 1943 р. за мужність і відвагу, проявлені при форсуванні Керченської протоки.

1971 року на честь воїнів — визволителів села і односельців, полеглих у боротьбі з фашистами, споруджений пам'ятник

Економіка селища

Елеватор.jpg У селищі розміщені хлібоприймальний пункт з елеватором, а також нафтобаза Кримського товарно-транспортного управління, що обслуговує шість районів Миколаївської і Кіровоградської областей, мазутна база Кіровоградського сахаротреста, торгова база Первомайського районного виробничого об'єднання по виробничо-технічному забезпеченню сільського господарства. Колектив Підгородненської нафтобази за підсумками дев'ятої п'ятирічки в 1976 р. занесений в Книгу трудової слави на ВДНГ України.

Культура

У Підгородній є будинок культури із залом на 250 місць, чотири бібліотеки з книжковим фондом 30 тис. книг, два фельдшерсько-акушерські пункти, дитячий сад на 190 місць. До послуг населення — сім магазинів, кафе і столова, швацька і шевська майстерні, відділення Укрпошти, АТС на 69 номерів та відділення Ощадбанку України. Діє водопровід протяжністю 4,5 кілометри. У 2014 році закінчено зовнішню реставрацію церкви, але добудови ше продовжуються.

                      max

Освіта

В 1931 році Відділом навчальних закладів при управлінні Одеської залізниці в приміщенні депо було відкрито перший клас на станції Підгородня. Учителем був Іванченко Петро Маркович. А в 1935 році вже було відкрито початкову школу під назвою залізнична початкова школа №64 Відділу навчальних закладів Одеської залізниці. Школа 1.jpg Під час тимчасової окупації фашистськими військами приміщення школи було пограбовано та використовувалося не за призначенням. У 1944 – 1945 роках було проведено капітальний ремонт школи. Поступово відкрились 5, 6 та 7 класи, а у 1947 році школа була переведена на восьмирічну. У грудні 1960 року усі залізничні школи були переведені до відомств районів, тому залізничну школу № 64 було включено до Первомайського району та перейменовано на Підгороднянську восьмирічну школу. В 1963 році станція Підгородна стала селищем міського типу, а Підгороднянська школа почала підпорядковуватися міському відділу освіти і отримала нову назву – Первомайська школа № 18. Тоді було відкрито 9 клас. Станом на 1963 – 1964 навчальний рік у школі було 16 класів загальною чисельністю 360 учнів. В цьому ж році для розміщення школи було побудовано нове приміщення на вісім класних кімнат. Школа 2.jpg У 1979 році на території селища було побудовано нове приміщення школи. А в 1989 році добудовано ще один корпус. Школа 3.jpg За восьмидесятирічну історію школа дала путівку в життя майже трьом тисячам своїх випускників. Школа пишається Наша школа завжди славилася своїми традиціями і засівала добрими зернами освітянську ниву Первомайського району. Серед вчителів школи багато шанованих і досвідчених педагогів, які здобули визнання серед учнів і батьків, удостоєні високих нагород. Це Кірсанова В.О. – „Відмінник освіти України”, переможець обласного конкурсу фахової майстерності „Золотий Ключик”, вчитель, яка підготувала близько десятка переможців обласних і Всеукраїнських математичних олімпіад, нагороджена Знаком „Василь Сухомлинський”. Це Лисак Віра Іванівна, Мельник Наталія Василівна педагоги, які віддали десятки років життя педагогічній справі, за вагомі здобутки у вихованні та навчанні підростаючих поколінь удостоєні звання „Відмінник освіти України”.

Школа 4.jpg

Сьогодення школи

Сьогодні 200 учнів школи навчають 25 вчителів. Двоє з них нагороджені знаком „Відмінник освіти України”, троє - мають педагогічне звання вчитель-методист, дев’ятеро – старший учитель. Вищу кваліфікаційну категорію мають 16 педагогів, другу – 1, спеціалістів – 8. Наша школа трьохступенева, має початковий де навчається 70 учнів, основний – 114 учнів, та старший, де навчається 16 учнів, ступені. Протягом кількох років у старшій школі здійснювалося профільне навчання шляхом створення в одному класі двох різнопрофільних груп. На сьогодні, внаслідок малої наповнюваності 10-11 класів, навчання відбувається за універсальним профілем. В основній школі середня наповнюваність 20-25 учнів, це дає змогу у 8 -9 класах здійснювати до профільну підготовку, впроваджуючи поглиблене вивчення окремих предметів, введення до варіативної складової навчального плану факультативів та спецкурсів різного спрямування.

Рідне місто або село на карті України Google (вставити фотокопію карти)

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Основна інформація"

Країна Україна
Область Миколаївська
Район Первомайський
Рада/громада Підгороднянська селищна рада
Код КОАТУУ 4825455400
Засноване 1899
Статус із 1960 року
Площа 10 км²
Населення 2205 (01.01.2011)
Густота 220.5 осіб/км²
Поштовий індекс 55222
Телефонний код +380 5161
Географічні координати 48°06′35″ пн. ш. 30°53′09″ сх. д.
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка