Будова відеокарти комп'ютера.СПК
Відеокарта (відома також як відеоадаптер, графічна плата, графічний адаптер, графічна карта) - важлива і дуже складна складова частина комп'ютера. Сучасні відеокарти є свого роду спеціалізованими комп'ютерами, що складаються з власного процесора, оперативної пам'яті, BIOS і інших компонентів, які за своєю структурою і організацією взаємодії пристосовані для максимально ефективного вирішення одного завдання - обробки і формування графічних даних, а також їх виведення на монітор.
Основними розробниками відеокарт є американська компанія Nvidia і канадська ATI Technologies, придбана в 2006 році американською компанією AMD. Відеокарти від Nvidia представлені брендом GeForce. Графічні плати ATI відомі всім під назвою Radeon.
Щоб дізнатися, яка відеокарта встановлена у Вашому комп'ютері (ноутбуці), треба зайти в диспетчер пристроїв Windows або скористатися однією зі спеціалізованих програм, наприклад, GPU - Z.
Мало хто задумується над тим, наскільки складним насправді є процес обробки різних графічних даних з метою отримання кінцевого зображення, що відображається на моніторі (наприклад, в комп'ютерних іграх). Цей процес вимагає здійснення величезної кількості точних розрахунків (створення вершин, їх збирання в примітиви (трикутники, лінії, крапки і т.д.), створення піксельних блоків, операції освітлення, затінення, текстурування, присвоєння кольору та ін.). Оскільки картинка у грі постійно змінюється, всі розрахунки повинні проводитися на дуже високій швидкості, щоб забезпечити формування достатньої кількості кадрів, що виводяться за 1 секунду. Для людського ока комфортним є рівень вище 25 кадрів в секунду (FPS, Frames Per Second). Якщо цей показник нижчий, людина буде помічати "гальмування". Відеокарта